Czy mikro może szkodzić narybkowi ?

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
mirek.u2
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 06 lis 2011, 13:30
Imie i Nazwisko: Mirek Domagała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Krakow
Lokalizacja: Krakow

Czy mikro może szkodzić narybkowi ?

Post autor: mirek.u2 » 19 lis 2011, 15:20

Witam
Miałem udany wylęg ok 150 szt turkusów - 4 tygodnie z rodzicami - potem mikro - suche witaminki dla narybku i katastrofa w 7 tygodniu 100% zgon. Moja diagnoza przekarmienie mikro i atak larw na narybek - lub inne wicienie??? w kolonii mikro atakowały mój narybek ?? Pozdrawiam Mirek.

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Re: Czy mikro może szkodzić narybkowi ?

Post autor: Deszczowatwarz » 21 lis 2011, 16:33

W innych wątkach juz cię koledzy nakierowali ja tylko dodam że mikro podaję przed artemią aby zobaczyć czy narybek juz pobiera pokarm jeżeli widać że się interesuje zaczynam podawać artemię także to nie ten trop.
rafał

Awatar użytkownika
mirek.u2
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 06 lis 2011, 13:30
Imie i Nazwisko: Mirek Domagała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Krakow
Lokalizacja: Krakow

Re: Czy mikro może szkodzić narybkowi ?

Post autor: mirek.u2 » 21 lis 2011, 16:57

Witam. Małe jadły jak opętane - brzuszki jak się patrzy - do tego objadały rodziców do krwi (samiec utracil koniec pletwy grzbietowej) - pył z witaminami nie smakował in zbytnio . Musiały być głodne po nocy żeby skubnąć coś innego z dna zbiornika . Co sądzisz o żółtku jajka ? jako urozmaicenie jedynie . Mirek

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Re: Czy mikro może szkodzić narybkowi ?

Post autor: Deszczowatwarz » 22 lis 2011, 10:53

Jak ci się chce i masz czas na sprzątanie ;), żółtko strasznie brudzi wodę owszem przydaje sie kiedy są problemy z odchowem przez rodziców ale skoro rybki jedzą to artemia, mikro, mięcho i cała reszta jak płatki. Oczywiście wszystko odpowiednio rozdrobnione zależnie od wielkości ryb.
Rafał

Awatar użytkownika
Marek81
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 754
Rejestracja: 27 lis 2005, 21:28
Imie i Nazwisko: Marek Szymaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbki
Lokalizacja: Ząbki pod Warszawą
Kontaktowanie:

Re: Czy mikro może szkodzić narybkowi ?

Post autor: Marek81 » 26 lis 2011, 01:43

Mirek robisz tak.
Młode siadają na starych, dajesz im kilka dni na rozkręcenie żołądeczków, potem hodujesz salinę.
Puszczasz małą chmurę na starych tak by młode zainteresowały się nowym pokarmem.
Resztę wylęgu mrozisz, jak widzisz ze młode zajadają (maja wtedy pomarańczowe brzuszki) zwieszasz porcję.
Młode się rozpływają odważniej za artemią, wtedy możesz popróbować z mikro.
Mikro dawałem w tedy gdy młode zaczynały czyścic dno.
Jak już grasują po dnie dajesz zmiksowane na krem serce ze szpinaczkiem.
Malce rosną w oczach.

Awatar użytkownika
mirek.u2
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 06 lis 2011, 13:30
Imie i Nazwisko: Mirek Domagała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Krakow
Lokalizacja: Krakow

Re: Czy mikro może szkodzić narybkowi ?

Post autor: mirek.u2 » 26 lis 2011, 12:25

Witam. Powiem że jest to perfekcyjna droga do uzyskania szybkiego przyrostu i przygotowania małych brzuchów do pokarmu innego niż wydzieliną rodziców .Moje małe nie były zainteresowane niczym poza objadaniem rodziców - metodą prób podałem im mikro i to był strzał w dziesiątkę . Pełne brzuchy i szybki przyrost - lecz przy kolejnych tarłach zastosuje Twoją sprawdzoną drogę która wg, mnie jest najlepszą zbliżona do naturalnego cyklu pobierania pokarmu przez narybek . Muszę powiedzieć , że moje tarło po mimo troche odmiennego pobierania pokarmu miało tylko 4 - słabe sztuki najmniejsze i chudzinki - padły dopiero gdy zaatakowała je daktylogyroza w 7 tygodniu zycia - byłem zdumiony ,że nic nie padło wczesniej . Pozdrawiam Mirek

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości