Szukam "zaszczepki" dafni

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Szukam "zaszczepki" dafni

Post autor: Hypno » 04 lut 2009, 23:01

Chcę spróbować z hodowlą dafni na własny użytek. Teoretycznie wiem jak to trzeba zrobić więc jedyne co mi zostało to uzyskać jakąś zarodową porcję większej odmiany. Wspominam z westchnieniem pobyt w Palmiarni w Poznaniu i widok karmienia w akwariach, na które akurat trafiłem. Tam dafnie były wielkości potężnej, oczywiście jak na dafnie :-)

Czy ktoś może ma hodowlę i może podesłać porcję zarodową? Ewentualnie ktoś z Pyrlandii mógł by się kopnąć do Palmiarni?

Andrew72
senior
senior
Posty: 158
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:47
Imie i Nazwisko: Andrzej
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrew72 » 04 lut 2009, 23:07

:D :D :D Pyrlandia to taka miejscowość pod Warszawą.
Co byś oczekiwał z Palmiarni?

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 04 lut 2009, 23:12

Chodzi o to żeby wysępić z Palmiarni porcję zarodową dafni i może podpytać o "ich sekrety" hodowli robali :-)

Andrew72
senior
senior
Posty: 158
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:47
Imie i Nazwisko: Andrzej
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrew72 » 04 lut 2009, 23:18

Jak nie zapomnę to jutro zadzwonię do Palmiarni z próbą umówienia się z kimś w tym temacie. Jak spotkam się z dużym oporem lub niechęcią to nic nie wskóram. Jak uda się lody przełamać to umówię się z nimi i poznam na jakich warunkach palmiarnia by to udostępniła i czy w ogóle. Zobaczymy sukcesu nie wróże.

Andrew72
senior
senior
Posty: 158
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:47
Imie i Nazwisko: Andrzej
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrew72 » 04 lut 2009, 23:32

A tak nawiasem mówiąc. Od jakiegoś czasu intryguje mnie pewna kwestia.
W Poznaniu na ulicy Wielkiej koło Starego Rynku ładne parę lat temu był sklep akwarystyczny. Na tamte czasy to był jeden z najlepszych sklepów. I co ważne w tym prowadził go Bogdan Smoleń z małżonką. Ten sam Smoleń co w kabarecie występował z Laskowikiem. Czy coś masz z tym wspólnego?

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 05 lut 2009, 00:44

U mnie w Rybniku, rzadko, ale można spotkać żywą Dafnię (tą duża złotą) pakowaną w foliowe woreczki z wodą po 1 zł, jest jednak w sprzedaży bardzo rzadko, przeważnie mają tylko wodzienia lub ochotkę.

Andrew72
senior
senior
Posty: 158
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:47
Imie i Nazwisko: Andrzej
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrew72 » 05 lut 2009, 10:07

Hypno - Dzwoniłem i jestem w szoku.
Rozmawiałem z osobą od akwariów i powiedział ze Palmiarnia nie choduje dafni- one są łowione przy Wodociągach. Myśłe że chodziło o Aquanet dostawcy wody i odbiorca ścieków dla miasta Poznania. To tyle.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2009, 10:09 przez Andrew72, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 05 lut 2009, 10:08

Takie hodowle muszą mieć na pewno w ogrodach zoologicznych i wszędzie tam gdzie mają spore zbiorniki wystawowe właśnie tak jak Palmiarnia czy Akwaria Chorzowskie. Niestety żadna z tych instytucji nie leży wystarczająco blisko mnie dlatego rzuciłem tutaj ten temat.
Co do Bogusia, to powiem tyle, że rodzina Smoleni jest dość spora ale i dość zorganizowana, mają nawet coroczne zjazdy z całej Polski wręcz kluby potworzyli. Z tego co wiem jednak nie jesteśmy w żaden bliski sposób spokrewnieni, choć nie ukrywam, że dzięki swojemu nazwisku wielokrotnie miałem przyjemne sytuacje a czasami nie mniej zabawne niż te kabaretowe

Dodane po chwili
Zadzwonię zatem i ja do odpowiednika lubelskiego czyli eMPeWiKu i zapytam, pewnie zrobię z siebie kretyna, cóż liczę że dzięki nazwisku wyjdę jednak z twarzą :-)

PIGEOOON

Post autor: PIGEOOON » 05 lut 2009, 10:45

Andrzej to jest możliwe, że dafnie łowią przy wodociągach a pozostałe pokarmy kupują przeterminowane bo ich ryby wyglądają masakrycznie, nie wspomnę o PALETKACH bo tego nie da się opisać kulturalnie :evil:

PIGEOOON

Re: Szukam "zaszczepki" dafni

Post autor: PIGEOOON » 05 lut 2009, 10:50

Hypno pisze:Wspominam z westchnieniem pobyt w Palmiarni w Poznaniu i widok karmienia w akwariach, na które akurat trafiłem. Tam dafnie były wielkości potężnej, oczywiście jak na dafnie :-)
tak jak opisałeś w Palmiarni było parę lat temu, teraz jest masakra :(

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 05 lut 2009, 11:42

Ja byłem jakiś rok temu i też palety wyglądały źle. Chodzi mi jednak o dafnię w tym wypadku i nic innego :-)

MARAS
junior
junior
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2006, 13:18
Lokalizacja: Miłosław

Post autor: MARAS » 05 lut 2009, 12:30

Pozyskiwanie dafni z terenu wodociągów ma w Poznaniu napewno tradycje jak one tylko istnieją.Są to ogromne zbiorniki retencyjne [ spełniajace rolę filtrów wokół których sa pompy głebinowe pompujace wodę do wodociągów ] które kiedyś jak tam mieszkałem były czyszczone 2-3 razy w roku czyli były w zasadzie bez rybne .Dlatego wielu poznaniaków łacznie z palmiarnią i zoo pozyskiwało i pozyskuje tam dafnie , czego obecnie im zazdroszczę . Wielkość dafni była różna w zależności od pory roku

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 05 lut 2009, 15:52

Hypno jak chcesz hodować dafnię? Te metody, które opisywane są na sieci są metodami "cuchnącymi" tzn. przy użyciu np. kurzych odchodów . Znam może inny sposób hodowli?

Dodam, że Dafnia o której wspominałem była firmy ICHTIO-TROPIC. Nie wiem czy firma jeszcze istnieje bo nie potrafię znaleźć jej strony WWW.

MarcinR
junior
junior
Posty: 33
Rejestracja: 29 gru 2004, 09:44
Imie i Nazwisko: Marcin Ryszka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Tworków k/Raciborza
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Post autor: MarcinR » 05 lut 2009, 18:11


Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 05 lut 2009, 19:27

Ja czytałem o dokarmianiu hodowli rozpuszczonymi drożdżami piekarskimi i zawiesiną mleka w proszku. A swoją drogą to fajnie, że rozwielitki są samorozmnażające się :-)

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości