Pomoc przy wyborze filtra UV-C

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

lopuch
junior
junior
Posty: 49
Rejestracja: 11 wrz 2009, 11:57
Imie i Nazwisko: Tomasz Łopuszyński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łódź
Lokalizacja: Łódź

Pomoc przy wyborze filtra UV-C

Post autor: lopuch » 07 lis 2011, 16:26

Witam jestem posiadaczem akwarium 375litrów. I od jakiegoś tygodnia posiadam 9 młodych sztuk dyskowców. Chciałem zastosować w moim akwarium filtr UV-C ale nie za bardzo wiem jak go dobrać według różnych producentów wystarczyłby mi 9-11W. Posiadam FILTR KANISTROWY UNI MAX 500 do którego ewentualnie mogę dokupić i zamontować filtr UV-C o mocy 9W. Proszę o podpowiedzi osoby które mają wiedzę lub korzystają/ korzystały z takiego filtra. Jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje czy woda o kolorze herbacianym czasem nie będzie zmniejszała skuteczności tego filtra? Może polecicie jakieś konkretne modele (może są lepsze gorsze produkty ponieważ nie mam rozeznania w tym temacie).

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Pomoc przy wyborze filtra UV-C

Post autor: _TOM_ » 07 lis 2011, 18:20

A czemu chcesz mordować wszelkie życie w swojej wodzie tą UVką? Coś jest nie tak z filtracją biologiczną lub wodą u Ciebie? Masz zakwit pierwotniaków? To jest raczej rozwiązanie do zastosowania przy kłopotach, niż na stałe. Ja nie używałem UVki nigdy, a problemów z wodą nie miałem, ani z pierwotniakami. Zastanów się czy musisz tę UVke mieć koniecznie?

lopuch
junior
junior
Posty: 49
Rejestracja: 11 wrz 2009, 11:57
Imie i Nazwisko: Tomasz Łopuszyński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łódź
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc przy wyborze filtra UV-C

Post autor: lopuch » 07 lis 2011, 18:42

A czy ja coś pisałem że będę ją stosował cały czas? Ale w razie czego lepiej mieć niż na szybko kupować i szukać. Zakwity czasem mi się zdarzają ale glonów na wiosnę. Obecnie nie mam problemów ale w razie co wolałbym mieć w szafce. Na razie zbieram informacje.

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości