Pokarmy wybarwiające

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

krzysiek2
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2008, 11:12
Lokalizacja: dabrowa gornicza

Pokarmy wybarwiające

Post autor: krzysiek2 » 27 cze 2008, 11:58

Witam ,mam pytanie czy pokarmy wybarwiające żeczywiście coś dają ? .Moje pytanie nie jest bez podstaw ,poprzednio chodowałem pyszczaki i te pokarmy nic nie dały .Jeśli używacie ich i macie pozytywne efekty to napiszcie jakie .Dzięki .Pozdrawiam :lol:

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 27 cze 2008, 13:46

Oczywiście, że RZeczywiście coś dają. Sam przez 3 dni po kolei jedz marchewkę i porównaj po tym czasie jaki odcień ma Twoja skóra i jak się wtedy będziesz opalał na słoneczku. Każdy ma jakieś tajniki na temat karmienia odpowiednimi pokarmami. Najlepiej należało by zacząć od np. przeczytania książki Andrzeja..... tam o karmieniu jest na prawdę sporo i są wymienione z imienia poszczególne składniki odpowiedzialne za wybarwianie.

Ja np. rybom o żółtym i pomarańczowym ubarwieniu dodaję do karmy kurkumę i imbir. Czerwonym słodką paprykę i ...serce wołowe :-) Ciut gorzej jest z niebieskimi.
Wszystkim polecam przyzwyczajanie ryb do jedzenia owoców i warzyw gotowanych bez przypraw! Truskawki, czereśnie, banany, marchewka, ziemniaczek, sparzona sałata .... wszystko po kilku dniach będzie mile oczekiwane przez rybska.

wojam
senior
senior
Posty: 101
Rejestracja: 11 cze 2006, 20:13
Imie i Nazwisko: Wojtek Mackiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojam » 28 cze 2008, 21:40

Hypno pisze:Sam przez 3 dni po kolei jedz marchewkę i porównaj po tym czasie jaki odcień ma Twoja skóra i jak się wtedy będziesz opalał na słoneczku.
3 dni to zdecydowanie zbyt krótko :wink: I kiedy skóra zmieni odcień po betakarotenie to gorzej się opala. :P

Awatar użytkownika
Haki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 395
Rejestracja: 25 sie 2005, 18:25
Imie i Nazwisko: Radek Rożniata
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kobielice
Lokalizacja: Kobielice
Kontaktowanie:

Re: Pokarmy wybarwiające

Post autor: Haki » 29 cze 2008, 08:57

krzysiek2 pisze:Witam ,mam pytanie czy pokarmy wybarwiające żeczywiście coś dają ? .Moje pytanie nie jest bez podstaw ,poprzednio chodowałem pyszczaki i te pokarmy nic nie dały .Jeśli używacie ich i macie pozytywne efekty to napiszcie jakie .Dzięki .Pozdrawiam :lol:
Sam sobie odpowiedziałeś, zależy jaki efekt chcesz osiągnąć.
Żeby ładnie wybarwić paletkę musie mieć ona podstawy genetyczne do tego.

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości