Artemia

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
maanba
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2005, 15:49
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Post autor: maanba » 14 lis 2005, 14:30

rady3 pisze:Myślę, że to dość proste. Trzeba tylko do sprawy podejść od drugiej strony tzn wyławiać doroslę osobniki, wkładać je do nowego zbiornika lub w siatce potrzymać w tym akwa, w którym to robimy. Następnie ściągnąć potrzebną ilość maluszków i wpuścić spowrotem dorosłą formę. Cała trudność polega tylko na dobraniu siatki z taką wielkością oczek, żeby małe przelatywały a duże nie.
tak też myślałem. chociaż chodzą mi po głowie również inne pomysły. tylko problem w tym, że stopniowanie wielkości, to nie tylko duży i mały, ale również wielkości pośrednie (jak zwykle w życiu, czyli czarne i białe, czy ewent. skala szarości), które mogą się bardzo nadawać dla podrostków średniej wielkości i chciałbym także to załatwić za jednym razem. na razie małe są coraz większe, ładniejsze i to mnie cieszy. reszta to betka

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 14 lis 2005, 15:03

To ja zapytam o wydajność takiej hodowli, jak często i ile są karmione rybcie tym co urośnie, ile ryb karmionych, jakiej wielkości...itd.

A ja z kolei przymierzam się (ale to na wiosnę pewnie) z hodowlą dżdżownic w piwnicy. Kiedyś oglądałem film dokumentalny, w którym gość robił badania nad wielkością i dzietnością (czyli ilością potomstwa) gupików w zależności od pokarmu. I wyszło na to, że na siekanych dżdżownicach samice gupika dorastały do monstrualnych rozmiarów 8cm i rodziły po 170 sztuk mładych.... ale to temat na inny wątek...

Awatar użytkownika
maanba
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2005, 15:49
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Post autor: maanba » 14 lis 2005, 15:11

ja nie odpowiem, bo dopiero za jakiś czas będę coś wiedział... jestem jak to się mówi... nowicjusz. ale w porównaniu, solowiec żywy, to znacznie większe koszty i kłopoty, niż przy dżdżownicach.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2005, 20:47 przez maanba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 22 lis 2005, 19:07

Marek i jak ta artemia...? Juz duża??

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
maanba
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2005, 15:49
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Post autor: maanba » 22 lis 2005, 20:06

cześć Sławku! nie pisałem, bo nie byłem przekonany co pisać. czekałem na jakieś duże zmiany. artemia żyje, więc w zasadzie powinienem się cieszyć (i się cieszę), ale do tego mam mieszane uczucia, ponieważ nie wiem co to znaczy "duża". patrzę na nie i głupieję, bo skorupiaki w dwóch zbiornikach rosną nie równo (nie wiem dlaczego, bo jednakowo karmione). w tym, gdzie są większe to największe mają rozmiar około 8...9mm mierząc je w całości. na dzień dzisiejszy nie wiem, czy ten rodzaj to tak ma, czy może jeszcze urośnie. na razie cierpliwie karmię. na pewno żarcia im nie brakuje. małych jeszcze nie widzę, więc chyba jeszcze nie jest to dorosła forma. chciałbym, choć nie wiem dlaczego mi na tym zależy, aby były jednak nieco większe. pozdrawiam.

Awatar użytkownika
maanba
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2005, 15:49
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Post autor: maanba » 26 lis 2005, 19:11

przemyślałem temat i już nie zależy mi na większych, ale na ich większej ilości. rozmnażają się, bo już widzę małe. dla sprawdzenia rozmnożę jajka od Tropicala i zobaczę jaka wielkość mi urośnie. tak się rozochociłem, że zakładam jeszcze jeden zbiornik, ale teraz większy od poprzednich. chyba na razie zrezygnuję z selekcjonowania małych od dużych z uwagi na notoryczny brak czasu.

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 25 cze 2006, 11:28


Awatar użytkownika
marcinw
zarząd pkmd
Posty: 721
Rejestracja: 15 sty 2006, 21:41
Imie i Nazwisko: Marcin Wilk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: marcinw » 25 cze 2006, 23:52

upomnij się o tantiemy albo oskarż o plagiat :)

delTORO
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2006, 19:33

Post autor: delTORO » 05 sie 2006, 19:37

Witam.
Może było i niedoczytałem ale mam pytanie co ile się karmi taką hodowlę artemii?
delTORO

Awatar użytkownika
Jeki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1090
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:55
Imie i Nazwisko: Łukasz Osieka
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeki » 07 sie 2006, 08:09

Co dzień- dwa , jak wyklaruje się woda.Jak woda się nie wyklaruje to trzeba podmienić.

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 06 sty 2007, 13:59

Chciałbym ponowić zapytanie Hypno, jaka jest wydajność hodowli przykładowo w zbiorniku 50l. Załóżmy że mam 7 młodych ryb. Ile razy tygodniu będę mógł je nakarmić dorosłą artemią z hodowli, tak żeby nie zmniejszać populacji i utrzymać ciągłość hodowli.

Vezz
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2007, 19:07

Post autor: Vezz » 01 maja 2007, 19:15

Witam! Staram sie wychodować artemie, jednak nie chcą się wylęgać. Używam soli spożywczej ważonej próżniowo do przetwórstwa spożywczego niejodowanej zakupionej w hipermarkecie, temp 30, woda napowietrzana, ph 8. Co jest nie tak? Co jest przyczyną tego, że artemie nie wylęgają się?
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 01 maja 2007, 19:32

Co to za artemia i jakie proporcje soli dajesz na litr wody?

Awatar użytkownika
tomasz334
senior
senior
Posty: 163
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:46
Imie i Nazwisko: Tomasz Jajo
Lokalizacja: Będzin

Post autor: tomasz334 » 02 maja 2007, 05:12

Poczytaj to może coś wniesie do twojej hodowli
http://klub.chip.pl/akwaria/akk/s_hodowla.html

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 04 wrz 2007, 15:01

Witam, moje pytanie kieruję do Sławka vega1. Jak wybierasz solowca do skarmiania z tych pojemników, jaką formę podajesz rybom? Nie wiem , jakoś w tekście wzmianki o tym nie znalazłem, a ciekawi mnie to bardzo? Przymierzam się do hodowli, właśnie w sposób opisany przez Ciebie. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości