Artemia

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 26 lip 2005, 23:39

Superowo.To moze w koncu temat artemi zostanie rozgryziony.Co do mleka w proszku,faktycznie tez juz nie uzywam.Pilnuj temperatury.Na lato odlaczylem grzalki i muse powiedziec ze w nizszej temperaturze artemia przestaje rosnac i slabiej zeruje a co za tym idzie woda dluzej sie klaruje co nie jest dobrym objawem.Mam nadzieje ze nie hodujesz artemii tylko w jednym pojemniku.To stanowczo za malo jak na kilka palet.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mak
senior
senior
Posty: 113
Rejestracja: 01 lut 2005, 18:23
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Kontaktowanie:

Post autor: mak » 27 lip 2005, 08:03

Na razie w jednym, w 50l akwarium. Ale chyba przeniosę hodowlę do takich pojemników jak Twoje i pewnie wtedy będę miał 2-3. W każdym razie dzięki za pomysł i szczegółowy opis!!! :)

Awatar użytkownika
maanba
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2005, 15:49
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Post autor: maanba » 03 sie 2005, 22:03

Panie Sławku!!!? rewelacja. myślę, że to jest przepis dla wielu, którzy mają zacięcie. ja na razie rozpleniłem wazonkowca grindala i właśnie zastanawiałem się jak dać radę wzrastającej artemii... pozdrawiam wakacyjnie.

Awatar użytkownika
maanba
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2005, 15:49
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Post autor: maanba » 17 paź 2005, 22:38

mak pisze:Uruchomiłem u siebie hodowlę, podobnie jak to opisał Vega1. Udała się znakomicie! :)

Od siebie mogę tylko dodać, że karmienie mlekiem w proszku to nienajlepszy pomysł. Z wody robi się mleko (ale zaskoczenie ;)))).

Pozdrawiam,
MAK.
wyraźnie napisałeś, że wg przepisu, ale mimo to zapytam:

czy także dałeś soli 50g/litr, czy mniej? pytam, ponieważ do wylęgu wystarcza znacznie mniej więc o co tu chodzi?

Awatar użytkownika
maanba
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2005, 15:49
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Post autor: maanba » 17 paź 2005, 22:40

vega1 pisze:Superowo.To moze w koncu temat artemi zostanie rozgryziony.Co do mleka w proszku,faktycznie tez juz nie uzywam.Pilnuj temperatury.Na lato odlaczylem grzalki i muse powiedziec ze w nizszej temperaturze artemia przestaje rosnac i slabiej zeruje a co za tym idzie woda dluzej sie klaruje co nie jest dobrym objawem.Mam nadzieje ze nie hodujesz artemii tylko w jednym pojemniku.To stanowczo za malo jak na kilka palet.
Pozdrawiam
jak z tego wybierać małe solowce dla narybku? bo rozumiem, że w zbiorniku jest mieszanka.

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 17 paź 2005, 23:46

Marek,wybieranie malych solowcow raczej nie wchodzi w rachube chyba ze ktos wymysli jakis super sposob.Raczej dalbym sobie z tym spokoj i artemie dla narybku hodowal w tradycyjny sposob.
Jesli chodzi o sol,to wiele osob mnie pytalo czy to nie za duzo.Nie rozumiem dlaczego,przeciez sol jest tania jak barszcz.Dodac nalezy,iz podalem sposob hodowli artemii a nie jej wylegu.Kazdy prowadzi wyleg tak jak jest to znane a dopiero potem przeklada to do przygotowanych pojemnikow docelowych...

Pozdrawiam i zycze powodzenia

Awatar użytkownika
maanba
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2005, 15:49
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Post autor: maanba » 18 paź 2005, 06:40

vega1 pisze:Marek,wybieranie malych solowcow raczej nie wchodzi w rachube chyba ze ktos wymysli jakis super sposob.Raczej dalbym sobie z tym spokoj i artemie dla narybku hodowal w tradycyjny sposob.
Jesli chodzi o sol,to wiele osob mnie pytalo czy to nie za duzo.Nie rozumiem dlaczego,przeciez sol jest tania jak barszcz.Dodac nalezy,iz podalem sposob hodowli artemii a nie jej wylegu.Kazdy prowadzi wyleg tak jak jest to znane a dopiero potem przeklada to do przygotowanych pojemnikow docelowych...

Pozdrawiam i zycze powodzenia
nie chodziło mi o oszczędność oczywiście - raczej myślałem, że tutaj zakradł sie błąd. ale dziękuję za odpowiedź. co do selekcji, to może coś wymyślę, ale to za jakiś czas. pozdrawiam.

Awatar użytkownika
maanba
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2005, 15:49
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Post autor: maanba » 06 lis 2005, 20:50

No to wczoraj założyłem swoje pierwsze dwa baniaki dla solowców! 2 razy po 60 litrów. Mam nadzieję, że będzie wszystko ok. Dzięki dla Sławka za cenne rady. Kupiłem inną artemię niż ta od Tropicala, jak coś będzie to napiszę jaka jest duża w dorosłej postaci. Tak w ogóle to moje pierwsze kroki, bo nawet nigdy nie robiłem wylęgów z jajeczek. Całkiem to ciekawe. Pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 07 lis 2005, 00:08

Powodzenia.Pamietaj o szczegółach... nawet tych drobnych,wszystko razem napewno przyniesie sukces.I nie przekarm!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
maanba
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2005, 15:49
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Post autor: maanba » 12 lis 2005, 11:02

larwy mają około 1 tygodnia i żyją, więc idzie ku dobremu. już nie mogę się doczekać jak będą duże. ciekawość...

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 12 lis 2005, 12:41

No to super.Teraz tylko pilnuj,aby nie przekarmic i bedzie dobrze.Juz nie dlugo zaczna Ci sie same namnażać...

Awatar użytkownika
maanba
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2005, 15:49
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Post autor: maanba » 12 lis 2005, 14:13

oj jeszcze trochę do rozmnażania, ponieważ są większe niż po wykluciu z jajek, ale znacznie za małe, aby uznać je za dorosłe. zobaczymy...

następny etap, to selekcja małych od dorosłych dla narybku, czyli chcę doprowadzić do pozyskiwania małych larw bez łyżeczkowania jajek codziennie w butelce PET. zobaczymy...

pozdrawiam łyk endowo :D

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 12 lis 2005, 14:53

Najwolniej rosna przez pierwszy tydzień.Potem wzrost jest wyraznie zauważalny!!!Co do tej selekcji,to powiem szczerze ze nie wiem jak chcesz to zrobic...
Ale powodzenia!!

Awatar użytkownika
maanba
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2005, 15:49
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Post autor: maanba » 12 lis 2005, 15:48

jesteśmy, aby na podstawie własnych doświadczeń pomagać innym. sławek pomógł markowi, a jak markowi coś wyjdzie, to pomoże sławkowi - przy czym inni mogą skorzystać. zobaczymy...

u mnie nic na wariata. z reguły muszę mieć czas na swobodne działanie, a że w jednym czsie robię dużo różnych rzeczy, to te próby z selekcją muszą poczekać.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 14 lis 2005, 10:04

Myślę, że to dość proste. Trzeba tylko do sprawy podejść od drugiej strony tzn wyławiać doroslę osobniki, wkładać je do nowego zbiornika lub w siatce potrzymać w tym akwa, w którym to robimy. Następnie ściągnąć potrzebną ilość maluszków i wpuścić spowrotem dorosłą formę. Cała trudność polega tylko na dobraniu siatki z taką wielkością oczek, żeby małe przelatywały a duże nie.

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości