Parametry przy odchowie młodych.

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 17 paź 2007, 14:13

Wydaje mi się, że zniekształcona płetwa grzbietowa u narybku to nie jest wina wody ale parki. Ja w poprzednich moich próbach rozmnożenia paletek nigdy nie trafiłem na chociażby jedną rybkę z taką wadą, a teraz kiedy rozmnażam rodzeństwo to duży procent (nie wiem dokładnie - 40% ?) ma wady o których wspominasz. Wodę zawsze mam tą samą. Pomimo, że Twoja parka nie jest rodzeństwem to jednak te wady genetyczne w jakiś sposób przechodzą na narybek. Takie jest moje zdanie.

czasza
junior
junior
Posty: 41
Rejestracja: 24 lut 2006, 23:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czasza » 17 paź 2007, 15:22

rady3 pisze:Czym mierzysz pH?
Ja zawsze wycieram w TwO=4-5 i nigdy jeszcze nie miały zniekształconych płetw.
PH mierzone Laionem, spróbuje wytrzeć w niższej twardości, bo przy wysokiej para wcale nie chce składac ikry.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 17 paź 2007, 18:00

To bardzo dziwne, że masz TwW=4 i pH=5,5. No, ale skoro pH mierzone Laionem to pewnie TwW jest źle zmierzone.

czasza
junior
junior
Posty: 41
Rejestracja: 24 lut 2006, 23:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czasza » 23 paź 2007, 10:39

Hypno pisze:To że para nie chce się w tarliskowym od razu wycierać nie oznacza, że woda ma złe parametry. Najprawdopodobniej ryby się ciut zestresowały przeprowadzką, a tu jeszcze nie ma się za bardzo gdzie schować i jakieś coć patrzy na mnie z dna... daj im trochę czasu niech przywykną i będzie OK.
Poczekałem i cierpliwość sie opłaciła, ale trwało to strasznie długo.
Załączniki
taro62filteredss1.jpg
taro62filteredss1.jpg (33.93 KiB) Przejrzano 4366 razy

czasza
junior
junior
Posty: 41
Rejestracja: 24 lut 2006, 23:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czasza » 04 lis 2007, 13:42

Maluchy mają już 7 dni od trzech dni zajadaja artemie.
PH 5,0- 5,2
GH 10 oN.

Zastanawiam się nad sposobem podmiany wody. Codziennie dolewam 2 lub 4 litry wody, pH w zbiorniku podnosi się po każdych 2 litrach o 0,2.
Po paru godzinach znów spada. Mam przygotowany baniak z odstałą kranówka o pH 7,5 i GH 12 oN. Czy moge podmieniać większe ilości wody w 7 dniu od rozpłynięcia? Czy dążyć do obniżania Gh, czy pozostawić na tym poziomie?
Z góry dziękuje za odpowiedz.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 04 lis 2007, 16:38

A widzisz :-) cierpliwość popłaca!

Ja bym jeszcze z tydzień utrzymywał takie parametry jakie mają wody, dbając tylko, żeby od częstego karmienia nie poleciało pH na łeb. Potem zacznij podmieniać coraz więcej. pH 7,5 to ciut za dużo raczej.... ja bym starał się, żeby było minimalnie poniżej 7,0 czyli 6,8-6,9. Po miesiącu od rozpłynięcia to proponuję przyjąć zasadę, że im większe podmiany tym lepiej, ale nie raptownie tylko stopniowo zwiększaj % podmienianej wody.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 04 lis 2007, 20:56

Piotr dał dobrą ostatnią radę. A co do pary..... wielkością i doświadczeniem to one nie grzeszą........... dlaczego spytasz...??!! Proste. Twoje ryby mają ok. 12-13cm, czy się mylę?? Ryba w wieku 10-12 miesięcy nie powinna jeszcze przystępować do tarła. Po pierwsze jest młoda i niedoświadczona, po drugie przestanie rosnąć i takim kurduplem zostanie, po trzecie jak już maluchy mają 2-3 tyg odzwyczajaj je od RO bo nie ujedziesz, a często taka czysta RO powoduje ubytki w płetwach, przerabiałem to dziesiątki razy na hodowli. Karm ryby kilkanaście razy dziennie, inaczej nic z tego nie wyjdzie. Pozostaje jeszcze kwestia mieszania tego wzoru, miejmy nadzieję, że uda Ci się i uzyskasz mniej więcej 50/50% po mamie i tacie, ale stawiam na "coś" co za chwilę trudno Ci będzie zdefiniować, i zaczniesz w innym poście pytać, jaka to też odmiana??!!
Myślcie, nie sposób dobrać parę ale dobrać parę z głową!! pozdrawiam

czasza
junior
junior
Posty: 41
Rejestracja: 24 lut 2006, 23:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czasza » 08 mar 2008, 10:56

Z poprzedniego tarła udało się odchować 15 sztuk.
Próbuje po raz kolejny, podobno do trzech razy sztuka.
Młode maja 11 dni, parametry wody: PH 6,8 -7,0 GH 10, KH 4.

[URL=http://imageshack.us]Obrazek[/

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości