filtr proszę o poradę

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: filtr proszę o poradę

Post autor: arturo » 15 kwie 2013, 20:13

To tylko i wyłącznie siedlisko bakterii i tyle... mam jedną ceramikę od 15 lat, już widać na niej ząb czasu ale aż "chodzi" od bakterii.......... pozdrawiam

Awatar użytkownika
slawol
członek PKMD
Posty: 258
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:46
Imie i Nazwisko: Sławomir Gruszka
Lokalizacja: Poznań

Re: filtr proszę o poradę

Post autor: slawol » 16 kwie 2013, 21:32

Ja bym zrobił to w ten sposób że kubeł bym ustawił typowo na biologie, to jest z gąbkami o różnej gradacji + prefiltr {Tomku dokładnie o to spowolnienie przepływu chodzi,a jak pojedzie na wczasy prefiltr zdejmuje i jest ok},natomiast co do filtracji mechanicznej zastosował bym tego FAN-a z filcami i to jest wszystko.W akwarystyce im prościej tym lepiej.

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: filtr proszę o poradę

Post autor: nobleKoziol » 08 maja 2013, 11:04

arturo pisze:Pożeracz prądu?? Najwydajniejszy model to tylko 20W poboru mocy.... hmmmm.... chyba, że coś źle zrozumiałem...
JBl filtry są bezużyteczne więc jak dla mnie nic innego nie robi tylko pożera 20W. Miałem kiedyś filtr tej marki i powiem tak, pod względem filtracji jest gorszy nawet od tetry, tyle że bije go na głowę pod względem szczelności. Jedyną wadą Fluwala są rury , ponieważ raz na kilka miesięcy trzeba je czyścić .

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: filtr proszę o poradę

Post autor: arturo » 08 maja 2013, 14:48

Dziwne podejście do filtracji..... 99% filtrów działa na tej samej zasadzie, filtrację i jej jakość stanowią jedynie media jakimi zapełnimy filtr, a do dyskusji pozostaje jedynie szczelność, wydajność, pobór mocy, własne doświadczenia techniczne, ewentualne względy estetyczne, choć one mają najmniejszy wpływ na jakość wody.... Co do czyszczenia rur to powinno się to robić w każdym rodzaju filtra... raz na jakiś czas oczywiście......... pozdrawiam

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: filtr proszę o poradę

Post autor: nobleKoziol » 23 maja 2013, 16:57

arturo pisze:Dziwne podejście do filtracji..... 99% filtrów działa na tej samej zasadzie,
Zasada może i ta sama, ale filtr filtrowi nie równy. Sam to przyznasz. Taka jest moja opinia na temat filtrów. (O ehem (czy jakoś tak) złego słowa nie powiem )

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości