Wazonkowce prośba

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
czarnymp
junior
junior
Posty: 44
Rejestracja: 19 gru 2004, 01:30
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Post autor: czarnymp » 10 mar 2006, 20:10

zwykład ziemia doniczkowa. karmienie średnio obfite, poprostu jak zjedzą je4dnao to dostają kolejne żarcie. hodowla stoi w piwnicy. temp około 15-18 stopni. zwykła skrzynka plastikowa (nie jest drewniana tak jak niby powinno być). sie zbierają w kłęby w okolicy pokarmu i wybieram zwykłą wykałaczką. oczywiście donjiczka przykryta szkłem. hodowla musi stać około miesiąca zeby możnma było z niej kożystać. trzeba założyć conajmniej 2 , 3 hosowle żeby można buyło stale podawać pokarm rybom. naprawdę to prosta sprawa. ja kupiłem zalążek na allegro (niestety jeszcze wtedy nie byłem w klubie i nie wiedziałem że można tu kupić cos taniej no ale.._) naprawdę nie bójcie się zacząć.
powodzenia

Awatar użytkownika
yoyi
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 345
Rejestracja: 08 gru 2004, 09:58
Imie i Nazwisko: Piotr Dutkiwicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: yoyi » 28 lut 2007, 10:56

Czy można by prosić o taką cząstkę robaczków do zaczecia hodowli. :oops:

Awatar użytkownika
czarnymp
junior
junior
Posty: 44
Rejestracja: 19 gru 2004, 01:30
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Post autor: czarnymp » 28 lut 2007, 11:34

yoyi pisze:Czy można by prosić o taką cząstkę robaczków do zaczecia hodowli. :oops:
mój meil: czarnymp@wp.pl. prześlij dane adresowe, a ja napewno zorganizuję przesyłkę. mamy zimę więc robyle się nie ugotują w słońcu. tylko wcześniej przygotuj doniczkę balkonową od kwiatów i szybę do nakrycia ziemi w doniczce. ziemi wsyp z pół doniczki. temp hodowli od 14 do 18 stopni. piszę jak mam ja a nie jak wygląda wzorcowa hodowla, ale przy dwóch doniczkach mogę karmić około 50 ryb co 2-3 dni do syta.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 28 lut 2007, 12:36

Właśnie podjąłem decyzję, że będę hodował wazonkowca. :) Ze zdobyciem porcji zarodkowej się uda, ale mam pytanie o hodowlę. Przeczytałem cały wątek (i nie tylko ten) i jedno pytanko. Czy wazonkowiec potrzebuje do życia/rozmnażania światła ? W piwnicy mam ciemno ... ale też nie wiem czy nie jest za zimno.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2007, 12:42 przez birdas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 28 lut 2007, 12:38


Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 28 lut 2007, 12:53

Twój wątek też wcześniej czytałem. Ale jednak zanim uruchomię hodowlę będę musiał odpowiedzieć na dziesiątki pytań żony itp. Zadam jednak kilka wątpliwych pytań może ktoś odpowie i może innym też się przyda.
Oto te pytania:
1) wazonkowce lubią wodę wilgotną a nie mokrą - czy wystarczy od czasu do czasu polać je wodą ?
2) Lejemy wodę na wazonkowce czy równomiernie po całej donicy ?
3) Po co zbiornik hodowlany 40 litrów jeśli warstwa ziemi to 6-12 cm ? Po co zresztą taki duży ? Nie może być normalna doniczka od kwiatków parapetowych ?
4) Czy szyba nakrywkowa jest stale szczelnie domknięta na donicy ? Nie trzeba im tam dostarczać powietrza ?
5) Gdzies kiedyś czytałem o namaczaniu chleba w piwie - może coś na ten temat ?

To chyba juz będzie wszystko ... ;)
Ostatnio zmieniony 28 lut 2007, 12:55 przez birdas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 28 lut 2007, 12:54

Marcinie o to czy będzie im za zimno to sie nie martw, a raczej o to żeby nie było im za ciepło. Moja hodowla dopiero sie rozkręcam, mam nadzieje że coś z tego będzie.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 28 lut 2007, 12:56

No właśnie ... w lodówce cały czas leżą i nic im nie jest ... . :D

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 28 lut 2007, 13:14

birdas pisze: 1) wazonkowce lubią wodę wilgotną a nie mokrą - czy wystarczy od czasu do czasu polać je wodą ?
birdas pisze: 2) Lejemy wodę na wazonkowce czy równomiernie po całej donicy ?
Polać to chyba raczej nie.Optymalnie wychodzi robić to spryskiwaczem np. do szyb.Wystarczy raz na jakiś czas zrosić obficie ziemie i już.Oprócz tego dobrze jest raz na jakiś czas dostarczyć trochę wody na dno pojemnika.
birdas pisze: 3) Po co zbiornik hodowlany 40 litrów jeśli warstwa ziemi to 6-12 cm ? Po co zresztą taki duży ? Nie może być normalna doniczka od kwiatków parapetowych ?
Zależy ile Ci będzie potrzeba tych robaków.Ja np. z jednego takiego pojemnika na wystawie w Lublinie obdarowałem pół klubu i jeszcze zostało sporo.Myślę również że w dużym pojemniku hodowla jest łatwiejsza.Nie mówię że ma być to aż 40 litrów ale doniczka to chyba będzie jednak za mała.

birdas pisze: 4) Czy szyba nakrywkowa jest stale szczelnie domknięta na donicy ? Nie trzeba im tam dostarczać powietrza ?
Nie mam szyby.Pojemniki są zamykane plastikowymi pokrywami od kompletu.

birdas pisze:5) Gdzies kiedyś czytałem o namaczaniu chleba w piwie - może coś na ten temat ?
Widziałeś reklamę piwa Okocim Mocne??Wolę nie próbować bo nie wiadomo na co stać doniczkowce po pijaku... :lol:

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 28 lut 2007, 13:27

vega1 pisze: Oprócz tego dobrze jest raz na jakiś czas dostarczyć trochę wody na dno pojemnika.
Żeby woda dostała sie na dno pojemnika to musi przesiąknąć przez ziemię ...
Nie mówię że ma być to aż 40 litrów ale doniczka to chyba będzie jednak za mała.
Ok - poszukam donicy takiej co sie wiesza z peralgoniami na tarasach (taka prostokątna).
Nie mam szyby.Pojemniki są zamykane plastikowymi pokrywami od kompletu.
A zamknięcie jest szczelne ? No bo na logikę robaki tez potrzebują tlen do życia. W opisach jest napisane "szczelnie przykryte szybą".
Widziałeś reklamę piwa Okocim Mocne??Wolę nie próbować bo nie wiadomo na co stać doniczkowce po pijaku... :lol:
Nie - nie widziałem ... . A jak już lecą reklamy to szybko zmieniam kanał TV.

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 28 lut 2007, 13:39

birdas pisze: Żeby woda dostała sie na dno pojemnika to musi przesiąknąć przez ziemię ...
Niekoniecznie.Ja robiłem drutem głębokie dziury i do takich 3,4 dziur wlewałem po pól szklanki wody.
birdas pisze: A zamknięcie jest szczelne ? No bo na logikę robaki tez potrzebują tlen do życia. W opisach jest napisane "szczelnie przykryte szybą".
To są pojemniki na bieliznę kupione w MAKRO po 30zł. Absolutnie nie są szczelne.

A reklamę piwa musisz zobaczyć!!! :)


P.S.
Pozwoliłem sobie cytowanie poprawić. Coś forum szwankuje.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 28 lut 2007, 14:03

vega1 pisze: Niekoniecznie.Ja robiłem drutem głębokie dziury i do takich 3,4 dziur wlewałem po pól szklanki wody.
Hehehe ... widzę, że jak trochę pociagnąć za język to zaraz okaże się, że o hodowli można książki pisać ;)
To są pojemniki na bieliznę kupione w MAKRO po 30zł. Absolutnie nie są szczelne.
Czyli jak zostawię 1 cm szczeline pomiędzy szybami nakrywkowymi to będzie ok ? Nie wylezą z niej ?
Czy pomiedzy powierzchnią ziemi a szybami nakrywkowymi może być dowolnie duża przestrzeń ? - np. 5, 10, 50 cm wysokości ?
Przepraszam, że tak dopytuję, ale wolę niczego nie zepsuć. :) ... zresztą może książkę napiszę "Hodowla doniczkowca od podstaw - w skrócie: 200 stron." :)

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 28 lut 2007, 14:38

Jak byś nie zrobił,będzie ok.Jak zostawisz szczelinę nawet większą będzie dobrze.Jak położysz szybę bezpośrednio na ziemi też będzie dobrze.I nie martw się że je podusisz :)

Czy doniczkowce nie wyjdą z pojemnika?Powiem tak; lubią wędrować po ściankach ale spokojnie,raczej nie oddalają się bardzo.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 28 lut 2007, 14:53

Ok - jasne :) Nie mam więcej pytań. Może małżonka coś wymyśli wtedy zapytam :)

teo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 382
Rejestracja: 03 lut 2005, 09:09
Imie i Nazwisko: Tadeusz P.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Brzesko

Post autor: teo » 28 lut 2007, 18:30

Chleb nasączony piwem stosuje się do karmienia nicieni – węgorków.

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości