Przygotowanie do udanego tarła.

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
izik
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:59
Lokalizacja: opole

Post autor: izik » 01 lut 2007, 21:45

witam- kamilu jezeli czujesz sie bezradny wobec problemu zielonej wody to chce ci zaproponowac kupno w sklepie zoo preparatu o nazwie "algorem" jest perfekcyjny na zielona wode. jest to preparat do stosowania w oczku wodnym, ale nie raz stosowalem w akwa i działa niezawodnie. po wlaniu do wody woda natychmiast metnieje a po kilku godzinach woda jest klarowna a glony sa juz martwe w postaci opadnietych kłaczkow na dnie zbiornika.

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 01 lut 2007, 22:04

izik nie wiem czy zauważyłeś ale ja mam zieloną wode w tarliskowym zresztą mija już. A raczej do maluchów chemi niepotrzebnej się nie leje

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 02 lut 2007, 06:29

Padło kolejne 25 sztuk 5 wisi przy tafli wody więc są juz martwe. Wychodze z domu jak wróce to pewnie nic nie zostanie. :cry:

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 02 lut 2007, 10:17

Zelik to zrób coś zamiast wychodzić, jak padają w takich ilościach podaj lek. Z tego co czytałem masz filtr fan z zabudowana komorą filtracyjną zamiast dużej gąbki. Biorąc pod uwagę to że zapewne często go czyścisz jasny staje się powód zakwitu wody. Sytuacja analogiczna jak u Birdasa. Te filtry się nie nadają do tarła, nie dość że mają tragicznie mały wkład filtracyjny, to jeszcze obudowę którą trzeba zasłaniać żeby młodych nie wciągnęło. Przez całą swoją historię akwarystyczną stosując pojemne filtry nigdy nie miałem problemu z zakwitem albo z pierwotniakami. Oczywiście zdarzały się pewne wyjątki kiedy np filtr zewnętrzny został wyłączony przez mamę niechcący, lub kiedy kilkuletnia turbinka odmówiła współpracy. Zbiornik był wtedy filtrowany przez podobny konstrukcyjnie do fana filtr AQua szut senior1000- co kończyło się na mętnej wodzie przeciągu paru godzin.

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 02 lut 2007, 10:55

Daj szybko capifos w normalnej dawce to przestana padac ........I tak nie masz nic do stracenia jeśli nie podasz leku / tak jak ja się wstrzymywałem/ to ci może z 5 sztuk zostanie,obejżyj moja stronkę i tam jest opisany mój przebieg tarła zobaczysz że miałem tak samo.I mam nadzieję że to nie z głodu ci padają -bo już dawno powinny dostawac artemię.
Ps. Mówiłem odrobacz parę nawet jeśli nie ma objawów na nosicielstwo pasożytów to i tak je mają.Działaj .A tak apropo's -fajna jazda z młodymi?????Nie

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 05 lut 2007, 22:34

Efekt zostało około 20 sztuk dzisiaj skończyły o 7 rano 11 dni. Wcinają już mikro. Wszystko dzięki Basi Gajowej, Czarjanowi, Mondei. Za co im bardzo DZIĘKUJE. Mam nadzieje, że dalej już nie będzie problemów.

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 05 lut 2007, 23:29

Cieszę się że mogłam choc troszke pomóc.

Basia Gajowa

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości