LSS i nie tylko

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 21 sty 2008, 22:22

[-quote="rednex"]Witam.
Mam pytanko.
W jakim wieku sa te dobrane parki BLUE DIAMOND???
Ciekaw tez jestem ile Stendker spiewa sobie za taka parke. Prosze o odp.jesli to nie tajemnica ;)
pozdrawiam. /rednex[/quote]

Odpowiem nie swoimi słowami (Autor będzie wiedział), też kiedyś takie pytanie zadałem:
- 1000 zł - od zaraz
- 800 zł - jak będę przyciśnięty do muru
- 500 zł - cena "na rynku" (sztuka)
- oddam za darmo

- jak chcesz, to możesz u mnie mieć parkę (młodą) za darmo (bez wybrzydzania ;)

Dopiero po fakcie zorientowałem się, że temat to LSS, oczywiście oferta dotyczy Blue Daymond.
Pewnie Admin nas za chwilę wypie... do "pomocy Klubowej" i będzie miał rację :)
Coś czuję, że w końcu zrobię niezłą kasę ;) :)
W końcu to Klub Miłośników Dyskowców !!!!

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 22 sty 2008, 00:19

Tajemnica handlowa nie pozwala mi na odpowiedzi na takie pytania, a cennik znajdziesz na naszej stronie, pozdrawiam

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 22 sty 2008, 11:12

Muszę ostudzić nieco zapał tych co chcą nabyć całe to tarło widząc jedynie prezentowaną w galerii młodą parkę LSS i jej młode. Otóż już dziś mogę powiedzieć, że w znakomitej większości nie będą to LSS. Młode ujawniły ilość pionowych pasków tak więc część poszła w turkusy bądź zwykłe Leo a inne w LSS bądź zwykłe SS. Na ostateczne stwierdzenie ile odmian będzie z tej parki trzeba będzie poczekać do czasu wybarwiania.

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 22 sty 2008, 12:09

Może po tej parce wyjdzie coś ciekawszego. Ta sama samiczka LSS z innym partnerem wypatrzonym w sklepie ( import Malezja imiał być to zwykły Leopard ) Mało narybku ale spróbuję wychować bo mogą być interesujące.

Obrazek

Spodobał mi się ze względu na niezwykły kolorek ( Darek T. powinien go rozpoznać bo to jego import o czym nie wie )

Obrazek

Awatar użytkownika
DARIUSZMT
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 471
Rejestracja: 14 gru 2004, 19:53
Lokalizacja: CHEŁM
Kontaktowanie:

Post autor: DARIUSZMT » 22 sty 2008, 16:32

Pewnie ,że poznaje choć z perpektywy czasu jestem troche rozczarowany rybami od Clementa .

Jakośc bardzo wysoka ale za dużo dopalaczy jak dla mnie i im bardziej wdrażam się w rynek tym więcej rozczarowań.
Aquainnvent działa na zasadzie maklera rybnego w Malezji ,skupuje ryby ze wszystkich farm i nie ukrywam ,ze zależy mu w głównej mierze na zysku ,choć to trzeba mu oddać dba o klienta .
Moje wszystkie czerwone już dawno sprzedałem ,to nie to czego oczekiwałem po super początkach jak były młode ,lepszej jakości Melony mogę w tej chwili kupić w Niemczech .

Poczekajmy Janusz ,podopinam pewne sprawy i może wybierzemy się na wycieczkę do Malezji.
Rozmawiam cały czas z jednym hodowcą z Malezji ,dostaje od niego ciekawe propozycje i po cześci dzieli się ze mną swoją wiedzą na temat samego rynku Malezyjskiego a jest ogromny .

Pozdrawiam DAREK

Awatar użytkownika
deptak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 489
Rejestracja: 03 kwie 2005, 20:46
Imie i Nazwisko: Adam Deptuła
Lokalizacja: Marki
Kontaktowanie:

Post autor: deptak » 22 sty 2008, 20:34

DARIUSZMT pisze:Moje wszystkie czerwone już dawno sprzedałem ,to nie to czego oczekiwałem po super początkach jak były młode ,lepszej jakości Melony mogę w tej chwili kupić w Niemczech .
Lo zesz Matko Boska. Sam Dariusz T. z podziemia wyszedl ! No Darus co jak co ale na azjatyckich melonach rodem z Czestochowy to Ty sie znasz jak malo kto.... Pusciles tego sporo w obieg.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Haki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 395
Rejestracja: 25 sie 2005, 18:25
Imie i Nazwisko: Radek Rożniata
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kobielice
Lokalizacja: Kobielice
Kontaktowanie:

Post autor: Haki » 22 sty 2008, 21:05

jzajonz pisze:Muszę ostudzić nieco zapał tych co chcą nabyć całe to tarło widząc jedynie prezentowaną w galerii młodą parkę LSS i jej młode. Otóż już dziś mogę powiedzieć, że w znakomitej większości nie będą to LSS. Młode ujawniły ilość pionowych pasków tak więc część poszła w turkusy bądź zwykłe Leo a inne w LSS bądź zwykłe SS. Na ostateczne stwierdzenie ile odmian będzie z tej parki trzeba będzie poczekać do czasu wybarwiania.
Janusz jak mogę coś podpowiedzieć i chcesz zrobić LSS to nie krzyżuj LSS z LSS chyba że wiesz z jakiej linii są te ryby. Do tego będziesz musiał poczekać aż ryby urosną do 10-12cm i zaczną sie wybarwiać chyba że dasz im dopalacza.

rednex
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 25 maja 2007, 17:42
Imie i Nazwisko: aaaa
Miejsce zamieszkania/miasto/: aaa

Post autor: rednex » 22 sty 2008, 21:06

Tajemnica handlowa nie pozwala mi na odpowiedzi na takie pytania, a cennik znajdziesz na naszej stronie, pozdrawiam
arturo
Tajemnica handlowa nie pozwala Tobie odpowiedziec na pytanie w jakim wieku sa takie parki??? DOBRE hahaha :lol:
To ładnie zabiegasz o ewentualnych klientów.
Cennika parek na Twojej stronie nie widze.
/rednex

Awatar użytkownika
Haki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 395
Rejestracja: 25 sie 2005, 18:25
Imie i Nazwisko: Radek Rożniata
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kobielice
Lokalizacja: Kobielice
Kontaktowanie:

Post autor: Haki » 22 sty 2008, 22:02

rednex pisze:
Tajemnica handlowa nie pozwala mi na odpowiedzi na takie pytania, a cennik znajdziesz na naszej stronie, pozdrawiam
arturo
Tajemnica handlowa nie pozwala Tobie odpowiedziec na pytanie w jakim wieku sa takie parki??? DOBRE hahaha :lol:
To ładnie zabiegasz o ewentualnych klientów.
Cennika parek na Twojej stronie nie widze.
/rednex
Ten dział nie jest do handlu, tym bardziej ten wątek. Napisz do gościa na priva to się wszystkiego dowiesz.
Może sprzeda Ci taniej niz innym he he :D

Awatar użytkownika
DARIUSZMT
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 471
Rejestracja: 14 gru 2004, 19:53
Lokalizacja: CHEŁM
Kontaktowanie:

Post autor: DARIUSZMT » 22 sty 2008, 23:22

deptak pisze:
DARIUSZMT pisze:Moje wszystkie czerwone już dawno sprzedałem ,to nie to czego oczekiwałem po super początkach jak były młode ,lepszej jakości Melony mogę w tej chwili kupić w Niemczech .
Lo zesz Matko Boska. Sam Dariusz T. z podziemia wyszedl ! No Darus co jak co ale na azjatyckich melonach rodem z Czestochowy to Ty sie znasz jak malo kto.... Pusciles tego sporo w obieg.

pozdrawiam
Ja dalej w podziemiu siedzę ,jak czytam Adaś takich jak Ty to utwierdzam się w przekonaniu,że to dobra droga ;),cisza spokój,pełny relaks

Co do Melonów to podam Ci nr do Józka ,zapytaj czy kiedykolwiek kupowałem od niego Melony ,Twoje pochodziły od Jiravuta ;)

Baty niech zbierają następcy ,ja ograniczyłem swoją ofertę paletkową ,kolej na popisy innych

Pozdrawiam DAREK

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 23 sty 2008, 00:05

Jak napisał Radek to nie mój wątek ani targ rybny, stąd moja odpowiedź, pozdrawiam

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 23 sty 2008, 08:35

Haki pisze: Janusz jak mogę coś podpowiedzieć i chcesz zrobić LSS to nie krzyżuj LSS z LSS chyba że wiesz z jakiej linii są te ryby. Do tego będziesz musiał poczekać aż ryby urosną do 10-12cm i zaczną sie wybarwiać chyba że dasz im dopalacza.

Tak, pamiętam mówiłeś mi o tym ale sam musiałem tego doświadczyć. Z czasem porównam te młode z kolejnym tarłem po innym samcu ( tym od Darka) a w razie czego to jeszcze mam kilka wariantów w zapasie. Mam jeszcze ślicznego turkusa ala Leopard który czeka w kolejce.

grexter
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 18 sie 2007, 19:59
Imie i Nazwisko: Grzesiek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Tarnów
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: grexter » 23 sty 2008, 13:57

Jedno jest u Niemca pewne, płeć określa bezbłędnie, nawet u ryb młodych 14cm..... jak on to robi.... pozdrawiam
Witam!
Mógłby ktoś przybliżyć ten temat?
Własne obserwacje, zależności, pomysły?

Dodam że mam ładnego samca (podchodził już do tarła z sukcesem)
oraz RSS (od Janusza :) ma około 3lat) z tym samcem w osobnym zbiorniku i od miesiąca kłaniają się ku sobie, czyszczą filtr i tyle. Zaczynam podejrzewać że to RSS to on .
Mogę wkleić filmik, jeżeli to ułatwi sprawę
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 23 sty 2008, 15:42

Niech zobaczę co masz i jak wygląda ten SSR po latach.

grexter
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 18 sie 2007, 19:59
Imie i Nazwisko: Grzesiek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Tarnów
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: grexter » 23 sty 2008, 17:39

Link do filmu (ok 5MB)
http://laszlo.hopto.org/1.wmv
Prosze go sciągac po explorerem i otwierac po Windows Media Player.

Jeżeli chodzi o ryby to sa teraz w wiekszym zbiorniku, film byl krecony 2 tygodnie temu. RSS co to za płeć?.
Pozdrawaim

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości