Przygotowanie do udanego tarła.

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 27 sty 2007, 09:29

Wszystkie wróciły na stare, ale nie wiem o której o 3 rano jeszcze wisiały wszystkie razem na silikonie.

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 29 sty 2007, 21:04

Pojawił sie nowy problem woda mi troszke metnieje w tarliskowym. Podmianiam 2.5L dziennie zbierajac wszystki resztki dno mam czyste. Nie wiem ile moge podmieniać tej wody rybki mają 4 dni od rozpłynięcia i ciągle żerują na starych. Czy woda to przez za małe podmiany czy może za duże?

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 29 sty 2007, 23:13

Moim skromnym zdaniem mozesz zwiekszyć podmiany wody do ok 1/5 pojemności akwa.
Rybki będą Ci za to wdzieczne. Pamietaj tylko o parametrach

Basia Gajowa

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 31 sty 2007, 16:29

Woda robi mi sie zielona w tarliskowym mimo bardzo skromnego karmienia starych i delikatnyhc podmian woda mętno-zielona w ogólnym poradziłem sobie UV-ką, a w tarliskowym?

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 31 sty 2007, 22:42

Moja rybki. Aparat słaby bo to telefon ale coś tam widać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mondeja
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2004, 17:25
Imie i Nazwisko: Przemek Laskowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skawina
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Mondeja » 31 sty 2007, 22:52

Kamil jak masz UV-kę to powinna pomóc.
Młode już całkiem , całkiem. Jeszcze tydzień i możesz je zabrać ze starych.

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 01 lut 2007, 04:45

Musisz zastosowac te UV bo zapewne przniosles pierwotniaki z ktorymi tak walczyles. Poza tym nieuwaznie czytales watki o rozmnazaniu poniewaz po pierwszych wejsciach na grzbiet mlode i tak beda sie grupowac na noc sklejajac sie gruczolem i trwa to az go jego zanikniecia przez dwa dni po rozplynieciu. Co do pierwszych karmien to nie wroze ci sukcesow jesli chcesz je wychowac na nicieniu.
Znacznie latwiej jest to zrobic siekanym na papke wazonkowcem skoro nie chcesz czy nie mozesz karmic artemia ktora jest najwygodniejsza do skarmiania.

Awatar użytkownika
Mondeja
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2004, 17:25
Imie i Nazwisko: Przemek Laskowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skawina
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Mondeja » 01 lut 2007, 06:58

Janusz ma rację , Kamil powinieneś już zaopatrzyć się w artemię i najpóźniej za 3-4 dni zacząć nią dokarmiać młode.

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 01 lut 2007, 10:36

Wiec kupie artemie i spóbuje z nią. Którą kupic? http://www.allegro.pl/item159955144_ser ... super.html czy http://www.allegro.pl/item160331908_art ... atis_.html

Dzisiaj znalałem 5 padniętych małych nie dobrze czyżby jakiś pasożyt? Wczoraj kilka pływało przy powierzchni. Ale także minimum 2 przeleciały przez UVke wciągnoł je filtr. I teraz nie wiem czy to filtr je załatwił zanim go zabezpieczyłem czy coś innego.

Chyba przemek pisał o Contra Ick dla maluchów. Mam sie zaopatrzyć? Poczekam jak dzisiaj będą kolejne straty to jutro rano kupie.

Dziekuje za pomoc.

tomaszekz
senior
senior
Posty: 101
Rejestracja: 01 lut 2007, 10:37
Lokalizacja: dolnośląskie, okolice Lubina

Post autor: tomaszekz » 01 lut 2007, 10:52

witam jestem nowy (co złego to nie ja :) )
pozwole się przyłączyć do tematu. drugi raz mam młode. i znowu to samo. małe pięknie żerują na starych (grubo ponad 100szt), lecz 4dnia, tzn wczoraj zaczęły się rozpływać. zmagają się z największym prądem w akwa(tak jak by im się to podobało), pływają po całym akwa. częśc nadal siedzi na starych! za pierwszym razem było podobnie, więc przeprowadziłem kuracje moneolem, młode wyszły z tego ale ok98% miało poważne wady w budowie, więc tym razem na pewno tego nie zrobie. dodam, że stare leczyłem miesiąc przed tarłem moneolem i ciliolem. mimo że nie wyglądało na to ,że mają problemów z płazińcami, po kuracji tylko się pogorszyło, sklejone skrzela i szybki oddech, myslałem, że to jakiś efekt uboczny kuracji, tymczasowy ale chyba się myliłem.....nic już nie rozumiem ??? a tak chciałem mieć zdrowe młode


zelik twoje też chyba siedza na przedniej szybie czy się myle ???

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 01 lut 2007, 10:58

Kamil nie kupuj tej Seroskiej wielkie g..... ,kup tą drugą chińska, ale lux -czerwone larwy i duży procent wylęgu pewne na 100 procnt sam te dwie testowałem, na mętną wodę juz Ci tyle razy piałałem bo też takie miałem problemy lałem nitrivec Sery lub denitril JBL

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 01 lut 2007, 11:02

Moje nie siedzą na szybie wogóle. Teraz siedzą na starych, ale czasami odpływają od nich po 10-20cm i wracają.

Rafał dzięki za rade z ta artemią. Co do Nitrivec jest na pierwotniaki a wode mam zielonkawą a nie białą. UV-ka chodziła przez noc i jest efekt zobaczymy jak dalej będzie.

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 01 lut 2007, 17:15

Padły następne 3 sztuki. Dzieje się tak. Maluch zaczyna odpływać od starych, nawet jak rodzic podpływa to nie zwraca na niego uwagi nie żeruje pokłada się na dnie wstaje znowu się pokłada widać jak oddycha. Wkońcu sie kładzie na bok i nie wstaje. Mam w domu metro i moneol.

Użyć moneolu na przywry? Młode mają 7 dni. Jaka dawka?

Awatar użytkownika
Mondeja
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2004, 17:25
Imie i Nazwisko: Przemek Laskowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skawina
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Mondeja » 01 lut 2007, 19:20

Nie używaj moneolu , poczekaj spokojnie

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 01 lut 2007, 20:49

Miałem podobnie jeśli ci się utrzyma taka sytuacjia przez kilka dni albo zacznie padac większa ilośc to daj capifos albo neguvon .

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości