Szybkie pytanie

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

krasnall
senior
senior
Posty: 103
Rejestracja: 28 sie 2005, 18:03
Imie i Nazwisko: patryk kubis
Miejsce zamieszkania/miasto/: united kingdom
Lokalizacja: edinburgh
Kontaktowanie:

Szybkie pytanie

Post autor: krasnall » 07 mar 2006, 21:50

Witam
Mam pytanie moje red white po raz 10 maja ikre wiec mam z wiazku z tym pytanie czy kolor ikry sie zmienia jak sie rozwija prosze o odpowiedz
Pozdrawiam

smaro
junior
junior
Posty: 41
Rejestracja: 06 sty 2006, 15:17
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki Wiek :33 Imie i nazwisko: Marcin Szmajda
Kontaktowanie:

Post autor: smaro » 07 mar 2006, 22:11

Witaj Krasnall !

Twoje pytanie sugeruje ,że nie miałeś do czynienia z innymi gatunkami ryb składających ikrę. Mam na myśli tutaj innych pielęgnic.
Oczywiście,że zmienia swój kolor czy też wyglad. Otóż ikra, która jest nie zpłodniona zaczyna bieleć i pokrywac się pleśnią - kosmki włosków. Ta, która rozwija się prawidłowo powinna w drugim dniu zaczynać dostawać coś w rodzaju ciemniejszych plamek , być nadal brązowa ale nosić slady jakby dwóch prążków ciemniejszych. widac na oko ,że żyje i cos z niej będzie. W trzecim dniu kiedy zaczyna pękać najpierw widać ogonek larwy on pierwszy wydostaje się na zewnątrz i potem larwa wydostaje się z łebkiem na zewnątrz. Jest to moment dość ważny , bo wtedy część dorosłych decyduje o przeniesieniu młodych w inne miejsce i dalszą opiekę nad młodymi larwami ( kolejne 3 dni to wsysanie woreczka żółciowego). dobrze by było światło - pół mrok . To ułatwia sprawę dorosłym.

Myslę ,że przybliżyłem nieco jako młody adept tego forum
Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Samro

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości