PATOLOGIA

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: PATOLOGIA

Post autor: _TOM_ » 20 sie 2011, 21:36

'laika' ??? aj tam aj tam ... przesadzasz, jedynie napisałem co myślę, na podstawie danych i informacji jakie podałeś.
z tych danych i informacji to raczej PH źle mierzone niż prawdziwe.
elektroniczne wskazania PH to często wskazania nieprawdziwego PH ... i nie zależy to tylko od częstości kalibracji, ale bardzo często od samych sond.
jednak po dodaniu kolejnych danych, jak hydroponika z keramzytem, również i ja bym tam szukał przyczyn kłopotów, nie wykluczając samej sondy.
jak dowiemy sie kolejnych danych, pewnie kolejne diagnozy będą :) z niepełnych danych wychodzi patologia, z pełnych wyjdzie pewnie szydło ... z akwarium :) ;)

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Re: PATOLOGIA

Post autor: TURYSTA » 01 wrz 2011, 08:03

Ja bym przypilnował KH. Jak ph rośnie to i kh nie zostanie temu obojętne
Może jakieś sole są wprowadzane ? Może czystość kwasu jest nie tak ?
I sprawdził bym faktycznie sondę czy też inny test kropelkowy na ph.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: PATOLOGIA

Post autor: roh » 03 wrz 2011, 16:28

TURYSTA pisze:Ja bym przypilnował KH. Jak ph rośnie to i kh nie zostanie temu obojętne
Może jakieś sole są wprowadzane ? Może czystość kwasu jest nie tak ?
I sprawdził bym faktycznie sondę czy też inny test kropelkowy na ph.
Mariusz o jakim KH mówimy przy ph= 5,5
_TOM_ pisze:'laika' ??? aj tam aj tam ... przesadzasz, jedynie napisałem co myślę, na podstawie danych i informacji jakie podałeś.
z tych danych i informacji to raczej PH źle mierzone niż prawdziwe.
elektroniczne wskazania PH to często wskazania nieprawdziwego PH ... i nie zależy to tylko od częstości kalibracji, ale bardzo często od samych sond.
jednak po dodaniu kolejnych danych, jak hydroponika z keramzytem, również i ja bym tam szukał przyczyn kłopotów, nie wykluczając samej sondy.
jak dowiemy sie kolejnych danych, pewnie kolejne diagnozy będą :) z niepełnych danych wychodzi patologia, z pełnych wyjdzie pewnie szydło ... z akwarium :) ;)

Dobra dobra nie obruszaj się Tomaszu tak sobie napisałem.
UWAGA!!!!!!!!!!!!!!
po około 2 miesiącach ciągłego wzrostu PH, dwa dni temu ph ustabilizowało się na poziomie 5,5, a dzisiaj mam 5,3-5,4.(bez żadnych kombinacji)
Dodam tylko, że w tym czasie wypompowałem 2,5 kg CO2(wczoraj się skończyło)i wlałem do akwarium pewnie ponad pół litra HCl(cz.d.a.).
W tym czasie wyłączyłem z obiegu na 10 dni obieg przez keramzyt(i figa z makiem), wyjąłem glinianą skrytkę dla bocji(i wielkie G).
Zastanawia mnie natomiast bardzo mocno stabilizacja PH w związku ze skończeniem się CO2 w butli. Od 3 dni ilość bąbelków na minutę stale malała i razem stabilizowało się PH. Jakim gazem mógł być zanieczyszczony CO2(musi po rozpuszczeniu się w wodzie tworzyć zasadę) i czy jest to możliwe?????????????????????
CO WY NA TO?

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Re: PATOLOGIA

Post autor: TURYSTA » 05 wrz 2011, 06:58

Jeśli ph rośnie musi coś to powodować w stabilnym zbiorniku jest to wzrost KH.
Przy ph 5,5 powinno być zero chodź nie koniecznie .

Do co2 to raczej wątpliwe , pisząc o zasadowości znowu idziesz w kierunku wzrostu kh :)))
Coś musi być buforem do ph, nawet zwykłe wsypanie soli powoduje wzrost ph :))

Ph jest ściśle związane z KH i tej teorii nie udało się nikomu zmienić .

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości