Pokarmy wybarwiające

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
PARKER
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 07 sty 2005, 10:42
Lokalizacja: Warszawa

Pokarmy wybarwiające

Post autor: PARKER » 12 sty 2005, 15:00

W moim akwa nie mam poza 1 sztuką Red Turkusa ryb z kolorem czerwonym . Karmie moje ryby różnorodnie- wcinają wszystko. Niestety większość pokarmów dla paletek jest koloru czerwonego . Nawet serce jakby nie było to tez bardziej jest czerwone :-) Od samego poczatku ich odchody mają barwe czerwoną - to tak jak ktoś zje buraczki . Czy są jakieś pokarmy żeby nie były wybarwiające czyli neutralne ( poza spiruliną ) dla paletek ? Konkretnie chodzi o White Diamonda który u mnie jest raczej lekko pomarańczowy niż biały . Reszta obsady to Blue Diamondy więc ta cała czerwień z pokarmu nie jest im potrzebna . Moje ryby uwielbiają granulat Tetry czy JBL który jest wściekle czerwony . Z mrożonek zrezygnowałem na rzecz serca po ostatnim leczeniu .

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

Post autor: lara » 13 sty 2005, 20:27

te pokarmy sa miedzy innymi dlatego czerwone bo palety poprostu na to " leca" jak plachta na byka..... :lol: :lol: :lol: magiczny kolor!
Sa przeciez jeszcze kluski lane, krewetki, krill, i cala gama zywego pokarmu jak sam wyhodujesz albo zakupisz z pewnego zrodla.

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Post autor: Bogdan » 13 sty 2005, 20:56

Jest granulat Sery dla dysków niebieskich Niestety nie moge nic powiedzieć na temat jego jakości ponieważ karmie różnymi pokarmami.

Awatar użytkownika
jurek48
junior
junior
Posty: 77
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:57
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz.
Kontaktowanie:

Post autor: jurek48 » 14 sty 2005, 20:30

W to wybarwianie to ja nie bardzo wierzę. Nie jestem daltonistą ale przy karmieniu pokarmem wybarwiającym różnicy nie widziałem. Wszystkie pokarmy renomowanych firm mają swoich zarówno zwolenników jak i wrogów. Ważne jest też jak się pokarm zachowuje w wodzie spróbujcie namoczyć pokarmy tropicala, tetry, sery czy JBL a będzie widać różnice jedne już po paru minutach rozpadną się na pył inne przez dłuższy czas pomimo nasiąknięcia wodą nie stają się pyłem.

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości