jak zmusic je do tarła

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

pc-net
junior
junior
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2007, 18:29
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

jak zmusic je do tarła

Post autor: pc-net » 28 mar 2007, 16:25

witam
akwa 240l i 6 doroslych plus 3 małe
dwa razy juz składały ikre nawet 2 pary jednoczesnie ale od jakis 2 miesiecy nic
woda:
temp=29st, ph=6,2, tww=2, no3=20-30
chcialem najpierw nauczyc je w ogolnym bo i tak pierwsze tarła to nic z tego
ale ostatnio tylko sie skubia nawzajem i gonia a tarła nie ma
jak je zmusic?

Awatar użytkownika
jasiu
senior
senior
Posty: 120
Rejestracja: 08 lut 2007, 00:20
Imie i Nazwisko: Maciej Jachowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Malbork
Lokalizacja: MALBORK
Kontaktowanie:

Post autor: jasiu » 28 mar 2007, 16:54

Siemano a skad wiesz ze to so pary moze dwie samice klada ikre najlepiej jak bys przeniosl je do osobnego baniaka 100-120 litrow i dal im troche czasu zrob tak i wtedy zobaczysz czy to jest 100% para i jeszcze jedno podstawowa spraw takie parametry jak NO2 i NO3 musza byc zerowe Tww masz dobre i PH a co z Two? Two tez powinna byc niska .

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 28 mar 2007, 17:11

Jeżeli chcesz sprowokować to mi się przeważnie udaje w ten sposób, że: obniżam temperaturę ciut na kilka dni, potem robię podmiankę wody większą niż zwykle podwyższam temperaturę, w 80% skutkuje :-) Przy rozmnażaniu innych ryb stosowałem metodę, że jeszcze dawałem jakiegoś żywca do jedzenia np muszki owocowe dla brzanek albo larwy komarów .... wtedy to właściwie 100% pewności zadziałania Viagry ale żywca dla palet nie polecam chyba, że z własnej hodowli.
Niektórzy hodowcy dodają jakieś magiczne rzeczy do żarcia tylko że wyrwać od nich te magiczne przepisy jest praktycznie niemożliwością :-)

pc-net
junior
junior
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2007, 18:29
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Post autor: pc-net » 28 mar 2007, 17:36

two mam 6-7
a z temp to obnizam co da , trzy dni przy podmianie bo wtedy jest zimniejsza i jakies 27,5 stopnia, wyrownuje sie przez kilka godzin :)

Awatar użytkownika
jasiu
senior
senior
Posty: 120
Rejestracja: 08 lut 2007, 00:20
Imie i Nazwisko: Maciej Jachowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Malbork
Lokalizacja: MALBORK
Kontaktowanie:

Post autor: jasiu » 28 mar 2007, 17:45

Hypno ty terz rozmnazyales dyski przy NO3-20-30 mysle ze nie to jaki ma sens bawic sie w rozmnazanie w baniaku ogolnym 240 l ?

Awatar użytkownika
bqa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 273
Rejestracja: 10 gru 2004, 20:19
Imie i Nazwisko: Maciej Dziedzic
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: jak zmusic je do tarła

Post autor: bqa » 28 mar 2007, 20:16

pc-net pisze:
(........)
ale ostatnio tylko sie skubia nawzajem i gonia a tarła nie ma
jak je zmusic?
Powiedz mi jak moje oduczyć tarcia się co tydzień ;) ? A na poważnie myslę, że na wszystko musi przyjść odpowiedni czas i ryby muszą chcieć tego same ;) - wtedy nie będziesz mógł się "opędzić" od tareł. Ja mam trzy parki w ogólnym, które trą sie na okrągło (udaje im się jeszcze doprowadzić do rozpłynięcia się młodych - potem już młodym sie nie udaje :twisted: ) i z tego powodu walki toczą się nieustannie w akwarium :? Ale trwało to naprawde długo zanim zdecydowały się na pierwsze "czyny lubieżne" ;) - więc daj im trochę wiecej czasu. Oczywiście możesz powalczyć trochę z NO3 - to nigdy nie zaszkodzi. A większe podmiany wody też powinny przynieść pozytywne efekty...

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 29 mar 2007, 06:41

Odpowiadam na pytanie, jakie N03? Nie mam pojęcia bo nigdy nie mierzyłem tego parametru. Tutaj zawsze postępowałem na "oko". Znaczy zakupiłem kiedys taki test ale skończyło się na dwóch pomiarach. Ja przytoczę tu słowa pewnego akwarysty z Lublina, o którego sukcesach w rozmnażaniu altumów pisałem, a paletek wiem. Według niego i palety i altumy zniosą NO3 zdecydowanie więcej niż 30 (padały nawet takie cyfry których z obawy przed Waszym linczem nie przypomnę) pod warunkiem, że wzrost będzie powolny a nie skokowy.
Jaki jest sens rozmnażania w ogólnym? Taki sam jak w sterylniaku, tylko wrażenia estetyczne są z górnej półki. Może nie otrzymasz 300 młodych z tarła w ogólnym, ale rozmnażanie jest możliwe i wygląda tak, że wszyscy znajomi, którzy na mnie i akwaria patrzyli jak na wariata, odwiedzili mnie w czasie kiedy chmurka młodych pływała pomiędzy korzeniami i zieleniną i wszyscy byli oczarowani. Obstawiam, że po tej wizycie niektórzy już myślą o akwarium w swoim domu :-)

Awatar użytkownika
stachu
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 321
Rejestracja: 17 mar 2006, 13:40
Imie i Nazwisko: Stanisław Kaczorowski
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: stachu » 29 mar 2007, 13:32

Ostatnio widziałem w tv jak chcieli zmusić misia pande do bara bara pokazując mu odpowiedni film-może warto spróbować ....... ;)

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 29 mar 2007, 19:19

Zmusic dyska do tarła można tylko przez osobisty i skuteczny przykład. Tylko taka uwaga nie robić tego na akwarium lub w ....
Adam

Awatar użytkownika
padamecz
junior
junior
Posty: 47
Rejestracja: 08 sty 2007, 22:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: padamecz » 29 mar 2007, 21:49

Hypno pisze:Odpowiadam na pytanie, jakie N03? Nie mam pojęcia bo nigdy nie mierzyłem tego parametru. Tutaj zawsze postępowałem na "oko". Znaczy zakupiłem kiedys taki test ale skończyło się na dwóch pomiarach. Ja przytoczę tu słowa pewnego akwarysty z Lublina, o którego sukcesach w rozmnażaniu altumów pisałem, a paletek wiem. Według niego i palety i altumy zniosą NO3 zdecydowanie więcej niż 30 (padały nawet takie cyfry których z obawy przed Waszym linczem nie przypomnę) pod warunkiem, że wzrost będzie powolny a nie skokowy.
Jaki jest sens rozmnażania w ogólnym? Taki sam jak w sterylniaku, tylko wrażenia estetyczne są z górnej półki. Może nie otrzymasz 300 młodych z tarła w ogólnym, ale rozmnażanie jest możliwe i wygląda tak, że wszyscy znajomi, którzy na mnie i akwaria patrzyli jak na wariata, odwiedzili mnie w czasie kiedy chmurka młodych pływała pomiędzy korzeniami i zieleniną i wszyscy byli oczarowani. Obstawiam, że po tej wizycie niektórzy już myślą o akwarium w swoim domu :-)
Więc ja to powiem. Wczoraj wytarły mi się dwie samice i jeden samiec ( gdy z pierwszego tarla bocje zjadly ikre samiec wziął się za drugą samice) w akwa ogolnym po tym jak zastosowałem metronidazol i podniosłem temp z 28 do 32st. I teraz to co chciałem powiedzieć: po ostatniej podmianie wody zbadałem NO3 i zabrakło skali, i wogóle mam twardą wode i ph 7. Takze mysle ze trudno ustalic regułę.
Moje pociechy karmie od serca sercem, wodzieniem i płatkami Tropicala (D50, regular i spirulina). Rybki dostaja to wszystko w ciagu jednego dnia.

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości