jak czest ikra?

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

grzegorzusany
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 31 gru 2007, 22:29
Lokalizacja: USA

jak czest ikra?

Post autor: grzegorzusany » 05 sty 2008, 04:47

czesc ma pytanie ostatnio kupilem pare paletek .para zlozyla ikre ktora nastepnego ranka zniknela .kiedy waszym zdaniem zloza ire ponownie mniej wiecej.ryby sa w wieku 2 lat.

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 05 sty 2008, 09:06

Może za 3 dni a może za 3 mc. Loteria.

Awatar użytkownika
Haki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 395
Rejestracja: 25 sie 2005, 18:25
Imie i Nazwisko: Radek Rożniata
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kobielice
Lokalizacja: Kobielice
Kontaktowanie:

Post autor: Haki » 05 sty 2008, 14:58

Jak maja odpowiednie warunki to raz na tydzień.

paletkazebra
junior
junior
Posty: 30
Rejestracja: 02 sie 2007, 18:43
Lokalizacja: USA
Kontaktowanie:

re

Post autor: paletkazebra » 05 sty 2008, 15:01

Zgadam sie z "haki" raz na tydzien jesli nie sa "wyekplatowane"

chris

grzegorzusany
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 31 gru 2007, 22:29
Lokalizacja: USA

Post autor: grzegorzusany » 06 sty 2008, 03:40

ciagle czkam z niecierpliwoscia.jak myslicie czy paltki maga zjesc ikre przez brak pokarmu?
przyznam sie ze niechce jesc tzn jedza ale bardzo malo daje im ost serca wolowe i cielece a ona ani ani ...dlaczego tak moze sie dziac?

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 06 sty 2008, 09:17

Ciężko Ciebie zrozumieć, brak polskich liter da się przeżyć jak piszesz z USA, ale złe litery lub zjadane do tego na dokładkę to trudno wyłapać o co pytasz?
Np. nie chcesz jeść Ty czy nie chce jeść para ryb?
Pewnie, że z głodu paletki mogą zjeść ikrę, ale raczej gdy będą zagłodzone to jej nie złożą, więc gdy ją składają to nie w celu zrobienia sobie posiłku.
Para składająca ikrę i potem jej pilnująco troszke słabiej je, troszkę na zmiany to robi.
Ale przyczyn zjadania ikry, jak i niejedznia przez dyski może być masa, od wody zaczynając, przez stres, po choroby kończąc.

Awatar użytkownika
Diamond-Cukero
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 829
Rejestracja: 31 sty 2007, 15:14
Imie i Nazwisko: Andrzej Nowicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: Diamond-Cukero » 06 sty 2008, 12:42

czemu nie... :D miałem samicę z pary która robiła prezenciki samcowi dość często w postaci ikry a on strasznie lubił kawior nawet namawiał ja i wspólnie ucztowali ,dopiero po zmianie partnera kusiciela przeszło jej i wzieli się za wychowanie potomstwa spróbuj tego samego :lol: a i serduszka też im daj.

Emtec
junior
junior
Posty: 29
Rejestracja: 03 gru 2007, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Emtec » 06 sty 2008, 13:33

hehe a noje to zeraja ikre dwie sie dobieraj jedna sklada a druga zjada ale bronia ja prze d 3innymi prawdopodobnie mam same samice:)

grzegorzusany
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 31 gru 2007, 22:29
Lokalizacja: USA

Post autor: grzegorzusany » 06 sty 2008, 14:29

przepraszam za zjadane litery ale nietrudno sie domyslec kto niechcial jesc... woda jest mieszana RO i kranowa podmieniam 1/4 co tydzien temp-30 no3-0 , GH-2 wiec wydaje mi sie ze woda jest ok. jesli nie to prosze mnie poprawic.-Stres -akwarium jest w innym pomieszczeni gdzie wchodze bardzo malo.nie wygladaj na chore. wiec moze zmienic jadlospis?

Awatar użytkownika
Diamond-Cukero
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 829
Rejestracja: 31 sty 2007, 15:14
Imie i Nazwisko: Andrzej Nowicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: Diamond-Cukero » 06 sty 2008, 16:16

Nie przejmuj sie róznie to jest ,jedni lubią kiełbaskę a inni l...... :) trzeba brac to na wesoło.
Wynika z tego że masz jedną parkę , pisałem wcześniej że zmiana partnera cuda czyni i to na serio + serduszko. Ale nie masz innego samca ,dlatego zaproponuję po złozeniu następnej ikry wyłap do innego zbiornika rybkę która według ciebie mniej się interesuje .możesz to zrobić dwa razy .
Jeśli zjedzą ikrę w każdym układzie ,zaczy że kawior uwielbiają.Sprzedaj
parkę do dekoracyjnego lub kup samca z ja.... :D .

grzegorzusany
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 31 gru 2007, 22:29
Lokalizacja: USA

Post autor: grzegorzusany » 06 sty 2008, 17:31

poczekm do ikry i tak zrobie odlowie jedna niezainteresowana rybke.moze to cos da a nie myslisz ze moze zostawic jeszcze raz ikre ? para nie wiem ile razy mial wczesniej mlode ,czy odchowala,itd.moze to dopiero mlodzi rodzice?

Awatar użytkownika
kolejarz65
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 245
Rejestracja: 31 lip 2007, 11:17
Imie i Nazwisko: Adam Świeżak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Sosnowiec
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kolejarz65 » 06 sty 2008, 20:01

Nie słuchaj nie sprzedawaj tej pary,poczekaj do następnej ikry.U mnie na początku też para zjadała ikrę,aż w końcu udało się .Zmiana miejsca to dla ryb też jest stres.A przenosząc akwa w inne miejsce podmieniłeś całą wodę to następny stres radzę poczekać,uważaj to za naukę metodą prób i błędów.

grzegorzusany
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 31 gru 2007, 22:29
Lokalizacja: USA

Post autor: grzegorzusany » 06 sty 2008, 20:28

napewno pary nie sprzedam .narazie poczekam jeszcze co bedzie jak nie to wylowie je i wsadze do mojego ozdonego zbiornika 475l ale oczekiwanie na nastepna ikre ciagle .bede informowal kiedy bedzie .

Awatar użytkownika
darek-dorado
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 323
Rejestracja: 12 lip 2007, 14:47
Lokalizacja: Krosno

Post autor: darek-dorado » 07 sty 2008, 00:35

Moja samiczka składa ikrę co tydzień, ale za każdym razem samiec ją pożera. Nie zauważyłem nawet by próbował ją zapładniać,chociaż pokładełko wystawia, jestem więc pewien, że to samiec. Sytuacja taka powtórzyła się już chyba 9 lu 10 razy. Czy jest szansa, że w końcu z kanibala-ikrożercy zmieni się w tatusia?

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 07 sty 2008, 10:21

darek-dorado pisze:Moja samiczka składa ikrę co tydzień, ale za każdym razem samiec ją pożera. Nie zauważyłem nawet by próbował ją zapładniać,chociaż pokładełko wystawia, jestem więc pewien, że to samiec. Sytuacja taka powtórzyła się już chyba 9 lu 10 razy. Czy jest szansa, że w końcu z kanibala-ikrożercy zmieni się w tatusia?
Szansa jest, ale jak duża to niewiadoma, choć u mnie 1 para robiła tak nie tylko 10 razy, ale co tydzień przez cały rok :!:

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości