Dieta

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
Szpak
junior
junior
Posty: 64
Rejestracja: 16 mar 2006, 17:21
Lokalizacja: Rumia
Kontaktowanie:

Dieta

Post autor: Szpak » 11 wrz 2008, 10:10

Jak miałem skalary lub barwniaki, to zawsze stosowałem "dietę",a mianowicie robiłem jeden dzień w tygodniu bez karmienia.
Ryby mają w tedy znacznie lepsza kondycję, nie otłuszcza się im przewód pokarmowy i znacznie lepiej wyglądają.
Stosujecie to u paletek?? Jaki to może mieć wpływ na ewentualne pasożyty??

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 11 wrz 2008, 12:13

Moje dyski mają diety, ale nie ze względu na powody podane przez Ciebie powyżj, ale ze względu na moje częste wyjazdy.
Czasem nie są karmione kilka dni nawet, zaznaczam, że to dorosłe dyski w zbiorniku ogólnym.
Skutek jest tego taki, że krewetki są na wymarciu, a mały heniek, fajne zielsko na ładny trawniczek nie może przetrwać bo go wyrywają dyski namiętnie i podjadają.
Pasożytom wszystko jedno i głodówki u ich nosicieli raczej im nie przeszkadzają, raczej pomagają tylko osłabiając dyski.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 11 wrz 2008, 16:06

_TOM_ pisze:Moje dyski mają diety, ale nie ze względu na powody podane przez Ciebie powyżj, ale ze względu na moje częste wyjazdy.
Rozumiem, że robisz to rozmyślnie ... bo nie wierzę, że nie słyszałeś o czymś takim jak karmnik automatyczny :)
Moje ryby tylko i wyłącznie dostają jeść z karmnika. Nawet jak jestem w domu to też ich sam nie karmię.

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości