LSS i nie tylko

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
Fal
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 747
Rejestracja: 13 lut 2005, 22:29
Imie i Nazwisko: Darek Falkowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Barcin
Lokalizacja: Barcin
Kontaktowanie:

Post autor: Fal » 18 sty 2008, 13:57

Janusz z miłą chęcia wpadnę i troszkę po pstrykam zdjęcia :)

KHAN
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2008, 16:51
Lokalizacja: Lublin

Post autor: KHAN » 18 sty 2008, 14:22

Witam

A ja z przyjemniością te zdięcia bym zobaczył :lol:


Pozdrawiam Jacek

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 18 sty 2008, 15:35

Darek! Świetnie że dysponujesz czasem i wpadniesz. Jutro parka wyląduje w tarliskowym i tam będziesz miał duże mozliwości. Osobiście chciałbym aby to było zrobione przy tarle, ikrze, larwach bądź z młodymi. Dam więc znać ale może to potrwać około tygodnia albo i więcej. Zapraszam!

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 18 sty 2008, 20:36

Czasami to po prostu kwestia światła...to ryby Janusza... pozdrawiam
Załączniki
d1.jpg
d1.jpg (54.2 KiB) Przejrzano 7440 razy

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 18 sty 2008, 20:37

i......
Załączniki
d3.jpg
d3.jpg (49.16 KiB) Przejrzano 7438 razy

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 18 sty 2008, 20:38

....i można by tak bez końca....
Załączniki
d2.jpg
d2.jpg (35.77 KiB) Przejrzano 7436 razy

Awatar użytkownika
pajacyk
senior
senior
Posty: 109
Rejestracja: 05 gru 2006, 07:21
Imie i Nazwisko: Marcin Karpiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Tychy
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Post autor: pajacyk » 18 sty 2008, 20:59

Jestem ciekaw czy te aby pary to napewno bedą dobrane pary podchodzace do tarła z których przynajmniej wyjda larwy ( a jeżeli wyjda to po jakim czasie ) Jest ktos może kto kupił od Stendkera ryby dobrane pary i może sie pochwalic że je rozmnożył? a może Ty Arturo możesz powiedziec o tym pare słów bo chyba masz dosc duże doswiadczenie jeżeli chodzi o ryby Stendker???
Marcin

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 18 sty 2008, 21:06

Z parami jest jak z ludźmi, potrafią się pokłócić, dlatego par strikte z jego akwarii rzadko bierzemy, by uniknąć takich sytuacji. Lepiej wziąć kilka samców i samic nie jako dobrane pary ale jako określone płciowo osobniki i sukces prawie 100%. Zresztą podobnie jest z rybami dla Janusza, choć jeden z samców jest wyjęty z tarliskowego. Ale i zdarzało się brać pary u niego się rozmnażające i nie było problemów, choć jak mówię, życie potrafi płatać figle. Mamy 8szt. Blue Diamnd'ów które przyjechały jako 14-15cm rybcie i po tygodniu były już dwie pary, reszta się trzęsie i szykuje do dobierania, im więcej ryb tym sukces bardziej w zasięgu ręki. Jedno jest u Niemca pewne, płeć określa bezbłędnie, nawet u ryb młodych 14cm..... jak on to robi.... pozdrawiam

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 19 sty 2008, 08:41

pajacyk pisze:Jestem ciekaw czy te aby pary to napewno bedą dobrane pary podchodzace do tarła z których przynajmniej wyjda larwy ( a jeżeli wyjda to po jakim czasie ) Jest ktos może kto kupił od Stendkera ryby dobrane pary i może sie pochwalic że je rozmnożył? a może Ty Marcin
Nie pierwszy raz mam ryby z tego źródła. Byłem też u Stendkera i wybierałem samce i samiczki które nigdy w parach nie były. Ryby te od razu lądowały w tarliskowych bez kwarantanny i po 2-3 tygodniach dawały potomstwo.

Nie mam też stałych par i dobieram ryby jak mi pasuje i młode ryby zawsze podchodzą do tarła a obiojętnie jakim zestawieniu.
Jedynie stary samce czasem ignorują samiczkę które potrafi złożyć ikrę w samotności.

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 19 sty 2008, 09:20

Obrazek

Tymczasem dwutygodniowy narybek LSS już żerure kosztując serce poraz pierwszy w życiu. Samczyk ma juz jednak dosyć i dziś powędruje na dokarmianie bo zmizerniał znacznie.

Awatar użytkownika
Brodacz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 327
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:03
Imie i Nazwisko: Grzegorz Mierzejewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Brodacz » 20 sty 2008, 15:15

Mam trochę doświadczenia jeśli chodzi o ryby od Stendkera.Takie ryby jak ma Stendkier jeśli chodzi o kolorystykę i kształt nigdzie nie kupisz.Jeśli natomiast chodzi o wychowanie młodych po rybach co mają w sobie kolor czerwony typu malboro lub pigeon nie wspomnę już o red fire to to co u mnie wychodziło to tragedia.Pieprz na pieprzu i jeszcze jeden pieprz.Natomiast jeśli chodzi o kolor niebieski typu diamondy lub cobalty to wszystko jest super.Pytałem samego Stendkera co jest przyczyną , sam nie umiał mi dać konkretnej odpowiedzi.Rozmawiałem z mądrzejszymi na ten temat i twierdzą że pieprz schodzi z wiekiem.Tylko że ryby się sprzedaje w młodym wieku i z takim pieprzem trudno je sprzedać.Natomiast widziałem ryby u Stendkera młode bez pieprzu.Może się na ten temat wypowiedzą inni co rozmnażali czerwone ryby od Stendkera i podzielą się swoimi uwagami.

MARAS
junior
junior
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2006, 13:18
Lokalizacja: Miłosław

Post autor: MARAS » 20 sty 2008, 16:44

Witam.Grzegorz patrząc na twoje[ swoje ] foto to nie tylko pieprz schodzi z wiekiem Pozdrawiam

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 21 sty 2008, 14:20

Powiem tak, mieliśmy piękne pigeonki po Stendkerach, kształtne i bez pieprzu więc w tym temacie powiem, że pewnie zależy to od wielu rzeczy, czego pewnie nie jesteśmy w stanie jednoznacznie określić. Z tego co ostatnio widziałem, Stendker mnoży ryby na stałej podmianie kranówki, więc może w tym tkwi sukces, żadnej osmozy??!! Ale mogę się mylić... Co do fire red to w ogóle nie sprzedaje małych ryb, pewnie dlatego, że bardziej chodzi tu o to, iż sporo z ryb w ogóle nie osiąga zamierzonej barwy, zresztą często można zobaczyć i kupić fire reda czerwonego jak marlboro... pozdrawiam

Awatar użytkownika
Brodacz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 327
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:03
Imie i Nazwisko: Grzegorz Mierzejewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Brodacz » 21 sty 2008, 20:52

No wreszcie się Marek odezwałeś.Dobre i to.Byłeś u mnie i te brzydale widziałeś.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2008, 20:53 przez Brodacz, łącznie zmieniany 1 raz.

rednex
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 25 maja 2007, 17:42
Imie i Nazwisko: aaaa
Miejsce zamieszkania/miasto/: aaa

Post autor: rednex » 21 sty 2008, 20:53

Witam.
Mam pytanko.
W jakim wieku sa te dobrane parki BLUE DIAMOND???
Ciekaw tez jestem ile Stendker spiewa sobie za taka parke. Prosze o odp.jesli to nie tajemnica ;)
pozdrawiam. /rednex

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości