rodzice nie jedzą :(

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

pc-net
junior
junior
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2007, 18:29
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

rodzice nie jedzą :(

Post autor: pc-net » 28 cze 2007, 18:13

niby wszystko ok, rodzice w akwa tarliskowym pilnowały ikry a teraz pływają z małymi
ale prawie wcale nie jedzą
Czy to normalne?


PS: a jakie filtry stosujecie bo dzis znalazłem w wewnętrnym na gąbce 3 trupki małe :(

czarjan2
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 403
Rejestracja: 31 sie 2006, 22:02
Imie i Nazwisko: Jan Czarnecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łomża
Lokalizacja: Łomża
Kontaktowanie:

Post autor: czarjan2 » 28 cze 2007, 18:38

pc-net nie musisz się tym przejmować że parka która opiekuję się potomstwem nie podchodzi do jedzenia ,wiedza co robią, poprostu bardziej zależy im na dzieciakach jak na jedzeniu ,Przyjdzie taki moment że zaczną same sie upominać o jedzonko ,a teraz radzę nie przeszkadzać i jak najmniej zaglądać do akwa .gdzie są maluszki ,możesz raz dzieńnie próbować podkarmić dorosłe może zaczną jeśc ale jeśli dalej nie będą jadły to się tym nie przejmuj tak jak wcześniej pisałem ,
W sprawie filtrów jakie używamy ,ja osobiście do tarłowych zbiorników używam tylko filtrów wewnętrznych gąbkowych .

Awatar użytkownika
jociak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 337
Rejestracja: 23 kwie 2007, 06:48
Imie i Nazwisko: Paweł Joć
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bartoszyce
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontaktowanie:

Post autor: jociak » 28 cze 2007, 18:52

jakie filtry stosujecie bo dziś znalazłem w wewnętrznym na gąbce 3 trupki małe
W tarliskowym zbiorniku nie powinieneś używać filtra o zbyt dużej wydajność. Zrozumiałym przecież jest żę taki wykluty świeżo kurczak nie oprze się "ssaniu" i odejdzie na tamtą stronę brzegu. Użyj zwykłego wewnętrzniaka z wydajnością dobraną do pojemności akwa i załóż pojemną (dużą) gąbką. Wylot wody z filtra ustaw tak aby wytwarzał jak najmniejszy ruch wody, najlepiej w pionie. To sprawi że małe paletki nie będą spychane w stronę filtra i to one będą decydowały o kierunku pływania. To znacznie zmniejszy ryzyko "zassania" rybki. Co do jakości wody to i tak musisz ją z wolna zacząć podmieniać zaraz po tym jak ryby zaczną pobierać pokarm. Duże zanieczyszczenia których słabszy filtr nie jest w stanie przyciągnąć usuwaj za pomocą cienkiej rurki powoli i ostrożnie podbierając wodę. Takie czynności pozwolą Ci pozostać przy możliwych do zaakceptowania parametrach wody.

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: rodzice nie jedzą :(

Post autor: adamn » 28 cze 2007, 19:46

pc-net pisze: ale prawie wcale nie jedzą
Czy to normalne?

PS: a jakie filtry stosujecie bo dzis znalazłem w wewnętrnym na gąbce 3 trupki małe :(
To, że stare nie jedzą może świadczyć o tym, że coś im dolega. To, że młode zostały do gąbki wciągniete świadczy, że są słabe. Jeśli sytuacja się nie poprawi to jest prawie pewne, że wszystkie małe polecą w zaświaty. IMO na wiciowce. Przy zdrowych starych są zdrowe młode i im filtr jak wpotoku górskim nie przeszkodzi bo stare wybiorą miejsce w zbiorniku gdzie ruch wody jest odpowiedni i tam mogą pozostać z młodymi ile chcą. U mnie pary te z konkursu stoją cały czas w tym samym miejscu i tylko się wymieniają małymi. Drugi w tym czasie podżera żarcie. Filtracja wewnętrzna - turbina 3W SZUTA - gąbka nr 7+ w ilości 1-2 sztuki.
Adam

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 21 gości