Sprzęt do akwarium tarlistego.

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Gość

Sprzęt do akwarium tarlistego.

Post autor: Gość » 13 wrz 2007, 16:25

Witam. Prosiłbym o rady co do sprzętu w akwarium przygotowanym do tarła.
Chciałbym się dowiedzieć co trzeba kupić np jaki filtr, Oświetlenie, grzałkę.
Odnośnie wody to wleje czyste RO PH 6.4 nie jest zbyt wysokie??
Oczywiście czytałem wiele tematów i już trochę wiem. Z Góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pajacyk
senior
senior
Posty: 109
Rejestracja: 05 gru 2006, 07:21
Imie i Nazwisko: Marcin Karpiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Tychy
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Post autor: pajacyk » 13 wrz 2007, 19:07

Sprzet do akwa tarliskowego to nic skomplikowanego :) najlepiej zwykły filtr gąbkowy oraz napowietrzacz ( brzęczek ) co do grzałki to musisz sam sobie ją dobrac do wielkosci akwa najlepiej moim zdaniem miec temp w granicach 28-30 C , oswietlenie najlepiej nie za ostre i w nocy bym ci radził jakies przyciemnione swiatło, oczywiscie jak już bedziesz miał ikre. Co do ph to nie jest za wysokie, ja rozmnażam rybcie w ph 7.
Marcin

Gość

Post autor: Gość » 15 wrz 2007, 00:16

Akwarium 150 l więc grzałka 150-200W wystarczy ? Co do filtra to proszę o jakieś konkretne linki. Ponieważ nie chcę kupić jakiejś lipy chcę zapewnić rybkom jak najlepiej. A problem z oświetleniem jak rozwiązałeś? Bo jak w pokrywie są 2 światła to jak można je przyciemnić? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
krisaczek
zarząd pkmd
Posty: 1259
Rejestracja: 10 lut 2007, 14:47
Imie i Nazwisko: Krzysztof Kluczka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krisaczek » 15 wrz 2007, 21:49

Grzałka o podanej mocy wystarcza, lecz koniecznie z termostatem i możliwością podgrzania wody do temperatury 34 stopni, to zapewni Ci komfort w przypadku konieczności leczenia ryb.
Marcin zapomniał o dwóch ważnych, ale z pewnoscią dość oczywistych elementach
- termometr
- stożek ( najlepiej gliniany ),
nie zawsze jest konieczny, bo często zdaża się że ryby składaja ikre na szybach.

Moim zdaniem ph 7, jest zdecydowanie za wysokie, co nie znaczy że ryby sie nie wylęgną. Bedzie ich natomiast zdecydowanie mniejsza ilość. Zatem optymalne ph 6.2 - 6.4.
W tym temacie pewnie każdy ma swoje zdanie oparte na własnym doświadczeniu.

Jeżeli chodzi o filtr wewnętrzny gąbkowy - wystarczający jest DELFIN firmy TROPICAL.

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości