Ciągła podmiana wody proszę poradę

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

czarny75
junior
junior
Posty: 52
Rejestracja: 14 lut 2013, 11:11
Imie i Nazwisko: marcin gozdzik
Miejsce zamieszkania/miasto/: łódź

Ciągła podmiana wody proszę poradę

Post autor: czarny75 » 20 lut 2015, 22:52

Witam chce zrobić ciągłą podmianę wody w akwarium nie wiem jakie filtry muszę kupić żeby wodę lać do zbiornika ?
filtr RO mam ale nie używam go bo mam niskie ph i leję odstaną kranówę co dziennie mam tego dosyć i chce zrobić podmianę wody .(zbiornik 240l )
Proszę o poradę jakie filtry kupić ?

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Ciągła podmiana wody proszę poradę

Post autor: niki 28 » 21 lut 2015, 10:33

czarny75 pisze:Witam chce zrobić ciągłą podmianę wody w akwarium nie wiem jakie filtry muszę kupić żeby wodę lać do zbiornika ?
filtr RO mam ale nie używam go bo mam niskie ph i leję odstaną kranówę co dziennie mam tego dosyć i chce zrobić podmianę wody .(zbiornik 240l )

Proszę o poradę jakie filtry kupić ?

Oczywiście mówisz o filtrach na rurowych. Jak masz stosunkowo czystą kranówę to kup filtr gęsty sznurkowy np 10 mikronów i już.Jako drugi w obwodzie zastosuj z węglem aktywnym .Co prawda filtr z węglem doskonale czyści wodę pod względem zanieczyszczeń chemicznych,ale zabiera przy okazji związki mineralne z wody z czego rośliny nie będą zbyt zadowolone .Może lepiej sprawić sobie akwa do macerowania wody i prosto z niego pompą brać wodę do podmian

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości