zmętnienie wody

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

ooooo
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2013, 15:28
Imie i Nazwisko: Rafał Grabowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bieruń
Lokalizacja: Bieruń

zmętnienie wody

Post autor: ooooo » 22 lis 2013, 11:20

witam

przez parę dni mam problem z zmętnieniem wody

akwarium 300l oświetlenie 120W (13h/dobę)działa od sierpnia 2013
temp 28
ph 6,6
po4 0,3
no2 0
no3 ok 50
obsada 7x red melon ok 10 cm
kłopoty zaczęły się gdy chciałem zbić no3 do poprawnego poziomu , niedawno zakupiłem 3 lotosy (posadzone w kokosach ze żwirkiem+kulki gliniano-torfowe)przez mój błąd do wody dostało się trochę części kulek gliniano-torfowych podmieniałem także przez te 4 dni 2x po 70 l wody

nie wiem czy problemem jest dostanie się nagle do wody substancji odżywczych z kulek gliniano torfowych czy za duża podmiana wody w ciągu 4 dni(wcześniej podmieniałem ok 50-60l na 10 dni)

nie wiem też co to dokładnie może być i jak teraz działać , jak narazie zaprzestałem podmian wody (tylko czyszczenie 10l na 2 dni)

filtracja 2x unimax 250+2x prefiltr po 2l pojemności 20% gąbka 80% ceramika , wcześniej nie miałem żadnych problemów z zmętnieniem filtracja wyrabiała bez problemu

zmętnienia utrzymuje się 4 dzień

zdjęcia
http://imageshack.us/photo/my-images/208/9kmd.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/837/qz1y.jpg/

tomasz84
junior
junior
Posty: 42
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:47
Imie i Nazwisko: Tomasz Staniecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia

Re: zmętnienie wody

Post autor: tomasz84 » 22 lis 2013, 12:04

woda Tobie zakwitła - obstawiam kulki
zmniejsz światło i powyciągaj te kulki lotos i bez nich da rade przy paletach

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: zmętnienie wody

Post autor: arturo » 22 lis 2013, 14:25

Daj sobie spokój z wyciąganiem kulek, zakwas lekko wodę, ale w bezpiecznym tempie i po kłopocie, nie podmieniaj wody bo zbiornik nie chodzi zbyt długo i biologia jest jeszcze w nim licha a podmiany codzienne ją dobijają. Zakwaś i po kłopocie, pierwotniaki które są prawdopodobnie przyczyną zakwitu nie znoszą pH na poziomie 5.0, same się wykończą.......... co Wy macie z tymi podmianami?? Któryś już raz o tym czytam a są zdecydowanie prostsze metody....... pozdrawiam

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Re: zmętnienie wody

Post autor: Deszczowatwarz » 22 lis 2013, 15:19

Tak jak pisze Artur :)
I zmniejsz naświetlanie do 8-10 godzin to wystarczy roślinom.

ooooo
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2013, 15:28
Imie i Nazwisko: Rafał Grabowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bieruń
Lokalizacja: Bieruń

Re: zmętnienie wody

Post autor: ooooo » 25 lis 2013, 12:52

zamówiłem lampę uv jednak zanim doszła wykorzystałem metodę użytkownika z forum , dołożyłem pompkę wew. 1200l/h a zamiast gąbki dałem watę z apteki po 3 dniach filtracji woda wróciła do poprzedniego stanu

jednakże jako że zakupiłem już lampę uv zamierzam jej używać 6godz dziennie i zobaczę co się będzie działo czy ktoś z was używa takiej lampy kilka godz na dzień?

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Re: zmętnienie wody

Post autor: rady3 » 25 lis 2013, 14:38

ooooo pisze:zamówiłem lampę uv jednak zanim doszła wykorzystałem metodę użytkownika z forum , dołożyłem pompkę wew. 1200l/h a zamiast gąbki dałem watę z apteki po 3 dniach filtracji woda wróciła do poprzedniego stanu

jednakże jako że zakupiłem już lampę uv zamierzam jej używać 6godz dziennie i zobaczę co się będzie działo czy ktoś z was używa takiej lampy kilka godz na dzień?

No cóż wiem, że niektórzy tak robią, jednak widziałeś kiedyś taką wielką UV żeby obsłużyła Amazonkę? A tak na serio nie tędy droga. Równowaga biologiczna to jest to czego Ci potrzeba.

Awatar użytkownika
buongiorno
junior
junior
Posty: 34
Rejestracja: 25 gru 2013, 13:08
Imie i Nazwisko: grzegorz malicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: wrocław

Re: zmętnienie wody

Post autor: buongiorno » 25 gru 2013, 14:10

Z lampą UV to daj sobie spokój jak woda wraca do normy,wywalisz niepotrzebnie bakterie i ryby się pochorują,używaj jej tylko jak problem jest naprawdę extreme.Lepiej dodaj bakterii NITE OUT 2,zakwit na pewno zniknie,trochę drogie ale skuteczne i nieszkodliwe

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości