Artemia

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

dzoker10
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2008, 16:33
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: dzoker10 » 02 mar 2008, 19:33

ja kupilem na allegro w tamtym roku bo mialem male ramirezyale ,przez rezerwe wszystko padlo.jajeczka byly z sosnowca.jak by u mnie wyklulo chociarz 50%to bym skakal do gury ze mi sie udalo a tak zyje w niepewnosci czy wszystko zrobilem dobrze.jesli wyklulo sie 0,05%to chyba jest cos nie tak.mija wlasnie 34godzina i widze same jajeczka ikilka sztuk naupliusów.woda jest troszke mętna a wydaje mi sie ze powinna byc czysta. __________________________________________ Tomek.L

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 02 mar 2008, 20:25

Tak Tomek, kupiliśmy tą artemię na giełdzie u tych ludzi co mają doniczkowca.
Tomek "dżoker10", a jaką masz wodę w kranie? Jakie pH? bo to istotne. Jeśli masz pH w granicach 7 lub mniej, to musisz dodać odrobinkę (na czybku noża) sody oczyszczonej.

dzoker10
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2008, 16:33
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: dzoker10 » 02 mar 2008, 20:31

dziekuje za rade. :D jutro sie okarze co z tego wyszlo ___________pozdrawiam Tomek.L

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 02 mar 2008, 21:21

No właśnie, właśnie między 7 a 8. Wiesz, już kiedyś poszedłem tym tropem, ale nie. Bywało że wylęgi miałem większe, ale to było dawno i nieprawda i artemia od innego sprzedawcy. Jak będę na Balickiej, to kupię od nich artemię. Doniczkowca mieli ok (Jeśli o tych samych ludziach myślimy). Natomiast z tą się pożegnamy (artemią).

szulcik
junior
junior
Posty: 56
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:48
Lokalizacja: Opalenica/k. Poznania
Kontaktowanie:

Post autor: szulcik » 03 mar 2008, 10:31

Mialem kidys aremie z Sosnowca. Wymaga ona nadzwyczaj silnego napowietrzania! Dlaczego to nie wiem ale u mnie sie sprawdzilo. Klulem aremie z kilku miejsc ale tylko ta potrzebowala napowietrzania tak silnego.

Ps. Przepraszam za brak polskich znaczkow (chwilowo angielska wista)

dzoker10
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2008, 16:33
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: dzoker10 » 03 mar 2008, 20:15

Witam. Z artemi kturą potraktowalem sodą wykluło sie więcej naupliusów ale to jeszcze nie to.Włączyłem jej teraz większe napowietrzanie.Czy ktoś wie co się dzieje z jajeczkami z których nic sie nie wykluło,bo wczorajsze wylałem do WC.

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 05 mar 2008, 07:56

Basiu, dziękuję za radę. Potraktowałem artemię sodą i jest ok. Wylęg wysoce zadowalający. Piękny pomarańczowy kolor, na dnie słoika prawie nic nie opadło ( piszę tu o jescze nie wyklutych jajkach), puste jajka pływały u góry, nuu jednym słowem super i jescze raz dziękuję.

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Artemia

Post autor: nobleKoziol » 05 lip 2012, 18:42

zaznaczam

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości