Wahania PH które tolerują dyski

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

porlock
junior
junior
Posty: 62
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:35
Imie i Nazwisko: Tomasz Zieliński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Wahania PH które tolerują dyski

Post autor: porlock » 15 paź 2011, 15:55

Robie sobie automatykę.. mam już sondę PH, elektrozawory do CO2 sterownik i inne bajery, wszystko działa ładnie pięknie.. ale … musze to zaprogramować.

Jakie dobowe zmiany PH są dopuszczalne dla paletek ? Wiadomo sztywnego jak drut nie utrzymam, w jakim przedziale PH może zmienić się w ciągu doby żeby im nie zaszkodzić.
Chodzi mi o delte PH tzn. przyrost lub spadek ..
Dla przykładu rano było 6.55 wieczorem 6.65 i mamy zmianę dobową równą 0.1 i właśnie o te zmianę mi chodzi jaka zmiana jest zmianą bezpieczną.

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: Wahania PH które tolerują dyski

Post autor: Przemek Wieczorek » 15 paź 2011, 17:48

Zaszkodzisz to im wtedy jak zaczniesz pompować do akwarium dwutlenek węgla Po kiego to ? Masz holendra ? Dobowe wahania pH To normalna sprawa Jak będziesz tak na siłę próbował poprawić im komfort życia to prędzej czy póznie, zle to sie skonczy I odniesie to odwrotny skutek od zamierzanego

porlock
junior
junior
Posty: 62
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:35
Imie i Nazwisko: Tomasz Zieliński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wahania PH które tolerują dyski

Post autor: porlock » 15 paź 2011, 17:53

Holendra miale, i butla z elektrozaworem i została, wiec czemu jej nie wykorzystać, rosliny mi marnie rosną.. automatyka bedzie czuwac nad tym zeby im nie zadzkodziło.

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: Wahania PH które tolerują dyski

Post autor: Przemek Wieczorek » 15 paź 2011, 18:20

To ze rośliny marnieją to z góry zakładasz deficyt dwutlenku węgla ? A ryby to niby co produkuj Co wydalaja mikroorganizmy zajmujące się rozkładem materi-zużywając tlen Wybacz ale w ten sposób do niczego nie dojdziesz " Twój cyrk Twoje małpy"

rakoczybartek
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 19 paź 2011, 13:03
Imie i Nazwisko: Bartek Rakoczy
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łódź
Lokalizacja: Łódź

Re: Wahania PH które tolerują dyski

Post autor: rakoczybartek » 07 lut 2012, 11:16

Witam, ja też uzywam Co2, też została mi butla po holendrze. Im Kh niższe tym większe odziaływanie ma Co2 na ph, im więcej co2 w wodzie tm niższe ph wody. Pomysł z automatyką i co2 to świetny pomysł.

Niestety nie odpowiem jakie dobowoe wachania ph są dopuszczalne, u mnie międzu dniem a noca skacze o 0,5 stopnia i nic się nie dzieje, ale niech wypowiedzą się eksperci.

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości