jak utrzymać ph?

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

janka
junior
junior
Posty: 57
Rejestracja: 03 kwie 2007, 20:13
Imie i Nazwisko: jan kaczor
Miejsce zamieszkania/miasto/: suchedniow
Lokalizacja: Suchedniów
Kontaktowanie:

Re: jak utrzymać ph?

Post autor: janka » 29 gru 2014, 18:04

Czesc.A ja wam powiem tak.Sprawdzalem parametry wody jak kupilem pierwsze dyskowce,a bylo to jekies moze30 lat temu.Mialem ta przyjemnosc ze je roz
*mnorzylem.Teraz tez nie sprawdzam, bo poco rybki mialem od roznych chodowcow .Teraz mam od Kazika z Rrawy Mazowieckiej polecam.Mam tez od Adama z Wroclawia,nie wiem jak inni ale mnie nie po drodze z tym panem .Zamawialem co innego a dostaje co ale dlugo by gadac .Jak chcesz miec fajne ryby to wybieraj je sobie sam..To jest moje zdanie. Zycze wszystkim Szczesliwego NowegoRoku No i powdodzenia w chodowli.Pozdrawiam Janek

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3399
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: jak utrzymać ph?

Post autor: przynenta » 29 gru 2014, 20:23

Amen. :wink:

Najlepszego

Awatar użytkownika
Darcon
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 216
Rejestracja: 15 lip 2014, 15:05
Imie i Nazwisko: Dariusz Zasadzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk

Re: jak utrzymać ph?

Post autor: Darcon » 29 gru 2014, 20:47

Moje, choć krótkie doświadczenie, podobne jest do Przynenty. Też ktoś mi mówił, że nie zejdę poniżej 7 z ph, przy TWW większym od 0. Żeby być pewniejszym pomiarów, zamówiłem laboratoryjne papierki lakmusowe do ph. Na przełomie 4 miesięcy od założenia zbiornika ph wyraźnie spada.
Zaczynałem od 7,2 ph, TWO-12, TWW-9, a teraz mam 6,5 ph, TWO-9, TWW-5. Mierzę tymi samymi paskami i odczynnikami od początku.
Woda do podmian kranówka, ozonowana dzień wcześniej. Podmiany 10-15% na tydzień. Zbiornik bez wody RO.

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości