Parametry wody

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Kamil003
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 16 lis 2018, 13:31
Imie i Nazwisko: Kamil Fijałkowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Żychlin

Parametry wody

Post autor: Kamil003 » 18 lis 2018, 08:11

Witam pisze z pewnym problemem mam zamiar hodować paletki zakupiłem wszystkie niezbędne rzeczy między innymi miernik elektroniczny filtr odwróconej osmozy i testy paskowe jbl. Akwarium 290l po odjęciu piasku 260l . Zalałem 225l może troche więcej samą wodą ro testy wody ro paskowy: pH ok.6,2 TwW 0 TwO 0 . elektroniczny pH 6,15. woda kranowa parametry test paskowy pH 8 TwW 20 TwO 21.Elektroniczny pH 7.8. Wcześniej w akwarium pływały rybki z jeziora malawi i było 30 kg kamieni, woda została spuszczona zostało może 5l na dnie w filtrze zew 8l i korzeń moczył się w wodzie kranowej to trochę też ma . 225 l to około 85% resztę miałem zamiar zalać kranówką . Kiedy dzisiaj skończyłem zalewać to 225l włączyłem obydwa filtry zew, i wew.po jakimś czasie zrobiłem test paskowy i pH wynosiło ok 6.2-3 TwW 0 TwO 0. Właśnie tutaj pojawia się problem kiedy wypłucze miernik elektroniczny w wodzie destylowanej włożę go do ro jest ok pokazuje 6.15-20 w tych granicach , ale kiedy wkładam do akwarium pH nagle skacze i pokazuje 7.39 i wogóle się nie zmniejsza. Czemu tylko w akwarium miernik się myli lub co jest powodem zawyżania wyniku. Ktoś ma jakiś pomysł. Dziękuje za odpowiedzi

Awatar użytkownika
PawelM
junior
junior
Posty: 99
Rejestracja: 27 sie 2016, 14:22
Imie i Nazwisko: Paweł Maniecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Zduńska Wola
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Parametry wody

Post autor: PawelM » 18 lis 2018, 12:45

podłącz napowietrzanie do wody RO poczekaj kilka godzin i sprawdź miernikiem - zobaczysz jakie cuda wyjdą :D
miernik nie kłamie - w akwarium będzie inne PH niż czystej RO

czyste RO jest jałowe - nie ma tam grama minerałów
taka woda nie nadaję się do hodowli ryb trzeba ją zmineralizować

testy paskowe są niedokładne i sporo przekłamują
nie dezynfekując akwarium i sprzętu po poprzedniej obsadzie narażasz się na spory problem po starcie dysków

Kamil003
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 16 lis 2018, 13:31
Imie i Nazwisko: Kamil Fijałkowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Żychlin

Re: Parametry wody

Post autor: Kamil003 » 18 lis 2018, 19:59

Wszystko było czyszczone włącznie z kubełkim ,wszystkie rurki przylepce itp. po spuszczeniu wszystkie szyby . Jedyne co nie było przepłukane to piasek jutro kupię test kropelkowy pH i się wszystko okaże :wink:

Awatar użytkownika
PawelM
junior
junior
Posty: 99
Rejestracja: 27 sie 2016, 14:22
Imie i Nazwisko: Paweł Maniecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Zduńska Wola
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Parametry wody

Post autor: PawelM » 19 lis 2018, 09:25

ale czyszczone czy odkażone bo to dość istotna różnica ??

choć w tym przypadku niewielka bo i tak piach nie był ruszony - paletki to dość "specyficzne" ryby, one nie tolerują pasożytów z którymi żyją inne ryby akwariowe - dlatego tak ważne jest ODKAŻENIE wszystkiego przy zmianie obsady

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Parametry wody

Post autor: _TOM_ » 23 lis 2018, 14:54

Jeśli masz TWW 20 to NIGDY nie zmieni ci się PH poniżej 7.
Najpierw musisz mieć zerowe TWW by potem PH mogło spadać poniżej 7.
Lej samą wodę z RO a z czasem PH w baniaku będzie spadać, nie lej wcale kranówki jak masz w niej TWW20.

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości