Kiedy odstawić narybek od rodziców?

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

kalaha
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2008, 09:57
Lokalizacja: blachownia

Kiedy odstawić narybek od rodziców?

Post autor: kalaha » 21 lut 2008, 10:19

Wytarła mi się parka 10 lutego 2008r . Akwarium tarliskowe 112l. Narybek ma ok.1 cm i powoli zaczyna sam robić wycieczki po zbiorniku .W związku z tym że jest to pierwsze tarło i ryb i moje proszę o radę kiedy i w jakich okolicznościach powinienem odłowić dorosłe ryby? Boję się zjedzenia narybku przez rodziców.

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 21 lut 2008, 11:00

Możesz odłowić rodziców, jak młode będą miały ok 3 tyg (od momentu rozpłynięcia się) i będą jadły samodzielnie.

grzegorzusany
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 31 gru 2007, 22:29
Lokalizacja: USA

Post autor: grzegorzusany » 23 lut 2008, 12:57

ja odlowilem po 14 dniach od rozplyniecia bo zaczely mi znikac mlode.Teraz same i rosna bardzo szybko

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 23 lut 2008, 13:08

Wszystko zależy od ciebie, młode mogą siedzieć z rodzicami i 2 miesiące-ale wyciągną z nich wszystkie soki, jak jest ich dużo. Możesz też odstawić je tak jak radzą powyżej po 3-4 tygodniach. Każdy uważa inaczej i inaczej praktykuje.

kalaha
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2008, 09:57
Lokalizacja: blachownia

Post autor: kalaha » 23 lut 2008, 16:07

Narybek ma dopiero 13 dni ( raptem siedem sztuk ) a rodzice już dwa razy po wylęgu młodych złożyły ikrę .Od czasu jak przeniosłem parkę do akwarium tarliskowego składały jajeczka osiem razy . Są jakieś nienormalne i nie mieszczą się w żadnych opisach i stereotypach o których czytałem lub słyszałem i dlatego zdam się pewnie na tak zwanego czuja. Dziękuję za rady!!!

Awatar użytkownika
Haki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 395
Rejestracja: 25 sie 2005, 18:25
Imie i Nazwisko: Radek Rożniata
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kobielice
Lokalizacja: Kobielice
Kontaktowanie:

Post autor: Haki » 23 lut 2008, 19:17

Kładą ikre bo mają mało młodych, przy dużym wylęgu tego nie zaopserwujesz. Przy takiej ilości młodych mozesz w cale nie oddzielać młodych chyba że chcesz je wycierać. Razem z pierwszymi młodymi raczej nic nie wyjdzie bo albo zjedza ikre albo samiec nie poleje itp.

Ja młode oddzielam po 2 tygodniach lub 3, azjaci oddzielają po tygodniu. Rodzice przez to mozna utrzymac w super kondycji. Jest jednak warunek, młode trzeba zacząć dokarmiać jak najwcześniej ja zaczynam skarmiać na 3 dni po rozpłydnięciu.

Pozdrawiam
Radek

kalaha
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2008, 09:57
Lokalizacja: blachownia

Post autor: kalaha » 28 lut 2008, 07:47

Młode zjedzone! Teraz parka ma nowy miot ok. 20 sztuk i znowu się zacznie pilnowanie -kiedy odstawić?

.AT

Post autor: .AT » 28 lut 2008, 09:06

U mnie jest dzisiaj 21 dzień od wyklucia z ikry . Mam ich ok. 50 szt ( 2 szt zdechły ). Młode mają od 1.3cm do 2cm , ja pewnie oddzielę młode od rodziców za 5 dni .

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości