Eheim 2080 a akwarium 300 litrów

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
snip
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 23 sie 2007, 07:29
Imie i Nazwisko: Kamil Witkowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kutno
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

Eheim 2080 a akwarium 300 litrów

Post autor: snip » 31 paź 2015, 09:25

Witam Panowie dawno mnie u was nie było , swoją przygodę z paletkami rozpocząłem w 2007 roku i wtedy właśnie pierwszy raz do was zawitałem .Mam na imię Kamil jestem z Kutna ( okolice Łodzi ) , 27 lat. Niestety z paletkami miałem do czynienia tylko rok , praca nie pozwoliła mi opiekować się tymi pięknymi rybkami i zmieniłem zbiornik na mniej wymagający malawi. Miałem ogólnie półtora roku przerwy od akwarystyki , ale zmieniłem teraz pracę na nową i obiecałem sobie że jak kiedyś to nastąpi to wrócę do Paletek ale chcę to zrobić po woli bez pośpiechu , mam sporo pytań do was . Czytam forum cały czas ale na niektóre nie mogę znaleźć odpowiedzi mam nadzieję ze mi pomożecie i bardzo chętnie wstąpię w wasze szeregi oczywiście jeśli zasłużę .. :) Ale przejdę do tematu , kupiłem zbiorniczek używany chciałem troszkę większy no ale na początek ten musi wystarczyć . Wymiary zbiornika 100x60x50 ( 300 L ) , i mam do niego Eheima 2080 i zastanawiam się czy nie jest on po prostu zbyt duży do tego akwarium . Myślałem nad jednym rozwiązaniem ale nie wiem czy ono ma sens , aby rozdzielić jeden filtr na dwa wyloty i dwa wloty ( 2 wloty ma w standardzie ) a na wyloty może założyć trójnik ? . I tutaj mam prośbę do was co sądzicie o moim pomyślę , ewentualnie co byście mi poradzili Ogólnie wiem że najlepiej jak by były dwa filty jeden biolog drugi mechaniczny ale czy ten jeden by na początku wystarczył ? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.. Zadam od razu jeszcze jedno pytanie może troszkę odbiegające od tematu . Akwarium jak pisałem kupiłem używane , akwarium przydałoby się odkazić prawda ? wraz z filtrem , korzeniami ? I czego w tym celu najlepiej użyć , Perhydrol , chloramina ? Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 31 paź 2015, 11:11 przez snip, łącznie zmieniany 1 raz.

michaln
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 11 wrz 2015, 19:53
Imie i Nazwisko: Michal Nowakowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków

Re: Eheim 2080 a akwarium 300 litrów

Post autor: michaln » 31 paź 2015, 09:48

Perhydrol wydaje się być idealny bo jest toksyczny i nietrwały i nie zatruje ryb. Pochodne chloru są zwykle mocno toksyczne i trwałe.

Awatar użytkownika
Darcon
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 216
Rejestracja: 15 lip 2014, 15:05
Imie i Nazwisko: Dariusz Zasadzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk

Re: Eheim 2080 a akwarium 300 litrów

Post autor: Darcon » 02 lis 2015, 13:36

Sprawdziłem, że złoża w tym filtrze co mówisz mają pojemność 13.5 L, ja mam w swoim akwarium 312L złoża o pojemności 13L i wolałbym więcej, a najchętniej zamieniłbym kubełki na sumpa.
Też kiedyś analizowałem wloty i wyloty, a czy to, a czy siamto. Przekonałem się, że znaczenie ma tylko jeden parametr. Dobra cyrkulacja wody w baniaku. A z ilu wylotów i wlotów to osiągnę, nie ma dla mnie znaczenia.

Awatar użytkownika
snip
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 23 sie 2007, 07:29
Imie i Nazwisko: Kamil Witkowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kutno
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

Re: Eheim 2080 a akwarium 300 litrów

Post autor: snip » 02 lis 2015, 15:22

też postanowiłem nic nie kombinować i sam spróbuję zaobserwować czy rybcie będą czuły się dobrze , najwyżej z czasem dokupię jeszcze jeden kubełek i zrobię z niego mechanika :)

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości