Ile czekać na spadek no3

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
buongiorno
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 25 gru 2013, 13:08
Imie i Nazwisko: grzegorz malicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: wrocław

Re: Ile czekać na spadek no3

Post autor: buongiorno » 08 maja 2014, 22:30

też prawda :D

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Ile czekać na spadek no3

Post autor: nobleKoziol » 09 maja 2014, 20:23

Badałeś tak jak prosiłem ?

Awatar użytkownika
buongiorno
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 25 gru 2013, 13:08
Imie i Nazwisko: grzegorz malicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: wrocław

Re: Ile czekać na spadek no3

Post autor: buongiorno » 09 maja 2014, 21:40

No przecież pisałem że jest ok no2=0, no3=0,ph=6,1, gh=7, kh=0., metali ciężkich nie ma bo w tej samej wodzie pływają dyski i mają się w porządku

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Ile czekać na spadek no3

Post autor: nobleKoziol » 09 maja 2014, 22:39

Nie kumam. Prosiłem abyś zbadał podmienianą wodę. Czyli jak odstanie to badasz raz . Potem dodajesz te Twoje bakterie do tej wody przed podmianą i po godzinie badasz tą wodę jeszcze raz . zanim wlejesz ja do aqwa. Podejrzewam że ten środek który lejesz jest trefny . Tyle że trzeba to sprawdzić

Awatar użytkownika
buongiorno
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 25 gru 2013, 13:08
Imie i Nazwisko: grzegorz malicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: wrocław

Re: Ile czekać na spadek no3

Post autor: buongiorno » 10 maja 2014, 00:02

Przecież nie leje żadnego środka, lałem na początku i dałem spokój, teraz problemem jest no2, powoli spada bo podmieniam hektolitry wody, dziś rano było 10 i się za głowę złapałem, myślę że do niedzieli zjadę do zera. Nie wiem o jakie parametry ci chodzi więc podam wszystkie kran no2=0 no3=0 ph=8 gh=13 kh=8 woda po osmozie z mieszanką kranu i kwasu no2=0 no3=0 ph=6 gh=7 kh=0 woda obecnie w akwarium no2 powyżej 5-ciu, rano było ok 10-ciu no3 nie mierzę bo no2 jest mierzalne, ph=6,2 gh=7 kh=0 ,nh3 i nh4 brak.

joca666
senior
senior
Posty: 148
Rejestracja: 21 sty 2013, 09:32
Imie i Nazwisko: Jacek Łukasiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ile czekać na spadek no3

Post autor: joca666 » 10 maja 2014, 07:38

Masz coś nie tak z testami. NO2 10 zabije wszystko łącznie z właścicielem :-) który powinien paść na zawał a neony w tym pływają. Kasaczowate są dość wrażliwe więc taki wynik jest niemożliwy. Może testy się popsuły i zamiast azotynów mierzą azotany

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Ile czekać na spadek no3

Post autor: nobleKoziol » 10 maja 2014, 11:20

buongiorno pisze:............... kran no2=0 no3=0 ph=8 gh=13 kh=8 woda po osmozie z mieszanką kranu i kwasu ............
Nie rozumiem tylko po kego używasz kwas skoro masz ro......

Co do testów to mogą byś zepsute ale wcale w to nie wieżę , po prostu chemia wody jest dziwna i przez kwas i dziwne bakterie nie wiadomo jaka reakcja zachodzi i testy przekłamują.
Ważne iż no2 spada , zaraz zaczniesz od początku.

Ps. Co do poprzedniego pytania to już kumam. :wink: Myślałem że dalej lejesz te bakterie.

Awatar użytkownika
buongiorno
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 25 gru 2013, 13:08
Imie i Nazwisko: grzegorz malicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: wrocław

Re: Ile czekać na spadek no3

Post autor: buongiorno » 10 maja 2014, 15:07

RO mieszam 50% z wodą, kwasu używam tylko na początku żeby zbić kh, potem jak ph zacznie spadać dolewam mixa ro z kranem bez kwasu żeby podbić ph. Testy są w porządku i wczoraj pokazywały w granicach 10-ciu, mierzyłem dwoma testami i wyszło to samo, czytałem że były takie przypadki że no2 wynosiło 10. Dzisiaj po dużej podmianie wynosi 1, jutro następna podmiana i zobaczymy. Na razie jest lepiej tylko żabienicom pobielały liście, czy wysokie no2 może być tego przyczyną? Chemia wody nie może być dziwna, bo jak pisałem wcześniej w małym akwarium jest ta sama woda zakwaszana w ten sam sposób z tej samej beczki i ryby mimo ciasnoty zachowują się w porządku, jedzą, nie są płochliwe itp, być może na początku kiedy zalałem poszło jakieś g...o z kranu, teraz tego nie dojdę, na razie podmiany i jadę do zera. Napisz co myślisz o tych żabienicach, czy to wina no2, czy może brak minerałów, czy może woda za bardzo wyjałowiona, mam podejrzenia że to może być wina wody z kranu, jak piszesz ,jak zalewałem na początku może leciał jakiś syf z kranu i namieszał w tym wszystkim, bo mały baniak zalałem dzień wcześniej i jest ok, tam no2 utrzymuje się na 0,025 przy małych podmianach, przy większych leci do zera, więc co o tym myśleć.. Neony i 2 ramirezy oddałem znajomemu, baniak pusty, nie ma karmienia, nie ma kupczenia, i czekam.

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Ile czekać na spadek no3

Post autor: nobleKoziol » 11 maja 2014, 01:56

Rośliny będą padać przy takiej wodzie ale to nie wina no2 tylko braku minerałów. po prosta woda zbyt jałowa. Założę się że po4-0 i no3 - 0

Awatar użytkownika
buongiorno
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 25 gru 2013, 13:08
Imie i Nazwisko: grzegorz malicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: wrocław

Re: Ile czekać na spadek no3

Post autor: buongiorno » 11 maja 2014, 13:34

Cóż, czekać trzeba, mam hydro mineral ale nie wiem czy dolewać do ro, może k+ dodać, albo mieszać ro z wodą z kranu a nie z wodą po prefiltrach. Szkoda byłoby roślin, bo to pewne rośliny bezpieczne.Dziś podmieniłem 30% wody i no2 zmierza do 0,75. Zacznę mieszać kran z ro, z wodą prefiltrowaną dam spokój, na pewno wyjałowiłem wodę. Napisz mi co mam robić jak zbije no2 do zera podmianami wody, czy wpuścić ryby, czy dolać bakterii tych od " microbe lift", czy nadal czekać. Jutro jadę do mojego sklepu więc może coś kupić, jeżeli tak to "special blend" czy "nite out" czy też nic nie kupować, zaznaczam że obecnie używałem "denitrolu" od jbl-a i wyszło to co jest teraz, wcześniej zaś używałem pruduktów "microbe lift" i takich problemów nie było, poradź coś.

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Ile czekać na spadek no3

Post autor: nobleKoziol » 11 maja 2014, 16:00

Ja na Twym miejscu przełożył bym dyski do głównego. Bo tam miejsce przynajmniej mają. Bakterię lej jak dyski tam będą . no i kontrola no2.
dla roślin też coś nalej.

Co zrobisz to już Twoja sprawa, pamiętaj też że nie jestem wszechwiedzący.

Awatar użytkownika
buongiorno
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 25 gru 2013, 13:08
Imie i Nazwisko: grzegorz malicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: wrocław

Re: Ile czekać na spadek no3

Post autor: buongiorno » 11 maja 2014, 16:29

No tak, ale zawsze co dwie głowy to nie jedna, na razie uzupełniłem minerały, jutro podmienię wodę i wpuszczę ryby. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości