Przygotowanie do udanego tarła.

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 24 sty 2007, 08:29

NO i małe są trudno policzyć ile koło 100. Chciałbym odchować chociaż kilka. Mam pytanie na dnie zebrało mi sie troche syfku kiedy będe mógł to posprzątać? I czy mam wode przelać, żeby syf został na sitku i wlać tą samą wode czy lać świerzą i ile tej świerzej ewentualnie bym mógł?

Małe mają 12 h

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 24 sty 2007, 09:55

Rozumiem że masz larwy? Jak tak to może daj sobie spokój. Jak zaczniesz kombinować w akwarium ryby się przestraszą, jak śmigną to larwy ze stożka zrzucą, i rozpocznie się zbieranie- które nie zawsze musi być super dokładne. Poczekaj aż ryby się rozpłyną, i to też nie radziłbym od razu ingerować w akwa, tylko dopiero jak małe będą na tyle kumate żeby same wracać do rodziców. Na początku to to pływa bez ładu i składu aż się czegoś uczepi, i tam siedzi niezależnie od tego czy to rodzic czy inny element zbiornika.

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 24 sty 2007, 10:13

Tak larwy, które się wykluły wczoraj o 19 i są do tej pory. Gdy jakiś się oderwie od razu jest łapany i wypluwany na stożek. Narazie moge poczekać jeszcze i nic nie robić w akwarium, ale mam włożony filtr i boje się, że jak małe zaczną się rozpływać to je powciąga chciałem założyć na dziurki pończoche. I od którego dnia młodych można by coś już robić w akwarium? Z tego co Michał piszesz to mniej więcej 1.5-2 dni od rozpłynięcia tak to rozumiem

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 24 sty 2007, 10:33

Powinieneś to zrobić na samym początku. Pamiętaj że ruch wody musi być minimalny. Jak ja miałem tarła, to zawsze stosowałem filtry powietrzne. Woda powinna być na tyle spokojna że jak w wyniku raptowniejszego ruchu rodzica, młode delikatnie się uniosą, to bezpiecznie wracają na miejsce.
Co do zaopatrzenia filtra, to zrób to powoli i spokojnie. Wyciągnij filtr załóż zabezpieczenie , i ponownie umieść go w akawa. Myślę że nic nie powinno się stać.
Jeżeli chodzi o sprzątanie dna, to tak jak piszesz , nie robiłbym tego wcześniej niż ok 2 dnia po rozpłynięciu. Moim zdaniem więcej szkód niż pożytku może to przynieść.

Awatar użytkownika
Fal
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 747
Rejestracja: 13 lut 2005, 22:29
Imie i Nazwisko: Darek Falkowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Barcin
Lokalizacja: Barcin
Kontaktowanie:

Post autor: Fal » 24 sty 2007, 13:31

Gratulacje Zelik , młode to fajna zabawa , teraz najważniejsze jest ,żeby młode weszły na stare jeśli tego nie zrobią cała młodzież padnie , czego tobie nie życzę.
Jeśli będziesz miał problem ,żeby młode weszły na rodziców to z góry zaopatrz się w pokarm dla larw , w aquamedic mają takie pokarmy. Co prawda będziesz się musiał bawić więcej , ale później jaka satysfakcja.
Moim zdaniem nie powinieneś do czasu ,aż młode nie wejdą na stare nic robić w akwa , woda tak szybko się nie psuje jesli nie ma przerybienia , a 100 larw i dwie dorosłe to żadne przerybienie.
Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 24 sty 2007, 15:19

Filtr zabezpieczony. Dno troche posprzatałem tz drugą połówke gdzie nie siedza ryby. Miały mnie gdzieś samiec pływał koło mojej ręki i czekał aż cos dostanie.

Wode przelałem przez pieluche i spowrotem tą samą wolną od zanieczyszczeń mechanicznych wlalem wężykiem od napowietrzacza.

Młode dalej sa stare je zbierają nic się nie zmienia. Zero konfliktów między starymi. Tylko mi samica coś pociemniała. Tz głowa normalna a ciało ciemne.


Mam prośbe ma ktoś może tą białą buteleczke od NO3 zooleka na zbyciu? Ja mam sporo w czarnej sporo proszku, a biała się skończyła od poczatku była jakas dziwna i pewnie mnie w zoologu oszukali. Jakby komuś się skończyły odwrotnie, albo miał jakiś test na NO3 nie potrzebny i chiałby się podzielić byłbym wdzieczny. Oraz szukam testu na PH w zakresie około 4-9 bo mam taki 6-8. Jakby komus gdzieś zalegał i chciałby się podzielić byłbym wdzieczny.

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 25 sty 2007, 11:01

Mama i młode mają 41 godzin kiedy powinny sie rozpływać? Temp 30.5 stopni.
Załączniki
Fotka_070125_103529.jpg
1
Fotka_070125_103529.jpg (17.53 KiB) Przejrzano 6411 razy
Fotka_070125_103541.jpg
2
Fotka_070125_103541.jpg (14.83 KiB) Przejrzano 6411 razy
Fotka_070125_103553.jpg
3
Fotka_070125_103553.jpg (15.3 KiB) Przejrzano 6412 razy

grzegorz288
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2005, 20:47
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: grzegorz288 » 25 sty 2007, 11:40


Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 25 sty 2007, 12:01

Czytałem czytałem nawet mam to wydrukowane

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 25 sty 2007, 13:42

Oraz szukam testu na PH w zakresie około 4-9
Może taki cię interesuje?
http://www.pkmd.pl/index.php?name=PNphp ... pic&t=1548
Polecam, jest niezły i bardzo wygodny.

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 26 sty 2007, 15:35

Dzisiaj rybki mi się rozpłyneły o 7 rano taki efekt słaby aparat bo z telefonu ale coś tam widać.

Mam zamiar dawać nicienie mikro od którego dnia ich pływania?
Załączniki
rybki.JPG
młode
rybki.JPG (15.31 KiB) Przejrzano 6364 razy

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 26 sty 2007, 15:41

Moim zdaniem nie wcześniej, jak za 5-6 dni. Wcześniej nie ma sensu bo i tak nie będą jadły. Jak zaczną odpływac na krótkie chwile od rodziców, to jest właściwy moment na dokarmianie.

Basia Gajowa

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 26 sty 2007, 19:22

Wiec na ta chwile została jedna sztuka na stożku reszta pływa między ojcem a matką jak obsiadą samca to mu tylko oczy widać.

Straty 2 rybki mają złamane kręgosłupy. Jedna pływa między starymi ale z wielkim trudem koziołkuje itd. Druga lezy na dnie i samica podpływa sprawdzić, ale jej nie zbiera(inne są wzorowo łapane) widocznie wie, że z tej nic nie będzie. Tak z moich obserwacji wynika, że złamane bo raczej nie naturalne jest zeby między głową a ogonem był prawie kąt 90 stopni.


Samica jakaś nie najedzona tak to wogóle nie chciała, a tera stoi i czeka. Jest bardziej cwana i co chwile popływa pod samca zrzuca małe i zrobi rundke po akwarium dmuchnie cos zje i wraca i znowu stoją obok siebie, a małe wariują. A poźniej zmiana samiec zrzuca i on szuka jedzenia, a mamusia karmi.

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 26 sty 2007, 21:47

Mam problem zgasiłem światło zostało nocne 3 żarówki żółte od choinki wiec maja dość jasno i młode zbiły się w kulke przy silikonie i tak siedza co mam robić?

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 27 sty 2007, 01:42

zostaw normalne światło - młode muszą byc na rodzicach,,,,, i tak ze 3 tygopdnie -widocznie twoje światło nocne jest za słabe.

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości