Płukanie artemii.

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Płukanie artemii.

Post autor: fangornn » 16 kwie 2007, 09:24

Do napisania niniejszego postu, skłoniła mnie, nieodparta pokusa podzielenia się z Wami, moim nowym doświadczeniem. Od dłuższego czasu, ( początku mojej przygody z karmieniem artemią) miałem problem z płukaniem wyżej wspomnianego pokarmu. Robiłem to, mniej więcej w ten sposób, że: Po wyhodowaniu porcji artemii, na słoik o pojemności 1 litra, nakładałem, zdartą z szyi mojej żony, piękną szyfonową apaszkę. Na gwint słoja zakładałem gumkę recepturkę zabezpieczając apaszkę. Palcami, robiłem niewielkie wgłębienie w apaszce, co umożliwiało mi, wlanie artemii i pożądne, jej przepłukanie. Wyżej opisany sposób, przysparzał mi jednak, pewnego rodzaju kłopotów, chowanie tej apaszki, kombinacje alpejskie z gumkami recepturkami, szukanie ich. Itp itd.

Pewnego dnia, za siedmioma górami, za siedmioma lasami psy d..... szczekają , znajduje się hipermarket M1, a w nim stoisko AGD. Przechodzę ja tam sobie kiedyś ni z tąd ni z owąd, patrzę ja, a przed mymi oczami stoi ni mniej ni więcej, plastykowy koszyczek do zaparzania kawy, obok tej sprytnej maszyny, filtry do niej. Aż podskoczyłem z radośći, jak bajkowy, "Pomysłowy Dobromir". Zakupiłem i jedno i drugie i sprawuje się, że choo, choo.
Załączniki
plukanie artemii.JPG
plukanie artemii.JPG (48.33 KiB) Przejrzano 5841 razy

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 16 kwie 2007, 09:27

Druga fotka.
Załączniki
plukanie artemii2.JPG
plukanie artemii2.JPG (25.41 KiB) Przejrzano 5836 razy

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 16 kwie 2007, 09:29

Trzecia fotka.
Załączniki
plukanie artemii3.JPG
plukanie artemii3.JPG (42.88 KiB) Przejrzano 5833 razy

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 17 kwie 2007, 07:01

Też można :)
Ja do tego wykorzystuję lejek "samochodowy" (ma uszko do zawieszenia np. pod kranem).
Jako "wkład" filtrujący zamiast apaszki polecam najzwyklejszą damską stylonową tzw. stopkę (1 para od 50 gr) lub podkolanówkę (1 para od 1,5 zł).

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 17 kwie 2007, 07:22

wiesiek pisze:Jako "wkład" filtrujący zamiast apaszki polecam najzwyklejszą damską stylonową tzw. stopkę
Używana czy nówka :wink:

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 17 kwie 2007, 08:31

Zależy czy chcesz miec' robaczki aromatyzowane czy "jałowe" ;)

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 17 kwie 2007, 09:31

Ludzie, piszcie na temat. Proszę. Za parę miesięcy, jak jakiś świeżo upieczony forumowicz, będzie chciał się czegoś dowiedzieć na temat artemii, zada pytanie, to go odeślecie z pogardą do wyszukiwarki. Odnajdzie post, zacznie czytać i się zniechęci. Nie dziwcie się potem, że ludzie zakładają nowe posty i nowe i jeszcze nowsze i znowu nowe. Szlag mnie trafia, na takie sytuacje.
Chcecie zmian na forum, a pierwsze, to trzeba odrobinę chęci zmiany samego siebie. Każdy z nas chce zaostrzenia przepisów prawa, chcemy przywódcy na miarę Piłsudskiego, ale problem w tym, że nie dla siebie, lecz dla innych.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 17 kwie 2007, 10:38

fangornn pisze:Ludzie, piszcie na temat. Proszę. Za parę miesięcy, jak jakiś świeżo upieczony forumowicz, będzie chciał się czegoś dowiedzieć na temat artemii, zada pytanie, to go odeślecie z pogardą do wyszukiwarki. Odnajdzie post, zacznie czytać i się zniechęci. Nie dziwcie się potem, że ludzie zakładają nowe posty i nowe i jeszcze nowsze i znowu nowe. Szlag mnie trafia, na takie sytuacje.
Chcecie zmian na forum, a pierwsze, to trzeba odrobinę chęci zmiany samego siebie. Każdy z nas chce zaostrzenia przepisów prawa, chcemy przywódcy na miarę Piłsudskiego, ale problem w tym, że nie dla siebie, lecz dla innych.
Nie do końca się zgodzę, dlaczego zapytasz, a masz moją odpowiedź - czytając by czegoś się dowiedzieć nie znaczy że musisz zawsze zachowywać powagę (jak na spowiedzi), ja gdy coś czytam bo chcę się czegoś dowiedzieć lubię się uśmiechnąć od czasu do czasu, lepiej mi mózgownica pracuje, itd.. . Wiem że nie wszyscy się na żartach znają, jeśli moje wstawki komuś przeszkadzają bardzo proszę napisać, a stanę się poważny. Niech więc szlak Cię nie trafia, napisz a poprawię się (jak się uda) :D :wink:

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 17 kwie 2007, 11:41

Nic nie zmieniaj w swoim stylu Piotrku. Bardzo fajnie się czyta Twoje wypowiedzi.
A tak wogóle, to przecież pisaliście z Wieśkiem na temat

Basia Gajowa

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 17 kwie 2007, 12:19

Czyli opcja "c", dla działalnośći forum. Ok. Nie ma sprawy.

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 17 kwie 2007, 12:44

fangornn pisze:Ludzie, piszcie na temat............... Szlag mnie trafia, na takie sytuacje...............
Chcecie zmian na forum, a pierwsze, to trzeba odrobinę chęci zmiany samego siebie. Każdy z nas chce zaostrzenia przepisów prawa, chcemy przywódcy na miarę Piłsudskiego, ale problem w tym, że nie dla siebie, lecz dla innych.
No tak - czuję się opier.....y :oops:
Chociaż nie za bardzo rozumię cienką linię między naszymi (Piotra i moim), Twoim zdaniem niepoważnymi "żarcikami nie na temat", a Twoim poważnym i na temat , zwłaszcza fragmentem pierwszego popstu - cyt. " ...Pewnego dnia, za siedmioma górami, za siedmioma lasami psy d..... szczekają , znajduje się hipermarket M1, a w nim stoisko AGD. Przechodzę ja tam sobie kiedyś ni z tąd ni z owąd, patrzę ja, a przed mymi oczami stoi ni mniej ni więcej, plastykowy koszyczek do zaparzania kawy, obok tej sprytnej maszyny, filtry do niej. Aż podskoczyłem z radośći, jak bajkowy, "Pomysłowy Dobromir". Zakupiłem i jedno i drugie i sprawuje się, że choo, choo. "
Ale cóż, ja stary wapniak pewnie znowu czegoś nie zrozumiałem........ :oops:

PS. Thx Basiu za wsparcie :) Dzieki niemu nie popełnię sepuku :lol:

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 17 kwie 2007, 13:12

wiesiek pisze: No tak - czuję się opier.....y :oops:
Zupełnie niepotrzebnie, wyraźiłem swoją opinię na temat ewoluującego postu w kierunku niepożądanym. Nie chcę aby ciekawe informacje którymi ktoś, kiedyś, będzie się chciał podzielić z innymi będą na drugiej czy trzeciej stronie. :? . Zanim się doczyta ( o ile będzie cierpliwy) to opuśći temat.
Pozdrawiam. Wszystkich.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 18 kwie 2007, 06:24

Gajowa pisze:Nic nie zmieniaj w swoim stylu Piotrku. Bardzo fajnie się czyta Twoje wypowiedzi.
A tak wogóle, to przecież pisaliście z Wieśkiem na temat

Basia Gajowa
Super, cieszę się że jeszcze ktoś moję wypowiedzi czyta.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 18 kwie 2007, 06:49

"Mój dom moja twierdza" czyli na język forum tłumacząc, to autor w pierwszej kolejności decyduje jaki charakter ma wątek. Skoro wszystkim piszącym "w tym klimacie" to pasuje, zwłaszcza autorowi, to jest OK.

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 18 kwie 2007, 09:22

W tym przypadku jednak to autorowi nie pasowało.... więc tak całkiem OK to nie jest :(
PS.
Piotrze (Hypno), tak na przyszłośc', czy można samemu usunąc' w całości taki swój post, który jest nieakceptowany przez autora wątku ? Czy tylko można "poprawic' " (zmienic') treśc' ?

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości