krewetki za 2 zł

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

jucha
junior
junior
Posty: 85
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Bytom
Kontaktowanie:

krewetki za 2 zł

Post autor: jucha » 01 lut 2007, 18:07

witam
Będąc ostatnio w pewnym sklepie zoo zobaczyłam krewetki w malutkim woreczku, przeznaczone na pokarm. W jednym woreczku było 8 krewetek. Kupiłam te krewetki nie jako papu dla rybek, a poto żeby sie nie męczyły biedactwa w tym małym woreczku ze znikomą ilością wody. Na pytanie: jakie to są krewetki? Pani sprzedawczyni nie potrafiła odpowiedzieć. Po wpuszczniu kreweci do akwa nie mineło 5 min i już ich nie było :( Ryby rzuciły się na nie jakby miesiąc nie jadły. Mam pytanko: czy ktoś nieb orientuje się co to były za krewetki, może spotkał sie ktoś z nimi?

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 02 lut 2007, 08:53

Prawdopodobnie chodzi tu o młode krewetki bałtyckie lub inne słonowodne. Na giełdzie są sprzedawane w małych hermetycznie zamykanych pojemniczkach lub woreczkach ze słonawą wodą. Traktowane są jako żywy pokarm. podobnie jak artemia.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 02 lut 2007, 11:56

rok temu kupiłem kilka takich woreczków i ( akwarium na wolnym powietrzu ) żyły aż do czasu kiedy się zlitowałem i wypuściłem je do .................. stawu .
W zbiorniku z paletkami parę sztuk zakończyło żywot zrzucając płaszczyki - pewnie im było za ciepło . Nie polecam prób - po co ma gdzieś zdechlak psuć wodę .
Nie nadają się do akwarium - temperatura .

jucha
junior
junior
Posty: 85
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Bytom
Kontaktowanie:

Post autor: jucha » 02 lut 2007, 15:22

Dzięki :)
Rybki miały uczte :D PIERWSZY I OSTATNI RAZ.
W najblizszym czasie chcę kupić Caridinie Japonice. Mam nadzieję, że nie skończy się to tak jak z tymi biedulkami.
Bo normalnie chyba im po gołej powyszczelam :wink:

krisaga
junior
junior
Posty: 72
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:36
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: krisaga » 02 lut 2007, 18:40

Wiekszosc kolegow polece Red Scherry do paletek Moje Japonica gdzies sie pochowaly i zadko widuje je pojedynczo. Natomiast duze filtrujace pozmienialy plaszczyki i widac je podczas zerowania.

detroiter
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2007, 06:17
Lokalizacja: Detroit

Post autor: detroiter » 16 cze 2007, 06:34

Czytalem ,ze krewetki sa idealnym pokarmen dla paletek,ale ostatnio bedac w sklepie facet mi powiedzial,ze nie beda jadly i pierwsze slyszy o krewetkach jako pokarmie.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 16 cze 2007, 10:17

Z facet w sklepie pierwsze coś słyszy to dla nas żadna nowina . Nie traktujemy większość sklepów jako źródło informacji bo na tej sklepowej wiedzy "przejechało" się setki osób .

Awatar użytkownika
amen999
junior
junior
Posty: 60
Rejestracja: 15 mar 2007, 20:58
Imie i Nazwisko: Bartek Dutkiewicz
Lokalizacja: Leszno

Post autor: amen999 » 16 cze 2007, 14:22

U mnie krewetki Red Cherry żyły sobie w pełnym komforcie dość długi czas dopóki jedna paletka nie spróbowała "tego czegoś". Teraz zostało może ze 3 sztuki mocno pochowane.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 19 cze 2007, 12:31

Miałem Red Cherry. Rozmnażały się i było ich chyba z 300 sztuk. Do czasu kiedy paletki prze tydzień nie były karmione. Nie zastała ani sztuka. Ale przynajmniej nie głodowały. :) Polecam je wpuścić i po jakimś czasie z czystym sumieniem można jechać na wakacje. :)

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości