Pytanie

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
jasiu1815
junior
junior
Posty: 40
Rejestracja: 07 lut 2006, 10:05
Lokalizacja: olsztyn
Kontaktowanie:

Pytanie

Post autor: jasiu1815 » 15 cze 2006, 20:41

WITAM
HODUJE DYSKOWCE OD DWÓCH LAT.WIEM ŻE MAM TEŻ DOBRANE PARY.PYTANIE DOTYCZY PRZYGOTOWANIA WODY DO AKWARIUM TARLISKOWEGO.CZY UDA MI SIĘ JĄ PRZYGOTOWAĆ BEZ FILTRA RO


POZDRAWIAM :roll:

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 15 cze 2006, 21:10

Przemek, po pierwsze poczytaj .... na tym forum są setki pytań i odpowiedzi na ten temat. Po drugie zadając takie pytania powinieneś jednocześnie informować o wszystkim co wiesz w tej kwestii sam, czyli jakie masz parametry wody którą masz w kranie. Zabierając się za rozmnażanie po prostu musisz to wiedzieć. Mogę napisać z pełną odpowiedzialnością, że paletki złożą ikre i otrzymasz młode praktycznie na każdej wodzie, kwestia jak wiele młodych przeżyje jakiej będą jakości to już inna sprawa. U mnie turkusy wylęgały się i zaczynały żerować na rodzicach w wodzie o TwO ok 25 TwW ok 20 i pH w granicach 7,0-7,2. Jeśli masz zamiar jednak uzyskiwać młode w rozsądnych ilościach z każdego tarła to.... czytaj jeszcze więcej. To nie jest próba pozbycia się problemu z odpowiedzią to dobra rada.
A na tak postawione pytanie dam odpowiedź ciut żartobliwą: pewnie że się da, znajomy zamiast używać filtra RO raz na 2-3 tygodnie jedzie Żukiem z beczkami 50km i tam pobiera ze źródła wodę która ma idealne parametry....

Awatar użytkownika
jasiu1815
junior
junior
Posty: 40
Rejestracja: 07 lut 2006, 10:05
Lokalizacja: olsztyn
Kontaktowanie:

Post autor: jasiu1815 » 16 cze 2006, 08:33

Cześć Piotrek
Dzięki za odpowiedż na moje pytanie.Faktycznie może za mało napisałem o moim akwarium i o parametrach wody jakie mam.Mieszkam w stolicy Warmi i Mazur .Woda jaka płynie u mnie z kranu uważam że jest bardzo dobra.Nie jeden mieszkaniec południowej czy środkowej Polski mógłby pozazdrościć.Naszą wodę można pić bezpośrednio z kranu.Robiłem to zawsze i nigdy nic mi nie było.oto jej parametry .TWO 17,TWW 12 PH 7,0.Taką wode mam w baniaku i niczym jej nie uzdatniam,bo jestem przeciwnikiem stosowania chemi.Uważam,że moje dyski doskonale się czują ,mają apetyt i rosną jak na drożdżach.Moje wcześniejsze pytanie co do filtra RO było dlatego że chyba chciałbym spróbować doczekać się młodych z własnej hodowli.Myśłę ,że każdy kto hoduje te ryby wcześniej czy póżniej zachoruje na wychówek własnego potomstwa.

POZDRAWIAM :roll:

Awatar użytkownika
Jeki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1090
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:55
Imie i Nazwisko: Łukasz Osieka
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeki » 16 cze 2006, 08:47

jasiu1815 pisze:.Naszą wodę można pić bezpośrednio z kranu.Robiłem to zawsze i nigdy nic mi nie było.oto jej parametry .TWO 17,TWW 12 PH 7,0.Taką wode mam w baniaku i niczym jej nie uzdatniam,bo jestem przeciwnikiem stosowania chemi..Moje wcześniejsze pytanie co do filtra RO było dlatego że chyba chciałbym spróbować doczekać się młodych z własnej hodowli.Myśłę ,że każdy kto hoduje te ryby wcześniej czy póżniej zachoruje na wychówek własnego potomstwa.

POZDRAWIAM :roll:
Czy przy tej wodzie doczekasz się potomstwa? To zależy od twojej drugiej połowy. Mi udało się bez sprawdzania wody. :wink:
A tak poważniej przy tww 12 raczej to co Ci się wykluje bardziej z nazwy będzie paletką niż z wyglądu. Wskazane twardości do tarła są bliskie zeru.
Ro będzie pomocne.

Awatar użytkownika
slawol
członek PKMD
Posty: 258
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:46
Imie i Nazwisko: Sławomir Gruszka
Lokalizacja: Poznań

Post autor: slawol » 16 cze 2006, 15:44

Zrobiłem to bez osmozy i zrobiłem to z osmozą polecam to drugie,jeśli chcesz robić to pierwsze to kwas ortofosforowy ustawi Ci ph ok,6,2 TwW w okolicy0 TwO ustawią Ci żywice jono wymienne ja ustawiałem ok 6 i mimo fszystko proponuję Ci dodać Torfinu lub czegoś z tej samej beczki.A teraz najwarzniejsze tak ustawiona woda musi popracować sama przez ok 3-4 tygodni i wtedy zobaczysz co masz w kranie z tym że zastrzegam są to parametry wody jakich używałem do rozmnożenia paletki dysków nigdy nie rozmnożyłem więc trudno Mi będzie Ci coś sensownego doradzić no może z wyjątkiem filtr RO.

Awatar użytkownika
Mondeja
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2004, 17:25
Imie i Nazwisko: Przemek Laskowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skawina
Lokalizacja: Skawina

Re: Pytanie

Post autor: Mondeja » 16 cze 2006, 16:17

jasiu1815 pisze:WITAM
HODUJE DYSKOWCE OD DWÓCH LAT.WIEM ŻE MAM TEŻ DOBRANE PARY.PYTANIE DOTYCZY PRZYGOTOWANIA WODY DO AKWARIUM TARLISKOWEGO.CZY UDA MI SIĘ JĄ PRZYGOTOWAĆ BEZ FILTRA RO


POZDRAWIAM :roll:
Witam imiennika :D
Napisałeś , ze hodujesz czyli rozumiem, że rozmnażasz bo jeśli nie to tylko te ryby chowasz. Potem dodałeś , że wiesz o tym , że masz dobrane pary. Dobrana para to taka która właściwie opiekuję się ikrą i larwami a następnie odchowuje bez problemu młode. I Ty się nas pytasz o wodę :twisted: ?

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości