kranówa

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

mg72
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 03 cze 2012, 22:48
Imie i Nazwisko: mirek grzesczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: ostrow wlkp
Lokalizacja: ostrow wlkp

kranówa

Post autor: mg72 » 02 wrz 2012, 22:13

jak w temacie moja kranówka

PH-7,5
Two-10
Tww-9

jak uważacie tylko zakwsić HCL czy potrzebne jest ro a może jakaś sugestia

Awatar użytkownika
krystian0682
senior
senior
Posty: 176
Rejestracja: 18 cze 2012, 16:34
Imie i Nazwisko: Krystian Ziegert
Miejsce zamieszkania/miasto/: Southampton / UK
Lokalizacja: Southampton / UK

Re: kranówa

Post autor: krystian0682 » 02 wrz 2012, 22:55

Nie jestem tutaj fachowcem ale lepiej zainwestować w RO na pewno się przyda a co do zakwaszania wody to jeszcze nie robiłem tego bo dopiero wczoraj kupiłem moje pierwsze rybki, ważne jest aby PH było stabilne np 6,8 czy 7. Obecnie mam w zbiorniku PH 6,8 ale wlewam RO + kranówki i nic nie dodaję do wody, mam rośliny wiec muszę myśleć tez o nich a one potrzebuje KH i GH tak ok 3-4 i dla dysków też jest to dobre ale PH przy takim KH i GH nie spadnie bardzo nisko. Mam nadzieje ze jak się mylę jako nie doświadczony jeszcze miłośnik Dyskowców to koledzy mnie poprawią 8)

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Re: kranówa

Post autor: Deszczowatwarz » 03 wrz 2012, 09:43

Mirku tak jak pisze Krystian RO jest wygodniejsze ze względu na możliwośc ustalenia sobie potrzebnych parametrów bez konieczności zakwaszania. Można wodę szykować za pomocą kwasów ale trzeba pamiętać że jest to wprowadzanie do wody kolejnych substancji a przy TWW 9 troszkę kwasu będziesz musiał dodać aby pH zeszło poniżej 7.
Rafał

Awatar użytkownika
slawekjul
senior
senior
Posty: 152
Rejestracja: 17 wrz 2010, 08:15
Imie i Nazwisko: sławomir wernikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: szczecin
Lokalizacja: szczecin

Re: kranówa

Post autor: slawekjul » 03 wrz 2012, 13:19

Zakwaszalem wode HCL jakies 2 lata- nie bylo zadnych problemow. Ilosc kwasu ustalilem doswiadczalnie kontrolujac pH miernikiem.
Od roku uzywam RO i kwas stal sie niepotrzebny, teraz mam problem ze zbyt niskim pH, ale to inny temat. Generalnie polecam RO, a HCL tez moze byc. Sorki za brak polskiej czcionki - pisze z komorki.

mg72
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 03 cze 2012, 22:48
Imie i Nazwisko: mirek grzesczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: ostrow wlkp
Lokalizacja: ostrow wlkp

Re: kranówa

Post autor: mg72 » 03 wrz 2012, 21:33

z tym kwasem to u mnie jest tak ze ok 3 ml na 10l , od maja tak się bawię wtedy tww 0 a ph-ok6 do podmian ale w akwa 300l mam cały czas od 6.5 do ponad 7, prawdę mówiąc cały czas to ph dąży w góre i jest niestabilne zużyłem już ok 2l kwasu dla tego moje obawy co by ryb nie potruć i myśli o ro (akwa świeże zalane w maju obsada 10 palet 10 neonow cz 5kirysów )dołożę do tego że ryby poszły do sterylnego mają nicienie i wiciowce a duże restart i z tond te pytanie co byście zrobili z tą kranówą z góry dzięki za fachowe porady

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Re: kranówa

Post autor: rady3 » 04 wrz 2012, 10:13

Kup RO i odetchniesz. :)

Awatar użytkownika
Skynet-Discus
junior
junior
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2011, 09:20
Imie i Nazwisko: Radosław Obrębski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Aleksandrów Kujawski
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Re: kranówa

Post autor: Skynet-Discus » 21 paź 2012, 16:05

mg72 pisze:jak w temacie moja kranówka

PH-7,5
Two-10
Tww-9

jak uważacie tylko zakwsić HCL czy potrzebne jest ro a może jakaś sugestia

jakbym miał taki kran to byłbym szczęśliwcem ,lej kran do jakiejś beczki i tym po odstaniu podmieniaj ,ja na twoim miejscu bym raczej przyzwyczajał ryby do tej wody ,od karmienia mięsem ph samo spadnie, a jak juz bardzo chcesz mieć to ph np 6,5 to do tej beczki ustal sobie dawke kwasu solnego i masz extra wode co ja mam powiedziec jak mam w kranie 8,5 ph a twardosc okolo 30 stopni pozdrawiam powodzenia

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości