Nowy(?)Hikari - jak Wam to jedzą paletki?

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
kubamajer
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 656
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:25
Imie i Nazwisko: Kuba Majerczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Nowy(?)Hikari - jak Wam to jedzą paletki?

Post autor: kubamajer » 10 gru 2007, 00:05

Witam,
karmiłem paletki m.in. Hikari Discus - uważam go za świetny pokarm, ryby zajadały się od pierwszego razu. Jedzą jeszcze Tetrę i Tropicala.

Kupiłem właśnie nowy pokarm Hikari Discus Bio-Gold, który(jak się okazuje "o zgrozo!!") wg. sprzedawcy miałby zastąpić dotychczasowy Hikari Discus.
Jest to dość drobny granulat (poprzedni był w formie "odpowiedniego rozmiaru" pałeczek).
Sypnąłem go rybom i ..nic :shock:. Coś tam na początku skubnęły z rozpędu i kiszka. Patrzą to na mnie, to na dno z głupimi minami i nie jedzą :shock:.
Sypnąłem więc Tropicala, bo jest podobny rozmiarem - wyzbierały go spomiędzy Hikari i koniec na tym. Ciekawe, co to za jaja? Pewnie się jeszcze przyzwyczają, ale póki co porażka totalna.

Dziwna sprawa, bo te pokarmy słynęły z tego, że ryby się nimi zajadają - tak miałem z dotychczasowym pokarmem dla paletek, jadły go od pierwszego razu i jedzą zdecydowanie najchętniej ze wszystkich suchych.
To samo z pastylkami dla zbrojników - po pierwszym podaniu rybom z odłowu, nastąpił wir w kwarantannie.

Czy ktoś stosował ten nowy Hikari dla paletek? Jakie macie obserwacje?

pozdr

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowy(?)Hikari - jak Wam to jedzą paletki?

Post autor: CraNcH^MS » 22 lut 2008, 23:33

kubamajer pisze:Kupiłem właśnie nowy pokarm Hikari Discus Bio-Gold, który(jak się okazuje "o zgrozo!!") wg. sprzedawcy miałby zastąpić dotychczasowy Hikari Discus.
Jest to dość drobny granulat (poprzedni był w formie "odpowiedniego rozmiaru" pałeczek).
Sypnąłem go rybom i ..nic :shock:. Coś tam na początku skubnęły z rozpędu i kiszka. Patrzą to na mnie, to na dno z głupimi minami i nie jedzą :shock:.
Podobnie było i u mnie, gdy zaczynałem karmić "zwykłym" Hikari Discus, więc nie przejmuj się, na pewno po czasie Twoje dyski będą szalały za "wersją" Bio_Gold :)
kubamajer pisze:
Sypnąłem więc Tropicala, bo jest podobny rozmiarem - wyzbierały go spomiędzy Hikari i koniec na tym. Ciekawe, co to za jaja? Pewnie się jeszcze przyzwyczają, ale póki co porażka totalna.
Czasami ryby muszą przyzwyczaić się do nowego pokarmu. Więc myślę, że na pewno pojawi się u nich apetyt na Hikari.

Awatar użytkownika
Karwen
senior
senior
Posty: 122
Rejestracja: 21 mar 2007, 21:36
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: Karwen » 23 lut 2008, 00:46

Nie chciały jeść tego granulatu to zacząłem wrzucać im go do mięska. Zjadają ten granulat zanim zdążą się zorientować. Hikari to dosyć świeża firma na rynku ale wiele pozytywnych opinii można o niej usłyszeć. Zobaczymy może kiedyś stanie na podium obok tropicala sery i innych dobrych firm, jak dla mnie nie mają nic ciekawszego do zaoferowania niż inne firmy. Niby jakieś nowe technologie wykorzystywane w produkcji tych pokarmów ale ja i tak nie widzę różnicy

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 23 lut 2008, 01:34

Hikari to świeża firma w Polsce. Na innych kontynentach poprostu króluja. Lata temu karmiłam moje ryby tylko tymi pokarmami.

Awatar użytkownika
Karwen
senior
senior
Posty: 122
Rejestracja: 21 mar 2007, 21:36
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: Karwen » 23 lut 2008, 02:03

:shock:

Oooo proszę:D zawsze byłem przekonany że to świeżuteńka firma. Widać polskę omineli..

michal.p1
junior
junior
Posty: 33
Rejestracja: 18 mar 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal.p1 » 23 lut 2008, 07:09

dawno temu Hikari było sprzedawane w Polsce,potem wycofane z rynku podobno zawierało jakiś nidozwolony składnik,co do pokarmu to swietny tylko bardzo drogi w poruwnaniu do innych granulatów

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 23 lut 2008, 11:27

Ja z Hikari miałem ten sam problem, ryby po prostu nie chciały tego jeść. Wiem, że to dobry pokarm ale wytłumaczyć tego Paletkom nie mogłem. Zawsze mi go zostawało, aż w końcu musiałem wyrzucić. Myślę, że to kwestia przegłodzenia ryb-ale nigdy nie miałem ani sumienia ani ochoty głodzić ryb. Inne pokarmy JBL, TETRA, jadły bez przyzwyczajania, a HIKARI nie.

Awatar użytkownika
kubamajer
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 656
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:25
Imie i Nazwisko: Kuba Majerczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Nowy(?)Hikari - jak Wam to jedzą paletki?

Post autor: kubamajer » 24 lut 2008, 04:34

CraNcH^MS pisze:Podobnie było i u mnie, gdy zaczynałem karmić "zwykłym" Hikari Discus, więc nie przejmuj się, na pewno po czasie Twoje dyski będą szalały za "wersją" Bio_Gold :)

Czasami ryby muszą przyzwyczaić się do nowego pokarmu. Więc myślę, że na pewno pojawi się u nich apetyt na Hikari.
Akurat, mają gdzieś te drobiny, które są w dodatku w kolorze odchodów i ryby się co chwilę mylą ;). Ja ich w ogóle nie mam zamiaru na siłę do tego przyzwyczajać. Moim zdaniem to jest pokarm o wielkości odpowiedniej dla małych ryb, bo dorosłym się nie chce tyłka ruszyć do takich mikrogranulek, tzn wyzbierają owszem, ale jak im to sypię, to widzę jak mi się każą pukać w czoło ;) i dopiero jak zamknę pokrywę i wiadomo, że już nic lepszego nie wpadnie, to biorą się za te trociny.
Poprzednią wersją dalej się zajadają, ale tamte są 4x większe.

pozdr

Awatar użytkownika
darek-dorado
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 323
Rejestracja: 12 lip 2007, 14:47
Lokalizacja: Krosno

Post autor: darek-dorado » 10 mar 2008, 21:14

U mnie jest identycznie jak u Kuby i na pewno więcej tego nie kupię. Jest tyle różnych pokarmów chętnie zjadanych przez moje palecie, że nie widzę potrzeby zmuszać ich do jedzenia tego, zcego jeść wyrażnie nie chcą.A tak na marginesie: żadne granulki nie zastąpią mięska, tak przynajmniej mówią moje maluchy...

Awatar użytkownika
Karwen
senior
senior
Posty: 122
Rejestracja: 21 mar 2007, 21:36
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: Karwen » 10 mar 2008, 21:37

Widzę że ten pokarm nie ma dobrej opinii wśród Was. A jakie pokarmy polecacie dla blue diamondów?? Chciałbym żeby były jak najbardziej niebieskie. Dopiero mam zamiar kupić, dlatego od samego początku rozpytuje:P

Sorki że wciąłem Ci się w temat ale nie chciałem zakładać kolejnego

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 12 kwie 2008, 21:47

Gajowa pisze:Hikari to świeża firma w Polsce. Na innych kontynentach poprostu króluja. Lata temu karmiłam moje ryby tylko tymi pokarmami.
Zgadzam śię. Jest to pokarm dobry , bardzo chętnie spożywany przez ryby, ale wystarczy tylko w minimalnym stopniu przedawkować ilość pokarmu i smród gnijącego mięsa gwarantowany w całym pokoju.

Awatar użytkownika
Karwen
senior
senior
Posty: 122
Rejestracja: 21 mar 2007, 21:36
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: Karwen » 13 kwie 2008, 11:42

A w ich katalogu napisali że używana jest specjalna technologia dzięki której jedzenie nie rozkłada się zbyt szybko:P Ale u mnie nawet palety na głodzie nie chcą tego ruszyć.

lizard
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 04 cze 2007, 21:02
Imie i Nazwisko: Krisu
Miejsce zamieszkania/miasto/: Piase/Wroce
Lokalizacja: Piase/Wroce
Kontaktowanie:

Re: Nowy(?)Hikari - jak Wam to jedzą paletki?

Post autor: lizard » 02 maja 2010, 17:14

Witam
Moje przywiezione ze sklepu jadły wszystko teraz minęło kilkanaście miesięcy nie chcą jeść żadnego suchego pokarmu.Przerobiłem chyba wszystkie dostępne na rynku polskim, mieszałem z żywym,karmiłem z ręki , głodziłem(po przyjeździe z wakacji) tak jakby się obraziły na suchy za to żywy w każdej postaci.
Przeczytałem by podnieść temp z moich 28 do 31 wtedy pobudzę apetyt czy to sprawdzone?

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Nowy(?)Hikari - jak Wam to jedzą paletki?

Post autor: stanpiter » 02 maja 2010, 20:22

Byłem nauczony jeść serki, jednak podano mi kotlety i teraz serki są beeee. :wink:
Tak jest z paletkami nauczą się czegoś i tylko to chcą, jednak jak są zdrowe to głodu do d... im trzeba a nauczą się jeść wszystkiego.

cepelia
junior
junior
Posty: 37
Rejestracja: 21 lut 2010, 15:41
Imie i Nazwisko: Ancinski Tomasz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy(?)Hikari - jak Wam to jedzą paletki?

Post autor: cepelia » 02 maja 2010, 21:02

Serki jak serki ale wyborowa ... poważnie to było tak, jak karmisz płatkami to jedzą płatki, przestaniesz i jedzą d50 jak przestaniesz to jedzą hikari, moim zdaniem najlepsza karma dla dysków oprócz mięcha oczywiście.

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości