Tarliskowe w piwnicy

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Tarliskowe w piwnicy

Post autor: zelik » 17 maja 2006, 18:01

Chciałem postawic tarliskowe 83 na 30 na 42wys. Tylko że to musiało by stać w pokoju mieszkalnym ale w piwnicy my mieszkamy na parterze. I czy tak może być? Nie mam miejsca w pokoju i rodzice powiedzieli że albo tam albo nigdzie co wy na to?

I drugie pytanie czy jest możliwość gdy się larwy wylęgną w ogólnym przenieść je i pare do tarliskowego jak to zrobić?

Awatar użytkownika
Amorphis
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 505
Rejestracja: 31 paź 2005, 18:11
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Amorphis » 17 maja 2006, 18:40

jesli dasz im odpowiednią wodę, światło, ciepło i jedzenie to może być nawet na działce...
chyba lepiej parkę od razu mieć w tarliskowym, po co je stresować w czasie ciąży, czy macierzyńskiego
no i nie wiem jak dzieciaki zareagują na wleczenie po pięterkach...

Awatar użytkownika
Mondeja
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2004, 17:25
Imie i Nazwisko: Przemek Laskowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skawina
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Mondeja » 18 maja 2006, 22:07

Zelik - piwnica to też jakieś rozwiązanie. Ja mam obecnie wszystkie zbiorniki w piwnicy a będzie tego ok. 2,5 tys. litrów wody. Musisz tylko pamiętać aby dobrze dopasować grzałkę gdyż w piwnicy z reguły jest dużo zimniej niz w mieszkaniu. Powodzenia w mnożeniu - rybom to nie będzie przeszkadzało , że to nie mieszkanie :D Przynajmniej u mnie nie robi im to różnicy. Dodam jeszcze , że zamalowałem okienko i w nocy jest tam bardzo ciemno i bez żadnego dodatkowego (tzw. "nocnego") oświetlenia ryby odchowują młode.
Jeśli chodzi o to czy można przenieść larwy i parę do tarliskowego z ogólnego , to dosyć ryzykowna operacja. Chociaż nie niemożliwa. Mojemu znajomemu raz to się udało , ale para była idealnie dobrana i miał dużo szczęścia. Lepiej żeby wszystko odbyło się w jednym zbiorniku.

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 19 maja 2006, 04:57

Akwarium już ustawione nie długo zalewam wodą ustawie parametry i spróbuje zobaczymy

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości