Artemia...

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Artemia...

Post autor: Hypno » 22 lut 2007, 11:20

Proste pytanie do tych co rozmnażają...
Jaką artemię do wylęgu polecacie i gdzie i za ile można kupić?

Awatar użytkownika
DARIUSZMT
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 471
Rejestracja: 14 gru 2004, 19:53
Lokalizacja: CHEŁM
Kontaktowanie:

Post autor: DARIUSZMT » 22 lut 2007, 11:40

Kupiłem od Banermana z pól roku temu,moze ponad ,mam cała puszke .
Odezwij sie na gg to Ci podeslę busem troche na Twój lęg wystarczy .

Pozdrawiam DAREK

tomaszekz
senior
senior
Posty: 101
Rejestracja: 01 lut 2007, 10:37
Lokalizacja: dolnośląskie, okolice Lubina

Post autor: tomaszekz » 22 lut 2007, 11:55

ja używam Tropicala, i nie nażekam! kiedyś widziałem na allegro za 15zł, natomiast zfrajerowałem się i kupiłem w sklepie za 50!! ale skąd miałem wiedzieć....:) teraz będę próbował z nicieniami mikro, ale jak narazie hodowla cienko mi idzie!!!
Ostatnio zmieniony 22 lut 2007, 14:19 przez tomaszekz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 22 lut 2007, 12:05

Na allegro też widziałem, ale trzeba dobrze czytać bo większość jest jako pokarm bez skorupek!! Więc nie nadający się do wylęgu, dlatego zdecydowanie tańszy.
I Tomaszku prośba... popoprawiaj błędy ze swojego postu, niestety idzie nagonka na poprawną polszczyznę.

ADAM241281
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 08 lut 2006, 21:26
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Post autor: ADAM241281 » 22 lut 2007, 12:56

Ja kupuje na Łódzkiej gełdzienie,nie jest jakos super zapakowana ale jest bardzo dobry wylęg i cena od 100 do 140 zl za 1 kg

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 22 lut 2007, 12:58

To nieźle. Chyba poproszę kogoś kto bywa na tej giełdzie o zakup.

ADAM241281
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 08 lut 2006, 21:26
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Post autor: ADAM241281 » 22 lut 2007, 14:06

ja w przyszlym tygodniu bede na giełdzie, jak bedzie solowiec moge ci zakupic

tomaszekz
senior
senior
Posty: 101
Rejestracja: 01 lut 2007, 10:37
Lokalizacja: dolnośląskie, okolice Lubina

Post autor: tomaszekz » 22 lut 2007, 14:21

Hypno pisze: I Tomaszku prośba... popoprawiaj błędy ze swojego postu, niestety idzie nagonka na poprawną polszczyznę.
no ładnie, i na wstepie mi się obrywa :twisted: :(
ale bedę się starał, choć mieszane mam uczucia co do tematu ortografi na forach internetowych :?

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 22 lut 2007, 14:26

tomaszekz pisze: choć mieszane mam uczucia co do tematu ortografi na forach internetowych :?
Mamy to rozumieć w ten sposób, że bez różnicy dla Ciebie czy napiszesz: przyszedłem, przyszłem, pszyszedłem, pszyszłem a może pżyszedłem lub pżyszłem ?
Nie żartuj ... przez czytanie czegoś takiego czasami sam się zastanawiam jak napisać dane słowo. Normalnie człowiek się uwstecznia.

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Post autor: Deszczowatwarz » 22 lut 2007, 14:42

Odwiedzilismy wczoraj z Krzysztofem hodowcę który jest drugim pokoleniem zajmującym się rozmnażaniem ryb i mówił że Artemia Sery pomijając cenę ma prawie 100% wylęg i to przemawia za w porównaniu z dostępnymi na rynku. Tak na marginesie smutnym morałem z tej wycieczki jest fakt iż hodowla która ma ponad 30 lat, 25 ton wody i rozmnożyła 58 gatunków ryb umiera ponieważ nie jest w stanie konkurować z importem z Azji, serce się karaje jak sie słyszy takie rzeczy.

ADAM241281
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 08 lut 2006, 21:26
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Post autor: ADAM241281 » 22 lut 2007, 14:54

Deszczowatwarz pisze:Odwiedzilismy wczoraj z Krzysztofem hodowcę który jest drugim pokoleniem zajmującym się rozmnażaniem ryb i mówił że Artemia Sery pomijając cenę ma prawie 100% wylęg i to przemawia za w porównaniu z dostępnymi na rynku. Tak na marginesie smutnym morałem z tej wycieczki jest fakt iż hodowla która ma ponad 30 lat, 25 ton wody i rozmnożyła 58 gatunków ryb umiera ponieważ nie jest w stanie konkurować z importem z Azji, serce się karaje jak sie słyszy takie rzeczy.

azjaci sa w stanie kazda cene zbic i moim zdaniem polscy hodowcy będą musieli za jakis czas zwinąć interes(tak wlasnie przegralismy w wielu dziedzinach z azjatami jesli chodzi o interes)

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 22 lut 2007, 15:07

Eee myślę, że lada moment UE lub nasz rząd wprowadzi jakieś cła itp. rzeczy żeby skutecznie odciąć od dalekowschodnich rynków.
Moim zdaniem to nie jest koniec polskich hodowli tylko to jest koniec partyzantki i wyrywania kasy (bez obrazy dla tego hodowcy) najprostszymi sposobami. Kiedyś majonez kręciło się w pralce FRANIA i olej kapał do niej za pomocą rurki akwariowej do napowietrzania ;-) a teraz kupujemy w większości Helmansa. To samo jest z hodowlami, co nie znaczy że nie można. Po prostu trzeba to potraktować jako biznes i dokładnie zaplanować a nie jako hobby które w pewnym momencie zaczeło przynosić jakieś dochody i tyle.

tomaszekz
senior
senior
Posty: 101
Rejestracja: 01 lut 2007, 10:37
Lokalizacja: dolnośląskie, okolice Lubina

Post autor: tomaszekz » 22 lut 2007, 15:12

birdas pisze:
tomaszekz pisze: choć mieszane mam uczucia co do tematu ortografi na forach internetowych :?
Mamy to rozumieć w ten sposób, że bez różnicy dla Ciebie czy napiszesz: przyszedłem, przyszłem, pszyszedłem, pszyszłem a może pżyszedłem lub pżyszłem ?
Nie żartuj ... przez czytanie czegoś takiego czasami sam się zastanawiam jak napisać dane słowo. Normalnie człowiek się uwstecznia.
to jest wątek dotyczący artemi i ja się wypowiedziałem na temat - polecam Tropical! Dostosowałem się z pokorą do uwagi Hypno! Jeżeli Ty czujesz potrzebe dyskusji na ten temat otwórz nowy wątek w odpowiednim dziale, a może lepiej będzie jak zarejestrujesz się na forum polonistycznym!!!
Ostatnio zmieniony 22 lut 2007, 20:25 przez tomaszekz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 22 lut 2007, 15:19

tomaszekz pisze: to jest wątek dotyczącey artemi i ja się wypowiedziałemna temat - polecam Tropical!
Ale wypowiedzi o hodowlach już Ci nie przeszkadzają ?
Dostosowałam się z pokorą do uwagi Hypno! Jeżeli Ty czujesz potrzebe dyskusji na ten temat otwóż nowy wątek w odpowiednim dziale, a może lepiej będzie jak zarejestrujesz się na forum polonistycznym!!!
Piotr widocznie też miał jakiś powód aby zwrócić Ci uwagę.
Może i z pokorą wziąłeś to do siebie ale dalej piszesz z błędami. Ostatnio było na ten temat - jakieś przeglądarki (może firefox) mają sprawdzanie pisowni może warto zacząć używać ?

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 22 lut 2007, 15:25

Pax między chrześcijany....
Dyskusje i rewolucje trzeba jak chłodnik... brać na zimno :-)

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości