Bezpieczne dodatki do serca indyczego

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 31 maja 2007, 12:29

Trzeba być systematycznym, czyli z uporem maniaka codziennie rano dawać ten suchy pokarm w bardzo małych liościach, a dopiero po południu inny pokarm, taki co zajadają chętnie i lubią. Należy do tego podnieść temperaturę do 30 stopni, pomaga w trawieniu i zwiększa łaknienie ryb (latem pewnie i tam masz bez podnoszenia taką temp).

Głodzenie rybek dopuszczalne tylko przy dorosłych okazach, przy maluchach nie warto, ale i duże mogą po tygodniu nie jedzenia naszych pokarmów nadal nie ruszyć tego co im wrzucamy na siłę.

U mnie Tetre Discus Gran zajada tylko 1 samiec Red Turkus, nawet się ugania za nią, a jego samica nawet nie posmakuje tego pokarmu, co jest zadziwiające, bo para z tego samego źródła.
Podobnie z parką Fire Red, jeśli przed pyskiem spada gran, złapią instynktownie i od razu wyplują, ku uciesze samca Red Turkus, który wyzbiera tego każdą ilość z dna i nawwet z gęstych lotosów, do tego jak ten pokarm wrzucę dostaje amoku i goni wszystkie inne palety, czego przy innych pokarmach nie robi.

Więc jak nie chcą Ci czegoś jeść, nie stresuj się, zastanów się czy nie warto sprawdzić reakcji na innym rodzaj suchego pokarmu.

Inną u mnie sprawdzoną metodą jest dodawanie tego co ja chcę by jadły, do tego co one lubią i jedzą z ochotą.
Czyli dodawaj coraz większe ilości suchego do mixa, przyzwyczają się w miksie do tego dodatku i potem chętniej osobno sam ten dodatek będą próbować. Wszystko jednak wymaga czasu przy niejadkach.

Jest jeszcze 1 aspekt, trochę postraszę tym razem, jak paletki nie są żarłoczne i nie żerują odpowiednio, to pierwsze sygnały coś im dolega, zazwyczaj woda, ale czasem jakieś robactwo ...

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 31 maja 2007, 13:03

_TOM_ pisze:Jest jeszcze 1 aspekt, trochę postraszę tym razem, jak paletki nie są żarłoczne i nie żerują odpowiednio, to pierwsze sygnały coś im dolega, zazwyczaj woda, ale czasem jakieś robactwo ...
Tu się z Tobą zgodzę z szczególnym ukierunkowaniem na zazwyczaj woda ;).

Awatar użytkownika
bqa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 273
Rejestracja: 10 gru 2004, 20:19
Imie i Nazwisko: Maciej Dziedzic
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: bqa » 31 maja 2007, 20:05

Szczerze mówiąc, dziwią mnie częste problemy z pobieraniem suchych pokarmów przez niektóre dyskowce. Miałem już ryby z różnych źródeł oraz ryby różnych rozmiarów i tak naprawdę , jeżeli tylko były zdrowe ;) , a woda miała stabilne parametry, to nigdy nie zauważyłem, żeby moje ryby czegoś nie jadły. Czy wrzucałem/wrzucam płatki, czy granulat, czy mięcho, czy każdy inny pokarm - pożerają bez opamiętania ;) . A dodam, że karmię kilkakrotnie w ciągu dnia (wcale nie małymi porcjami ;) ).

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości