nieudana hodowla doniczkowca

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

RobertN
senior
senior
Posty: 149
Rejestracja: 08 gru 2004, 17:18
Imie i Nazwisko: Robert Nowakowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Klucze
Lokalizacja: Klucze
Kontaktowanie:

Re: nieudana hodowla doniczkowca

Post autor: RobertN » 11 lut 2010, 22:31

janusz32 pisze:
RobertN pisze:Jak tam karmi ktoś doniczkowce :?: Poszukuję takowych. Chociaż 10 osobników ;)
pozdr Robert
Rozmawiałem ze znajomym on karmi warzywami z rosołu ziemia ze sklepu ogrodniczego+trociny drewniane.
To był taki żart. Mam już doniczkowce, na razie są dokarmiane kocim suchym pokarmem, hodowla ich ładnie się rozwija. Dostałem ich dość dużo w grudce ziemi. Jak ktoś chce mogę podać namiar na pw na gościa od doniczkowców.
pozdr Robert

RobertN
senior
senior
Posty: 149
Rejestracja: 08 gru 2004, 17:18
Imie i Nazwisko: Robert Nowakowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Klucze
Lokalizacja: Klucze
Kontaktowanie:

Re: nieudana hodowla doniczkowca

Post autor: RobertN » 22 lut 2010, 09:11

Odpowiadam sam sobie ;) -żartuję.
Skąd bierzecie ziemię do hodowli doniczkowców ? Mam taki problem włożyłem doniczkowce do ziemi ogrodowej- "uniwersalnej" . Po jakimś czasie pojawiają się w tych podłożach owady- jedne to jakieś pajęczaki - drobne, malutkie i drugie skaczące, białe. Wg mnie owady te prócz odżywiania się produktami organicznymi z ziemi, mogą zjadać jaja doniczkowców, lub polować na małe doniczkowce. Te skaczące białe i pajęczaki, pojawiają się i często je widzę na zwłokach zmumifikowanych, zwłokach które dłuższy czas leżą na wolnym powietrzu, np w lesie.
Chcę kupić następne podłoże tylko nie wiem jakie i przełożyć tam część doniczkowców, bo te które mam lub prędzej ich jaja wg mnie padną łupem tych owadów.
Jakie mam kupić to podłoże ?\

edit Już doczytałem jakie mam kupić podłoże.

A może ktoś ma pomysł jak pozbyć się białych robaków ?
pozdr Robert

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: nieudana hodowla doniczkowca

Post autor: fangornn » 22 lut 2010, 09:29

RobertN pisze:edit Już doczytałem jakie mam kupić podłoże.
Jeżeli będziesz mieć ph za niskie ziemi; hodowla będzie się słabo rozmnażać. Ja raz na jakiś czas spryskuję ją wodą odstaną z dodatkiem sody spożywczej. Alkalizuje podłoże i na jakiś czas pomaga.

RobertN
senior
senior
Posty: 149
Rejestracja: 08 gru 2004, 17:18
Imie i Nazwisko: Robert Nowakowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Klucze
Lokalizacja: Klucze
Kontaktowanie:

Re: nieudana hodowla doniczkowca

Post autor: RobertN » 22 lut 2010, 09:32

fangornn pisze:
RobertN pisze:edit Już doczytałem jakie mam kupić podłoże.
Jeżeli będziesz mieć ph za niskie ziemi; hodowla będzie się słabo rozmnażać. Ja raz na jakiś czas spryskuję ją wodą odstaną z dodatkiem sody spożywczej. Alkalizuje podłoże i na jakiś czas pomaga.
Na razie widzę, że ich jest dużo- doniczowców. Tylko może ktoś wie jak w jakiś bezpieczny sposób pozbyć się tych pajęczaków, które chyba są drapieżnikami i tych skaczących białych robaków, które szybko zmykają po otwarciu pudełka w głąb ziemi. Te białe mają około 3 mm dł a od strony głowy dwa malutkie białe czułki.
pozdr Robert

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: nieudana hodowla doniczkowca

Post autor: fangornn » 22 lut 2010, 09:50

Robert w moich pojemnikach jest dużo różnego czyt. niepożądanego badziewia łącznie z molami. Mówi się trudno i hoduje się dalej. Jeżeli widzisz że hodowla się rozmnaża to zostaw je w spokoju i szlus, tak na prawdę do końca nie wiadomo (piszę tu o sobie) czy to pasożyt. Może to wina pokarmu mięsnego, który też stosuję w hodowli, tylko z tą drobną różnicą że dla psów. Kto wie czym one się naprawdę żywią ?

RobertN
senior
senior
Posty: 149
Rejestracja: 08 gru 2004, 17:18
Imie i Nazwisko: Robert Nowakowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Klucze
Lokalizacja: Klucze
Kontaktowanie:

Re: nieudana hodowla doniczkowca

Post autor: RobertN » 22 lut 2010, 10:06

Ja nadal zostałem przy kocim suchym pokarmie, który jest zjadany. Dobra zobaczę jak będzie z doniczkowcami. Wyłapię trochę dużych osobników i zrobię równoległą hodowlę, na zalecanej ziemi kaktusowej.
pozdr Robert

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: nieudana hodowla doniczkowca

Post autor: fangornn » 22 lut 2010, 12:34

RobertN pisze:Dobra zobaczę jak będzie z doniczkowcami. Wyłapię trochę dużych osobników i zrobię równoległą hodowlę, na zalecanej ziemi kaktusowej
Z tego co wiem to Gajowa takiej używa. U mnie wygląda to tak że mam dwie; jak Ty to opisujesz, równoległe hodowle i w jednej jest ziemia o ph 7 neutralne, natomiast w drugiej, jest ziemia o niskim ph i tu jest z populacją nieco gorzej, mało tego, to pomimo że pochodzą od jednej porcji zarodowej to te w skrzynce o niskim ph w której często alkalizuję ziemię , wcześniej wspomnianą sodą spożywczą , populacja ma inny kolor jest biała natomiast w tej pierwszej jest szara lub jasno szara. Mnie to nie przeszkadza rybom też; ale fakt jest faktem.

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości