temperatura

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

czarny75
junior
junior
Posty: 52
Rejestracja: 14 lut 2013, 11:11
Imie i Nazwisko: marcin gozdzik
Miejsce zamieszkania/miasto/: łódź

temperatura

Post autor: czarny75 » 16 mar 2013, 15:02

Witam mam w zbiorniku teraz temperatura 28C chciałbym obniżyć o 1stopień (27C) co o tym sądzicie?
6 szt paletek (10 cm),kiryski,glonojad, neonki innesa + rośliny

czarjan2
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 403
Rejestracja: 31 sie 2006, 22:02
Imie i Nazwisko: Jan Czarnecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łomża
Lokalizacja: Łomża
Kontaktowanie:

Re: temperatura

Post autor: czarjan2 » 16 mar 2013, 17:27

Nie radził bym obniżać przy młodych paletach temperatury ,młode ryby trzeba częściej i dobrze karmić ,temperatura odpowiednia to 28-29 C, dorosłe palety dobrze czują się w niższej temperaturze np. w 27 C.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: temperatura

Post autor: _TOM_ » 16 mar 2013, 20:35

Ja mam 26 do 27 stopni, ale dorosłych 15 dysków pływa w baniaku, więc można śmiało w takich temperaturach trzymać dyskowce i czują się doskonale, a dieta jest głównie na robakach (tubifex, artemia, ochota - wszystko dla bezpieczeństwa liofilizowane, czasem dostają suche pokarmy typu pro lub granulaty, bardzo rzadko siekane dżdżownice i siekane serce wołowe, ale góra 1 raz w tygodniu siekankę). Przy diecie opartej na wołowinie doradziłbym 28 stopni.
Przy mniejszych dyskach, dla lepszego trawienia, wzrostu i rozwoju faktycznie można nieco wyższą trzymać, szczególnie jeśli karmisz je mięsem lub sercami, ale odradzam ponad 29 stopni, bo wtedy pomagasz nie rybom, a różnym pasożytom, które od 29 stopni w górę namnażają się i rozwijają doskonale.

T_W
senior
senior
Posty: 145
Rejestracja: 02 maja 2007, 08:51
Imie i Nazwisko: Tomasz Werner
Lokalizacja: Bawaria / Niemcy

Re: temperatura

Post autor: T_W » 17 mar 2013, 11:41

Moje dyski nie znosza najlepiejtemperatury ponizej 29. Przy 28, 27 stopniach staja sie troche plochliwe. Temperatura wyzsza (30, 31) - bez problemow.

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości