FASCYNUJĄCE WIDOWISKO

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
radek-wet
junior
junior
Posty: 43
Rejestracja: 20 cze 2006, 12:48
Lokalizacja: Koło, Wielkopolska
Kontaktowanie:

FASCYNUJĄCE WIDOWISKO

Post autor: radek-wet » 31 lip 2006, 10:41

Na wstępie kilka informacji o zbiorniku, wodzie i obsadzie.
Akwarium panoramiczne 375l, 150x50x50cm.
Woda ph 6,5-6,8; Two-8, Tww-1, przewodność 380uS/cm, No3 mierzone Zoolekiem wg skali pomiędzy 20 a 40(mam mały problem z właściwą oceną wyniku)
Obsada to 10 palet, 4 kirysy, 2 bocje, 2 kosiarki.
Cała przygoda z paletami zaczęła się miesiąc temu od zakupu stada 10 szt. od jednego hodowcy. Już wtedy 2 sztuki miałem rozpoznane gdyż wcześniej u pierwszego właściela "kładły" ikrę. Pozostałe sztuki były wielką niewiadomą. Od dwóch dni jeden z pigeonów zaczął stroszyć się jak paw i jego ciało co jakiś czas przeszywały dreszcze. Na początku nie bardzo wiedziałem co się dzieje, przyznam sie, że nawet lekko się zaniepokoiłem.Zupełnie niepotrzebnie od wczoraj zaczęły sie i trwaja do dziś "niesamowite balety". Pigeon zaczął "startować" do samicy co bardzo nie spodobało się jej wcześniejszemu partnerowi. To co od kilku godzin podziwiam w akwarium: walka, tańce, pikowania i starty w górę - przerosło moje oczekiwania. Już wcześniej obserwowałem dobieranie się w pary i tarło innych gatunków ryb ale żadne wcześniej nie było takie fascynujące.
Jestem ciekaw czy a jeśli juz to w jakie pary dobiorą się moje ryby?
Dla mnie to duży sukces teraz wiem, że stworzyłem odpowiednie warunki dla moich ryb a ich zachowanie jest dla mnie nagrodą.
Jeszcze miesiąc temu mój pobyt na tym forum w 90% ograniczał sie do linku choroby i to nie dlatego, że coś złego się działo w akwarium tylko, ze strachu żebym na czas zauważył niepokojące objawy(trochę zboczenie zawodowe). Teraz wiem, że najlepiej "siedzieć" w dziale woda i żywienie i stosując się do rad bardziej doświadczonych doprowadzić do takiej sytuacji by móc podziwiać takie rzeczy jak tarło tych pięknych ryb.
Pewnie wielu z Was już to przeżywało, jestem zadowolony, że i ja mogłem czegos takiego doświadczyć - urywam sie z pracy :lol: i jadę dalej obserwować moje akw.
Pozdrawiam wszystkich "pozytywnie zakręconych"
:D

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Post autor: Bogdan » 31 lip 2006, 15:30

Życzę powodzenie i bardzo dużo takich przeżyć !!!!
I nie urywaj się z pracy bo tam inne zwierzaki czekają :D :D :D

Awatar użytkownika
slawol
członek PKMD
Posty: 258
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:46
Imie i Nazwisko: Sławomir Gruszka
Lokalizacja: Poznań

Post autor: slawol » 31 lip 2006, 19:56

Takim samym a może lepszym widowiskiem jest przejście młodych z rodzica na rodzica życzę Ci wytrwałości w doprowadzeniu ryb do tego etapu,no i dalej

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości