artemia bez skorupek

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

sebolo
junior
junior
Posty: 43
Rejestracja: 05 lut 2005, 01:21
Kontaktowanie:

artemia bez skorupek

Post autor: sebolo » 28 mar 2005, 22:55

Witam, niedawno doczekalem sie mlodych rybek, powoli przygotowuje sie juz do produkcji artemi, ale zastanawia mnie jedna rzecz, bo sprzedawana jest artemia bez skorupek jak to sie ma do artemi tej z wlasnej hodowli?? czy to jest tak samo dobre dla malych??

Awatar użytkownika
banerman
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 223
Rejestracja: 13 gru 2004, 00:25
Lokalizacja: Leszczyny
Kontaktowanie:

Post autor: banerman » 07 kwie 2005, 23:44

Artemia bez skorupek , to jaja solowca , które pozbawione są skorupki i są zasuszone .. Jest bardzo pożywna dlatego ,że w normalnym procesie wylęgu naupliusy , żeby wylęgnąć się ze skorupki zużywają bardzo dużo energii i tracą częściowo swoją wartość energetyczną ... w tym przypadku cała ich wartość odżywcza i energetyczna pozostaje, oczywiście w pełni nie zastąpi żywej artemi , ale w doskonały sposób ją uzupełnia a z czasem zastępuje.

pozdrawiam
Piotrek

pigeon

Post autor: pigeon » 07 sie 2005, 10:16

witam :) kupilem na probe artemie bez skorupek niekarmilem nia paletek ale probowalem mlode skalarki (larwy )okazala sie ciutke za duza na poczatek i niebardzo chcialy pobierac tez ale wychowalem na niej stadko gupikow:) pobieraly pokarm chetnie aczkolwiek na poczatku musialy sie do niego przekonac porosly calkiem calkiem i zdrowe :) dla porowniania powiem ze zywa artemia jest duzo lepsza jest lepiej pobierana przez rybki jest mniejsza o polowe od tej suchej no i rybki rosna szybciej ale nie jest powiedziane ze niemozna jej uzywac w hodowli:) ja podaje jezeli zabraknie zywego pokarmu i dokarmiam nia juz wieksze rybki ogolnie jest ok bezproblemowa karma namoczyc w wodzie i ok ! pozdrawiam Zbyszek:)

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 08 sie 2005, 07:33

banerman pisze:Artemia bez skorupek , to jaja solowca , które pozbawione są skorupki i są zasuszone .. Jest bardzo pożywna dlatego ,że w normalnym procesie wylęgu naupliusy , żeby wylęgnąć się ze skorupki zużywają bardzo dużo energii i tracą częściowo swoją wartość energetyczną ... w tym przypadku cała ich wartość odżywcza i energetyczna pozostaje,
Pigeon jasne, że jest większa. Jednak przeczytaj tego powyżej. Uważam, że w hodowli właśnie jest super. Ryby rosną jak oszalałe.

pigeon

Post autor: pigeon » 08 sie 2005, 11:30

a kto powiedzial ze nierosna prosze przeczytac dokladnie co napisalem :) rosna pewnie ze rosna ale po zywej artemi rosna lepiej :) i niezalega na dnie .kazdy powinien sam wyprobowac i wybrac forme artemii ja podaje i taka i taka :) pozdrawiam

Awatar użytkownika
banerman
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 223
Rejestracja: 13 gru 2004, 00:25
Lokalizacja: Leszczyny
Kontaktowanie:

Post autor: banerman » 08 sie 2005, 23:49

Pisałem i piszę często i mówie to przy okazji rozmów na temat artemi bez skorupek :
" podawac w małych ilościach a częsciej.." , wtedy nie będzie zalegać no i będzie oszczędniej i wydajniej.
Można się wysilić i obserwować dokładnie ile są w stanie zjeść.
Po moich ostatnich doświadczeniach z rozmnażaniem uważam , że artemia bez skorupek to super sprawa, ale ... dopiero po kilku dniach podawania żywej artemi.
Nie jest większa , trzeba tylko dokładnie ją roztrząsnąć po zamoczeniu ( ja to robię w strzykawce) , bo ma tendencje do sklejania sie do siebie i wtedy tworzą sie większe grudki.

pozdrawiam

teo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 382
Rejestracja: 03 lut 2005, 09:09
Imie i Nazwisko: Tadeusz P.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Brzesko

Post autor: teo » 11 sie 2005, 15:33

Nie miałem jeszcze artemi bez skorupek stąd może trywialne pytania:
- jak się to przechowuje
- jaka jest jego trwałość
- jak wpływa wilgoć na czas przetrzymywania

Awatar użytkownika
banerman
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 223
Rejestracja: 13 gru 2004, 00:25
Lokalizacja: Leszczyny
Kontaktowanie:

Post autor: banerman » 12 sie 2005, 09:54

Wszystko zależy od rodzaju opakowania.
W puszkach zamkniętych przechowywana może być nawet kilka lat.
W opakowaniach do używania , czyli otwieranych i zamykanych , przechowywana w lodówce do ok. 10 oC( nie zamrażarka) , w miarę szczelnie zakmnieta, spokojnie kilka miesięcy. Powinna być chroniona przed światłem , wilgocią i zbyt wysoką temp. chociaz te warunki są o wiele mniej wymagalne w porównaniu z przechowywaniem jaj artemi przeznaczonych do wylęgu. Miałem artemie bez skorupek w woreczku na półce w kuchni , kilka miesięcy i nic jej się nie stało.
Dlatego uważam , że artemia bez skorupek jest bardzo dobrym pomysłem na pokarm dla narybku , należy sie tylko od niej przekonać i przekonać do niej rybki. :D

pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości