filtr w tarliskowym

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
jasiu
senior
senior
Posty: 120
Rejestracja: 08 lut 2007, 00:20
Imie i Nazwisko: Maciej Jachowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Malbork
Lokalizacja: MALBORK
Kontaktowanie:

filtr w tarliskowym

Post autor: jasiu » 09 mar 2007, 10:27

Witam wszystkich.W zbiorniku tarliskowym filtr czyścic razem z podmianami 2 razy w tygodniu nie jest za często ?
Ostatnio zmieniony 24 sty 2010, 12:31 przez jasiu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 09 mar 2007, 11:33

Cześć,

Proponuję poczytać wątki w temacie "Rozmnażanie" zwłaszcza ten autorstwa banermana. Tam jest masa informacji na ten temat. Woda w zbiorniku tarliskowym powinna być moim zdaniem wodą "starą", ja proponuję zbiornik tarliskowy napełnić wodą z głównego zbiornika, potem dać jej ze 2 tyg. czasu wyłącznie filtrując ją przez filtr gąbkowy. W tym czasie obserwować jej parametry czy się zmieniają czy nie. Powinny być stałe bez ryb. Z podmianami ja bym proponował takie podejście. Podmian w tarliskowym nie robić wcale jako podmian, tylko jako uzupełnianie wody po sprzątaniu. Ja teraz u siebie przyjmuję zasadę, że karmię ryby daję im 30-60 min czasu po wieczornym karmieniu na zjedzenie, po tym czasie sciągam z dna resztki możliwie z najmniejszą ilością wody. To co ubyło uzupełniam wcześniej przygotowaną, jeżeli nie masz aż tylu zbiorników na wodę uzupełniaj wodą ze zbiornika ogólnego przepuszczoną tylko przez jakiś filtr żeby śmieci nie było, może być nawet gąbka czy filtr do ekspresu na kawę. Jeżeli chodzi o czyszczenie gąbki z filtra w tarliskowym rób to wyłącznie kiedy filtr jest już totalnie zapchany i najlepiej rób to w ten sposób że delikatnie płuczesz go w letniej wodzie wyciskając kilkakrotnie, nigdy w gorącej, żebyś bakterii nie zabił. Jeżeli doczekasz się ikry czy później młodych, tym bardziej staraj się podmieniać mało wody do czasu kiedy młode po rozpłynięciu się ukończą 3-4 tygodnie. Resztę detali znajdziesz na forum rozmnażanie, jeszcze raz polecam temat banermana i RafalW "Do paletmistrzów". Miejmy nadzieję, że forum Mysiara niedługo ruszy i tam dobierzesz się do wątku "Mam ikrę" Leszcza.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 09 mar 2007, 14:37

Hypno pisze: Jeżeli chodzi o czyszczenie gąbki z filtra w tarliskowym rób to wyłącznie kiedy filtr jest już totalnie zapchany i najlepiej rób to w ten sposób że delikatnie płuczesz go w letniej wodzie wyciskając kilkakrotnie, nigdy w gorącej, żebyś bakterii nie zabił.
A jeszcze lepiej jak będzie go płukał w wodzie spuszczonej z akwa.

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości