Dodatki do mixu?

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
Discusdiscus123
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2010, 15:11
Imie i Nazwisko: Mateusz Pałosz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skierniewice
Lokalizacja: Skierniewice

Dodatki do mixu?

Post autor: Discusdiscus123 » 28 sty 2010, 18:17

Czy do mojego mixu (będzie podawany dyskowcom w przyszłosci):
- 4/10 szpinak
- 4/10 krewetki lub serce wołowe
- dodatek groszku
moge dodać jakiś dodatek smakowy? chodzi mi tu o biszkopt żółty (w formie proszku) firmy Traper stosowany przez wędkarzy... ma bardzo ładny zapach i myśle iż rybki chętniej by mojego mixa zjadały... Oczywiście ten dodatek stanowiłby tylko jakieś 1/10 mieszanki...
Co myślicie o takim rozwiązaniu :?:
Czy zda to egzamin przy wybrednych okazach??? A i nawet gdybym takich ryb nie miał to lepiej bym się czuł widząc iż pokarm który podaje paletką bardziej im smakuje :)

Awatar użytkownika
dylus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 285
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:09
Imie i Nazwisko: Dylewski Mariusz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grudziadz
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Dodatki do mixu?

Post autor: dylus » 28 sty 2010, 21:06

Ja do mixa dawałem czosnek ,słodką czerwoną paprykę ,serca indycze ,i wibovit dla dzieci,szpinak .Rybki szamały jak szlone

Awatar użytkownika
Discusdiscus123
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2010, 15:11
Imie i Nazwisko: Mateusz Pałosz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skierniewice
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Dodatki do mixu?

Post autor: Discusdiscus123 » 29 sty 2010, 17:19

I jeszcze jedno:
Na czym jest lepiej bazować robiąc mix???
Na krewetkach czy na sercu?
Niby serce jest tańsze i łatwiej dostępne niż krewetki, ale jakie mogą być wady stosowania go w mixie??

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: Dodatki do mixu?

Post autor: Przemek Wieczorek » 29 sty 2010, 20:08

No i widzisz Mateusz bardzo proste pytanie na które nie znasz odpowiedzi jednak bedzie falstert ,jak byłem w Twoim wieku tez taki byłem chciałem miec szybko najlepiej zaraz o tu nie o to chodzi zresztą sam zadecydujesz

Awatar użytkownika
Discusdiscus123
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2010, 15:11
Imie i Nazwisko: Mateusz Pałosz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skierniewice
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Dodatki do mixu?

Post autor: Discusdiscus123 » 30 sty 2010, 12:35

Przemek Wieczorek pisze:No i widzisz Mateusz bardzo proste pytanie na które nie znasz odpowiedzi
No to będe bardzo wdzięczny jeśli ktoś obeznany udzieli mi odpowiedzi i poda wszystkie wady i zalety...
A i czy to prawda, że dodając serce łatwiej można zepsuć parametry wody niż stosując krewetki?
Jęśli się myle lub nie ma żadnej różnicy niech ktoś sprostuje to co wiem na ten temat...
Pozdrawiam Discusdiscus123

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: Dodatki do mixu?

Post autor: Przemek Wieczorek » 30 sty 2010, 13:32

Discusdiscus123 pisze:
Przemek Wieczorek pisze:No i widzisz Mateusz bardzo proste pytanie na które nie znasz odpowiedzi
No to będe bardzo wdzięczny jeśli ktoś obeznany udzieli mi odpowiedzi i poda wszystkie wady i zalety...
A i czy to prawda, że dodając serce łatwiej można zepsuć parametry wody niż stosując krewetki?
Jęśli się myle lub nie ma żadnej różnicy niech ktoś sprostuje to co wiem na ten temat...
Pozdrawiam Discusdiscus123
A gdzie przeczytałes ze ludzie karmią palety mixem gdzie bazą są krewetki ?,chociasz nie twierdze ze nie mozesz sobie takiego mixa zrobic natomiast głównym podstawowym składnikiem dyskowców są serca czy to indycze czy wołowe
Bazą przewaznie jest serce i tego sie lepiej trzymaj jesli nie chcesz miec problemów , krewetki są dodatkiem do mixa tak jak np :szpinak ,papryka,banan itp
Tu na forum i nie tylko masz gotowe sprawdzone mixy (dokładnie opisane co ile czego)
Czytaj ,Czytaj i jeszcze raz czytaj

Awatar użytkownika
Discusdiscus123
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2010, 15:11
Imie i Nazwisko: Mateusz Pałosz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skierniewice
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Dodatki do mixu?

Post autor: Discusdiscus123 » 30 sty 2010, 15:55

Przemek Wieczorek pisze: A gdzie przeczytałes ze ludzie karmią palety mixem gdzie bazą są krewetki ?
W Naszym Akwarium (gazeta o tematyce akwarystycznej) nr. 84 czy coś i stąd to wszystko...

meczy
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2008, 12:13
Imie i Nazwisko: Krzysztof Męczkowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrowiec Św.
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Dodatki do mixu?

Post autor: meczy » 31 sty 2010, 07:31

Popieram kolegę Przemka.
Czy do mojego mixu (będzie podawany dyskowcom w przyszłosci):
- 4/10 szpinak
- 4/10 krewetki lub serce wołowe
- dodatek groszku
Proponuję zrewidować ilość szpinaku w proporcji do reszty składników (troszkę go sporawo a rybki mogą go początkowo wybierać z mixu i będzie zalegał).

Może lepiej:
-2/10 szpinak,
-2/10 krewatki,
-5/10 serce,
-1/10 inne.

A tak ogólnie to powodzenia w tej pięknej choć czasami niełatwej przygodzie :wink:

Awatar użytkownika
pyton79
junior
junior
Posty: 85
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:55
Imie i Nazwisko: Leszek Pytka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pabianice
Lokalizacja: Pabianice

Re: Dodatki do mixu?

Post autor: pyton79 » 31 sty 2010, 13:24

Discusdiscus123 pisze:
Przemek Wieczorek pisze:No i widzisz Mateusz bardzo proste pytanie na które nie znasz odpowiedzi
No to będe bardzo wdzięczny jeśli ktoś obeznany udzieli mi odpowiedzi i poda wszystkie wady i zalety...
A i czy to prawda, że dodając serce łatwiej można zepsuć parametry wody niż stosując krewetki?
Jęśli się myle lub nie ma żadnej różnicy niech ktoś sprostuje to co wiem na ten temat...
Pozdrawiam Discusdiscus123


He he a skoro jesteś takim mądrym doradcą to gdzie?!!!W amazonce dyskowce się żywią się w naturze sercem wołowym???He rozbawiłeś mnie skarbnico wiedzy

Poprawiłem cytowanie i pisownię. Moderator

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: Dodatki do mixu?

Post autor: Przemek Wieczorek » 31 sty 2010, 13:57

pyton79 pisze:
Discusdiscus123 pisze:
Przemek Wieczorek pisze:No i widzisz Mateusz bardzo proste pytanie na które nie znasz odpowiedzi
No to będe bardzo wdzięczny jeśli ktoś obeznany udzieli mi odpowiedzi i poda wszystkie wady i zalety...
A i czy to prawda, że dodając serce łatwiej można zepsuć parametry wody niż stosując krewetki?
Jęśli się myle lub nie ma żadnej różnicy niech ktoś sprostuje to co wiem na ten temat...
Pozdrawiam Discusdiscus123
He he a skoro jesteś takim mądrym doradzcą to gdzie?!!!W amazonce dyskowce się żywią się w naturze sercem wołowym???He rozbawiłeś mnie skarbnico wiedzy
Maćku drogi a gdzie ja napisałem ze jestem takim mundrym doradzcą ?
Gdzie napisałem ze w amazonce dyskowce żywią się w naturze sercem wołowym , kolejna bzdura wysana z palca
Post Twój uwazam za zaczepny ,nie wspomne ze nic nie wnosi do wątku (na marginesie daruj sobie te wycieczki osobiste )
Jednym słowem to zes nie zabłysnoł :D ,ale fajnie ze podzieliłes sie swoimi refleksjami

Awatar użytkownika
Discusdiscus123
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2010, 15:11
Imie i Nazwisko: Mateusz Pałosz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skierniewice
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Dodatki do mixu?

Post autor: Discusdiscus123 » 31 sty 2010, 16:38

Chyba zmienie proporcje w mixie (ilość szpinaku), ale nikt mi jeszcze nie powiedział czy mogę ten biszkopt proszkowany dodawać :roll: ...
Pozdrawiam Discusdiscus123

jarek1976
junior
junior
Posty: 57
Rejestracja: 07 maja 2011, 13:19
Imie i Nazwisko: Jarosław Gołdyn
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: Dodatki do mixu?

Post autor: jarek1976 » 16 lip 2011, 11:20

Ja przy okazji tego wątku chciałem zapytać bo sam za ok 1,5 miesiąca będę miał młode paletki i zacznę przyrządzać pokarmy . Otóż czytam w tym wątku że mixa najlepiej sporządzać na bazie serca indyczego lub wołowego a ja w fachowej książce o dyskowcach przeczytałem że głównym składnikiem przykładowego mixa mogą i powinny być krewetki . To jak to jest w sumie. Proszę o jakieś fachowe porady żeby młodziaki rosły , rosły i jeszcze raz rosły w dobrej kondycji . Pozdrawiam i dziękuję z góry za podpowiedzi . Jarek

bongos78
junior
junior
Posty: 71
Rejestracja: 21 mar 2010, 15:18
Imie i Nazwisko: Artur Janik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontaktowanie:

Re: Dodatki do mixu?

Post autor: bongos78 » 19 lip 2011, 09:28

Ja robię miksa z krewetek groszku i spiruliny. Ryby rosną i jedzą ze smakiem. Wcinają też dżdżownice i granulat tetry, i same krewetki też czasami, i płatki jak im podam to też skubną choć nie zbyt chętnie . Do tego aby wołowiny rybom nie dawać przekonał mnie pan Ad Konings w książce pt." Pielęgnice moja pasja" cytat: " Ryby są zwierzętami zimnokrwistymi. Używają one tłuszczu zarówno jako źródła, jak i rezerwy energii. Miejsca odkładania tłuszczu rozmieszczone są w wielu częściach ich ciał. Ponieważ ryby są zimnokrwiste, co oznacza, że temperatura ich ciał waha się w zależności od ciepłoty środowiska, ich specjalizacja doprowadziła do tego, że mają one kwasy tłuszczowe o niskiej temperaturze topnienia. Zjawisko takie zapobiega tężeniu tłuszczów w niskich temperaturach. Zwierzęta ciepłokrwiste, w tym także człowiek, magazynują kwasy tłuszczowe o wysokiej temperaturze topnienia. Ponieważ ryby nie potrafią zasymilować tłuszczu ze zwierząt ciepłokrwistych tak dobrze, jak robią to z tłuszczami pochodzącymi od zwierząt zimnokrwistych, gromadzony on jest w ich wątrobie. Na podstawie badań przeprowadzonych na łososiach udowodniono, że w porównaniu z osobnikami karmionymi rybami te, którym podawano produkty pochodzące od ssaków, wykazują ogromne nasilenie degeneracji wątroby. Serce wołowe i jakiekolwiek inne rodzaje mięsa pochodzące od zwierząt ciepłokrwistych są więc wyjątkowo szkodliwe dla ryb. Ryby przystosowane są do pokarmu oferowanego im przez środowisko naturalne. Z wyjątkiem, być może, piranii z Ameryki Południowej, rzadko trafia się im do jedzenia zmielone serce wołowe." Każdy doradzi coś innego, dlatego nie doradzam a tylko przedstawiam jak ja postępuje. Wnioski sobie sam wyciągnij.

Awatar użytkownika
slawekjul
senior
senior
Posty: 152
Rejestracja: 17 wrz 2010, 08:15
Imie i Nazwisko: sławomir wernikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: szczecin
Lokalizacja: szczecin

Re: Dodatki do mixu?

Post autor: slawekjul » 21 lip 2011, 14:00

Discusdiscus123 pisze:Chyba zmienie proporcje w mixie (ilość szpinaku), ale nikt mi jeszcze nie powiedział czy mogę ten biszkopt proszkowany dodawać :roll: ...
Pozdrawiam Discusdiscus123
Spróbuj dodać biszkopta do małej ilości mixa, zrób po prostu 2 mixy, zobaczysz czy będą wcinały ten z biszkoptem - na pewno im nie zaszkodzisz.
Jesli się boisz to na necie masz mnóstwo "gotowców" do wykonania.
pozdrawiam sławek

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości