jak zabrac sie do rozmnazania

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

wojtek79
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2006, 12:07

jak zabrac sie do rozmnazania

Post autor: wojtek79 » 04 cze 2006, 12:17

jak zalozyc hodowle paletek?????? gdzie moge znalesc cos na tan temat???????jak rozpoznac samca i samice?????? co trzeba przygotowac zeby cos z tego bylo????? pomocy!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry:

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 04 cze 2006, 13:39

Najpierw kup sobie pare książek przeczytaj wszystkie posty na tym forum. Poźniej kup sobie akwa minimum 200L wpuść kilka paletek zdobądź jakieś doświadczenie i dopiero o tym myśl

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Re: jak zabrac sie do rozmnazania

Post autor: vega1 » 04 cze 2006, 16:12

wojtek79 pisze:jak zalozyc hodowle paletek?????? gdzie moge znalesc cos na tan temat???????jak rozpoznac samca i samice?????? co trzeba przygotowac zeby cos z tego bylo????? pomocy!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry:
Ale chcesz zacząć przygode z paletami czy założyć hodowle??
Jeśli to pierwsze to wystarczających informacji na ten temat potrzebnych Ci na poczatek dostarczy Tobie np to forum lub inne :wink: wystarczy czytać.

Natomiast jeśli chcesz założyć hodowle celem rozmnazania tych ryb i sprzedaży to nie takie proste a nauki przed Tobą więcej niż w szkole.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Brodacz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 327
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:03
Imie i Nazwisko: Grzegorz Mierzejewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Brodacz » 08 cze 2006, 05:53

Aby zabrać sie do rozmnażania należy zdjąć spodnie.

wojtek79
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2006, 12:07

Post autor: wojtek79 » 08 cze 2006, 11:15

TAK SIE SKLADA ZE AKWARIUM Z PALETKAMI MAM JUZ OD DWUCH I POL ROKU MIESZKA SOBIE W NIM NA TA CHWILE SIEDEM DORODNYCH SZTUK Z HODOWLI PANA BOGUSLAWA KOZIOL WLASNIE PLANUJE ZMIANE NA 400 LITROW KSIAZEK JUZ PARE PRZECZYTALEM NO ALE JESLI NIE MACIE OCHOTY PODZIELIC SIE DOSWIADCZENIEM TO SZKODA ALE MYSLALEM ZE SIE DOGADAMY.........

Awatar użytkownika
Jeki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1090
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:55
Imie i Nazwisko: Łukasz Osieka
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeki » 08 cze 2006, 12:03

Wojtek nie denerwuj się tak , koledzy chcieli Ci zasugerować że na tym forum już było mnóstwo powiedziane na ten temat, poczytaj i zadaj konkretne pytanie , bo na Twoje pytanie to pasuje książkę napisać , a nie post.
Na temat "hodowli pana....." hmmmmm............ ten pan nie hoduje, on kupuje i sprzedaje.
Został zresztą "ulubieńcem" Alka na zoo festiwalu.

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 08 cze 2006, 12:53

Jeki pisze: Na temat "hodowli pana....." hmmmmm............ ten pan nie hoduje, on kupuje i sprzedaje.
Został zresztą "ulubieńcem" Alka na zoo festiwalu.
I nie tylko Alka. Ale ja sie nie wypowiem bo szkoda słów...

Awatar użytkownika
deptak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 489
Rejestracja: 03 kwie 2005, 20:46
Imie i Nazwisko: Adam Deptuła
Lokalizacja: Marki
Kontaktowanie:

Post autor: deptak » 08 cze 2006, 15:17

vega1 pisze:
Jeki pisze: Został zresztą "ulubieńcem" Alka na zoo festiwalu.
I nie tylko Alka. Ale ja sie nie wypowiem bo szkoda słów...
Dowiemy sie w koncu o co chodzilo z tym hodowca ?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 08 cze 2006, 15:23

ALE JESLI NIE MACIE OCHOTY PODZIELIC SIE DOSWIADCZENIEM TO SZKODA ALE MYSLALEM ZE SIE DOGADAMY........
.

Każdy z nas kto rozmnaża dyskowce dla własnej przyjemności pewnie udzieli Tobie wielu cennych wskazówek jak oni to robili jednak zadałeś pytanie na złym forum odpowiedniejszym miejscem było BCC - tam można poszukać odpowiedzi jak zrobić biznes plan i jak żyć z interesu . Z drugiej strony nie licz że udzielą Tobie odpowiedzi na to pytanie jak założyć hodowlę osoby które mają takie hodowle . Miłośnik patrzy na to inaczej i dopłaca do interesu jak każdy kto dopłaca do swojego hobby . Więc jak możemy się dogadać ? Mamy opowiedzieć o tym co różni miłośnika od faceta co ma złotówki w oczach i urodę ryby przelicza na to ile na niej może zarobić . Nie będę oceniał jak różne są to punkty widzenia i tylko konieczność powoduje że nieraz można spotkać nas razem . Mam nadzieję że koledzy pomimo pytania które zadałeś w niefortunny sposób pomogą nauczyć Cię tyle że sam stwierdzisz w którą stronę będziesz szukał miejsca w życiu .

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 08 cze 2006, 16:39

Alku czy wyobrazasz sobie żeby ktoś kto nie ma pojecia o rozmnażaniu i nigdy nie próbował może założyć hodowle?

To nie takie proste. Dwie ryby ikra młode karmic i będą pieniądze z tego jakby tak było to Paletka kosztowała by 5zł. Ale może to dobrze...

wojtek79
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2006, 12:07

Post autor: wojtek79 » 08 cze 2006, 20:24

chyba kazdy kto ma ryby chcialby dorobis sie potomstwa a sprzedawac nie mam zamiaru.... ryby kupowalem na gieldzie zoologicznej i tam wlasnie byl najwiekszy wybor.........

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 08 cze 2006, 21:52

Podbnie jak Ty Kamil rozumował prezes firmy fonograficznej i stwierdził że jak ktoś nie potrafi śpiewać jak inni to nic z tego nie będzie - The Beatles
Podobnie szef banku który odmówił kredytu człowiekowi który jest w tej chwili bogatszy niż aktywa tego banku i kilku podobnych - Bill Gates

Pomyśl że kiedyś Sienkiewicz , Reymont czy Kochanowski też pytali jak się pisze literkę A . Moim zdaniem tylko pytanie zostało sformuowane niefortunnie i teraz jak wszystko jest jasne nie ma potrzeby maglowanie tego tematu .

Awatar użytkownika
stachu
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 321
Rejestracja: 17 mar 2006, 13:40
Imie i Nazwisko: Stanisław Kaczorowski
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: stachu » 08 cze 2006, 23:04

Wojtku zycze ci sukcesów w zakładaniu hodowli ! jest wiele takich osób które choć mają hodowle chętnie podzielą się z tobą wiedzą bo dla nich jest to pasją a ci którzy stosują inne praktyki może się czegoś dorobią ale napewno nie szacunku.Sam zapisałem się do klubu nie po to by wyłacznie brać ale by dawać.Na wystawie spotkałem ludzi którzy myślą podobnie i to mnie utwierdziło że warto -pytaj a odpowiemy;sami się ciągle uczymy..........

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 09 cze 2006, 05:03

Alku nie przesadzaj. Wiec przepis mniej wiecej wygląda tak. Tarliskowe około 100L.Para mniej więcej 1,5 roku. Woda twardości jak najmniejsze najlepiej tww0-5 two 0-5. I chęci. A rybki jak to zwięrzęta niby wszystko ok a coś nie wychodzi. U mnie jest aktualnie podobnie z ponad 200 sztuk ikry mam 7 młodych które dzisiaj mają 7 dni. Wylęgło się ponad 30. Dlaczego tak mało sam nie wiem.Niby wszystko co trzeba zapewnione.

Wojtku zapraszam Cie do Mysiara i wątku mam ikre.


Pozdrawiam Kamil

Awatar użytkownika
hudy
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1138
Rejestracja: 07 gru 2004, 06:07
Imie i Nazwisko: Zbigniew Hudobski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: hudy » 09 cze 2006, 06:06

wojtek79 pisze:TAK SIE SKLADA ZE AKWARIUM Z PALETKAMI MAM JUZ OD DWUCH I POL ROKU MIESZKA SOBIE W NIM NA TA CHWILE SIEDEM DORODNYCH SZTUK Z HODOWLI PANA BOGUSLAWA KOZIOL WLASNIE PLANUJE ZMIANE NA 400 LITROW KSIAZEK JUZ PARE PRZECZYTALEM NO ALE JESLI NIE MACIE OCHOTY PODZIELIC SIE DOSWIADCZENIEM TO SZKODA ALE MYSLALEM ZE SIE DOGADAMY.........

Po obserwacji ryb w tym czasie /2,5 roku/ powinieneś już sam wiedzieć co robić. Akwarystyka to hobby polegające miedzy innymi na obserwacji.
Paletki same się rozmnażają bez twojej ingerencji. Sztuką jest jest utrzymać wylęg i wychować młode. Książki tylko cię naprowadzą na odpowiednią drogę, do reszty musisz dojść sam. To jest tak samo jak np.
mama dostała przepis na ciasto które jej smakowało u koleżanki,
ale sama mimo że robi dokładnie według tego przepisu nie może osiągnąć takiego samego dobrego wyniku jak jej koleżanka.
Obserwacja, obserwacja i obserwacja.

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości