próba tarła

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 19 paź 2007, 19:29

birdas pisze:
piotRusi- pisze: w takim razie idąc dalej tym tropem wynika, iż jeśli ikra po 24h nie zbielała oznacza to, że mamy samca i samice?
Nie. Pewności co do samca i samicy nabierzesz wtedy kiedy będą larwy.
bo skoro były by 2 panienki, które kładą ikre następnego dnia była by ona całkowicie biała.
Czas bielenia ikry jest różny w zależności od parametrów wody. U jednej osoby zbieleje po dobie, u innych po 3-4.
Sorry, ale czy masz jakieś dowody na to, że niezapłodniona ikra potrafi przetrwać w wodzie tak jak napisałeś 3-4 doby?

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 19 paź 2007, 21:03

Teraz jak w swoim wątku wstawiam zdjęcia moich małych rybek to wystarczy sięgnąc pamięcią 3 tygodnie wstecz kiedy to miałem larwy i równolegle na szybie trochę ikry nie wyklutej i nie spleśniałej, z której już się nic nie wykluło. Poprzednie próby rozmnożenia też dawały takie same efekty - pojawiały się larwy, a część ikry pozostawała w stanie "początkowym". Larwy zostawały zjedzone a ikra była nadal - zarówno ta zbielała, jak i ta nie ruszona, jak i ta z której coś tam się wykluło.

Awatar użytkownika
deptak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 489
Rejestracja: 03 kwie 2005, 20:46
Imie i Nazwisko: Adam Deptuła
Lokalizacja: Marki
Kontaktowanie:

Post autor: deptak » 19 paź 2007, 21:26

[quote="birdas"]Czas bielenia ikry jest różny w zależności od parametrów wody. U jednej osoby zbieleje po dobie, u innych po 3-4.
[quote]

No fakt mieso w akawarium tez u niektorych bieleje dopiero po 4 dniach...

pozdrawiam

piotRusi-
senior
senior
Posty: 108
Rejestracja: 03 wrz 2007, 18:02
Lokalizacja: Kłodawa
Kontaktowanie:

Post autor: piotRusi- » 10 lis 2007, 15:13

Mam pytanie. Ile hodowli artemi(w 1L butelkach) powinnienem wstawić by wykarmić młode i czy przy ph 7,5 wylęgalność będzie dobra?

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 10 lis 2007, 20:11

piotRusi- pisze: Ile hodowli artemi(w 1L butelkach) powinnienem wstawić by wykarmić młode
Co najmniej 2. Ale nie rownocześnie. Z jednej zaczynasz karmić to nastwiasz kolejną.
i czy przy ph 7,5 wylęgalność będzie dobra?
Może tak, z może nie. Czy ryby przy PH=6,0 są zawsze zdrowe ?
Wylęgalność zależy do jakości artemii, temperatury, światła, ph wody i szczęścia ;)

piotRusi-
senior
senior
Posty: 108
Rejestracja: 03 wrz 2007, 18:02
Lokalizacja: Kłodawa
Kontaktowanie:

Post autor: piotRusi- » 10 lis 2007, 21:06

Birdas, "pomógł" dla Ciebie. Takie wyrużnienie, jako, iż jesteś chyba najbardziej aktywny w tym wątku;)
Pytanie, szybka odpowiedź. Dzięki Ci za wszelką pomoc a chyba będę jej jeszcze potrzebował.
Dziś wykluły się larwy jest ich całkiem sporo 100-150szt mam nadzieję, że coś z nich będzie.

PS Ah zapomniałbym...gratulacje dla Ciebie!

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 10 lis 2007, 22:03

Dzięki za gratulacje. Na koniec jeszcze tylko taka uwaga: jeśli nigdy nie próbowałeś hodowli artemii to już dzisiaj sobie ją przećwicz. Nie ma co czekać na właściwy moment bo jak coś nie wyjdzie to będziesz miał nielada problem. Lepiej sobie to przetestować na spokojnie niż później żałować.
Osobiście próbowałem hodować artemię na wiele sposobów i tylko z takiego jestem zadowolony:
- temperatura 27-28 stopni.
- PH nie wiem jakie, ale 7,0 jest ok. W ostatniej hodowli dodawałem szczyptkę sody na litr wody, więc na pewno było wyższe bo 7,0 to moje PH wyjściowe (jeśli chodzi o kranókę).
- bardzo intensywne napowietrzanie - jaja muszą być w ciągłym ruchu - to jest bardzo ważne.
- oświetlenie wg. uznania - ma wpływ na wylęg, ale jeśli wszystkie powyższe warunki spełnisz to nie będzie konieczne.
- no i jakość artemii ...

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości