Artemia mrożona

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Artemia mrożona

Post autor: bjarka » 18 paź 2005, 20:17

Zamówiłam taflę artemii mrożonej 1kg. Przywieziono mi ją z giełdy w Łodzi. Zdziwiła mnie niska cena i napis na etykiecie Katrinex. Mąż porąbał ją na części i po rozmrożeniu zauważyłam ,że jest mała, brzydka i zanieczyszczona ochotką.
Wiem, że niektórzy z was kupują w Łodzi dobrą czystą artemię w taflach.Chciałabym wiedzieć, co jest napisane na etykiecie, żeby znów się nie pomylić.

Awatar użytkownika
jwaniec
junior
junior
Posty: 92
Rejestracja: 31 gru 2004, 14:32
Imie i Nazwisko: Jacek Chowaniec
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Post autor: jwaniec » 18 paź 2005, 21:51

Ja też kupiłem artemię mrożoną tyle ,że pakowaną po pół kg ,jak narazie nie zauważyłem żadnych zanieczyszczeń,ale niestety na opakowniu nie ma żadnej etykiety z nazwą producenta.
pozdrawiam Jacek

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 18 paź 2005, 22:06

To pewnie maiala byc ta amerykanska pakowana w bloki,duza i ladna.Tez bym prosil o info na ten temat,bo z katrinexu jest coraz gorsza i chce kupic ta amerykanska...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Post autor: bjarka » 18 paź 2005, 22:11

Sławku,przecież masz żywą artemię. Po jaki gwizdek Ci mrożona?

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 18 paź 2005, 22:22

amerykańska jest w op. a 904 gramy czytaj kg no i w 2,5 kg oraz w 5 kg .
Załączniki
artemia.jpg
artemia.jpg (130.98 KiB) Przejrzano 9348 razy

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Post autor: bjarka » 18 paź 2005, 22:27

Dzięki.To mi pomogło.

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 18 paź 2005, 22:36

Tą amerykańską 0.9 kg kupowałem w Łodzi na wiosnę w stoisku Katrinexu. Kosztowała coś około 25 zł. Moje ryby bardzo chetnie ja jadły, ale jest ona drobna i zanim ryby ja zjadły to rozpływała się po akwarium i zawieruszała gdzieś po kątach pod roslinami. Uważam, że jest świetna, ale do akwarium sterylnego lub półsterylnego gdzie jest sporo młodych ryb i mozna kontrolować czy wszystko zostało zjedzone. Nie piszę o przekarmianiu ryb tym pokarmenm - nawet mała porcja rozpływa sie po akwa jak duże palety rzucają sie na to i robia taki ruch wody, że artemia pływa po całym akwarium.

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 18 paź 2005, 22:44

Tak sie rozpisałem, że zgubiłem główny wątek tego mojego postu :oops: Ta amerykańska atremia jest czyściutka - bez żadnych zanieczyszczeń.

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 18 paź 2005, 22:45

bjarka pisze:Sławku,przecież masz żywą artemię. Po jaki gwizdek Ci mrożona?
Gdyż żywej nie wystarcza na codzienne karmienie 15-tu ryb.Wspomagam sie wiec mrozonkami tj kryl,małże,artemia.Ale ta z katrinexu to naprawde zrobila sie fatalna.Wyglada jak bloto...

Awatar użytkownika
fomalhaut
członek PKMD
Posty: 968
Rejestracja: 06 gru 2004, 12:48
Imie i Nazwisko: Wojciech Grzegorzyca
Miejsce zamieszkania/miasto/: Polska
Lokalizacja: Polska

Post autor: fomalhaut » 19 paź 2005, 00:00

Moja, sprowadzana z Katrinexu - via Belgia - USA - ma niebieskie napisy... i jest mniamciu.... dla ryb... (bo jakoś nie mam zamiaru próbować:))))))
Wojtek

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 19 paź 2005, 07:24

Alku czy możesz napisać na jakim stoisku można kupić tą 5kg i ewentualnie cenę??
Aaaa i jeszcze czy jest duża czy drobna.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 19 paź 2005, 08:57

odpowiedź z fotką zamieszczę wieczorem ( czwartek ) bo jedna fotka zastąpi 1000 słów . Jadę na giełdę !.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 19 paź 2005, 09:43

Dzięki Ci dobry człowieku. Ja w tym tygodniu nie jadę. Za to w przyszłym na 80% tak.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 20 paź 2005, 19:36

no i by?em na gie?dzie zgodnie z obietnic? zabra?em aparat fotograficzny .
Wchodzimy na du?? hal? a tu nagle dochodzi do mnie jeden osobnik w garniturze i pyta a pan co tu robi . My?li kot?uj? si?po g?owie sk?d ja go znam albo czy wogóle znam . Grzecznie wi?c odpowiadam ?e tak sobie wpad?em bo zapasy czas uzupe?ni? . Pan jednak zmienia temat i pyta czy pyta?em kogo? o zgod? ??. Szok !!! Nie wiem kto to wi?c si? pytam czy nie starczy kupi? bilet .
No .... tak ale mi chodzi o ten aparat fotograficzny . Przykro mi odpowiadam ale nie jest na sprzeda? . Go?? wyra?nie si? zaczyna denerwowa? i pod??a za mn? w stron? ro?lin wodnych . W pewnym momencie chwyta mnie za r?k? i o?wiadcza , pan pozwoli do biura . W tym momencie zg?upia?em do reszty . Pytam wi?c ch?opie a kto Ty jeste? - jestem prezesem gie?dy !!! . No fajnie mówi? witam prezesa gie?dy ale niestety z zaproszenia nie skorzystam ( wiem ?e kaw? w biurach maj? pod?? ). On nalega bo uwa?a ?e wszed?em na gie?d? z ................... aparatem fotograficznym bez jego zgody . Mówi? mu grzecznie ................... bo jak co? nie jest zakazane to jest dozwolone i mo?e si? wypcha? sianem w tym biurze i jak mnie jeszcze raz chwyci za r?k? to ...................... Do akcji w?a?cza si? Jotka zdenerwowany ?e mamy ma?o czasu a ja sobie z jakim? koleg? pogaduszki urz?dzam . Kiedy ?apie w czym rzecz mówi "szykuj si? facet do egzotycznej podrózy " - tak dyplomatycznie a mniej to spadaj palancie . Ogl?damy ro?liny jak nasz znajomy prezes pojawia si? ponownie ale ze wsparciem - ju? teraz towarzyszy mu ros?y ochroniarz . Niestety by?em z Jotk? wi?c mia?em ma?o do powiedzenia ale za to du?o us?ysza?em ja i zebrani handlowcy .
Faktycznie w j?zyku dyplomatycznym mo?na to nazwa? z?o?eniem kwiatów - po ch?opsku to soczysta wi??anka . By? tekst o leczeniu o przyrz?dzie do gwa?tu który te? Jotka posiada i o inteligencji prezesa . Ochroniarz w kilka sekund wyczó? kto faktycznie w tym uk?adzie jest prezesem a kto nie . Sta? i s?ucha? co Jotka my?li o prezesie gie?dy a Jotka co my?la? to powiedzia? . Doda? na koniec ?e jak nie chc? mie? k?opotów to radzi im sp............a? .Najlepiej od razu do biura gdzie namaluj? tabliczki : zakaz wnoszenia aparatów fotograficznych bo to obiekt tajny - jak wykszta?cenie prezesa . Uwa?am ?e mia? naprawd? przekonuj?ce argumenty bo ochroniarz i pan prezes opu?cili w po?piechu hal? targow? .
My nie niepokojeni przez ?adnych "prezesów" odebrali?my gratulacje od handlowców ?e wybrali?my doskona?e miejsce do zrobienia zakupów .
Poni?ej odpowied? na pytanie jak i gdzie kupi? ameryka?sk? artemi? .

w opakowaniach a 1 kg kupujemy w trzecim korytarzu sklep przy wyj?ciu z hali - fotka przedstawia wn?trze sklepu . cena tego opakowania a 33 z?
obok fotka gdzie mo?na tez kupi? artemi? w opakowaniach a 500 gram - w cenie 8 z? . Ogl?da?em i nie polecam .

Rada na przysz?o?? jak chcesz zabra? aparat na gie?d? we? i Jotk? ;)
Załączniki
DSC04040.jpg
DSC04040.jpg (148.38 KiB) Przejrzano 9259 razy
DSC04040a.jpg
DSC04040a.jpg (142.67 KiB) Przejrzano 9259 razy

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 21 paź 2005, 10:11

Cz?onkom klubu gratuluj? Prezesa - Prezesowi gratuluj? brata. :D

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości