mix dla paletek

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

tata502
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 20 lip 2012, 18:29
Imie i Nazwisko: Henryk
Miejsce zamieszkania/miasto/: chorzów
Lokalizacja: Chorzów

mix dla paletek

Post autor: tata502 » 18 sie 2013, 13:13

witam.rozpocząłem zabawę z paletkami.kupiłem5 sztuk.chcę im zrobić mieszankę jedzenia i prosiłbym o radę czy taka mieszanka może być.
1mix to:ok.40dkg.serc wołowych-50dkg serc indyczych-1lub 2 opakowania mrożonego kryla-1 ząbek czosnku-1 torebka Vibovitu.
2mix:ok.70dkg serca wołowego-30dkg mrożona marchew z groszkiem-30dkg mrożony szpinak-1 mała czerwona papryka-2-3 ząbki czosnku-1 banan-2 torebki .vibovitu.
czy można do tych mixów można dołożyć mieszankę pokarmów w płatkach[zostały po poprzedniej obsadzie ryb]wymieszane ovo-vit,bio-vit,ichtio-vit,spirulina ewentualnie astacolor.jakie witaminy można jeszcze dołożyć[a+d3]czy te pokarmy przed podaniem rozmrozić czy można wrzucić zamrożone odmierzone porcje.dziękuję za radę.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: mix dla paletek

Post autor: _TOM_ » 18 sie 2013, 14:16

można dodać pokarmy suche, nawet warto wtedy jeśli nie jedzą suchych osobno twoje dyski. jeśli jedzą suche, to nie ma sensu ich dodawanie do miksa, tylko karmić suchym na przemian z miksem.
twoje miksy są ubogie w 'owoce morza' dlatego nie mogą być podstawowym pokarmem, a jedynie jednym z wielu jakie będziesz im podawał, pamiętaj o tym, by nie dawać tylko miksa im, ale bardziej zróżnicowanie karmić, na przykład mix1 pierwszego dnia, suche pokarmy drugiego dnia, trzeciego artemia, czwartego mix2, piątego dnia krewetki, itd.
byle byś nie codziennie ten mix na sercach oparty im podawał a będzie super.
jedyne witaminy jakie ja dodawałem dyskom, to witamina C, resztę witamin mają w pokarmach w wystarczających ilościach, ale karmię w sposób urozmaicony, nie karmię wcale miksem, a serca moje dyski widują 1 raz w tygodniu, czasem raz na 2 tygodnie tylko.

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości