Filtracja 450l

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

jeziorbecz
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2010, 23:22
Imie i Nazwisko: Łukasz Jeziorek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Popowo Kościelne
Lokalizacja: Popowo Kościelne

Filtracja 450l

Post autor: jeziorbecz » 13 wrz 2010, 18:37

Witam posiadam akwarium 450l. Jako filtrację mam termo filtr pulsacyjny Eheim 2329 1050l/h wypełnionego ceramiką jakimiś kulkami i keramzytem ,żadnych gąbek i służy jako biologiczny + Eheim 2222 500l/h wypełnionego gąbkami i włókniną służący jako mechanik. Niestety jakość wody nie do końca mnie zadowala ,woda jest jakby zakurzona. Powiedzcie mi czy wymienić tego eheima 2222 na jakiegoś z większą wydajnością jak tak to jakiego ? Czy po prostu dołożyć gąbek do pulsatora? Choć słyszałem że w filtrach biologicznych nie dobrze jest grzebać a jak dojdą gąbki to to będzie nieuniknione.

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Filtracja 450l

Post autor: przynenta » 13 wrz 2010, 20:55

załóż gąbki na rurki zasysające na oba filtry

jeziorbecz
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2010, 23:22
Imie i Nazwisko: Łukasz Jeziorek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Popowo Kościelne
Lokalizacja: Popowo Kościelne

Re: Filtracja 450l

Post autor: jeziorbecz » 13 wrz 2010, 21:21

No właśnie nie dodałem że mam taką gąbkę na wlocie pulsatora a ten drugi jest cały wypełniony gąbkami więc stwierdziłem że to zbędne. Prawdę mówiąc chciałbym ominąć te gąbki, rażą mnie w oczy .

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Filtracja 450l

Post autor: _TOM_ » 15 wrz 2010, 13:46

Trochę źle to dobrałeś, bo filtr z pompą 1050l / h czyli szybszym przepływem dałeś na biologię, a biologia lubi mały i wolny przepływ by działała najlepiej.
Filtr z pompa 500l / h czyli słabym przepływem dałeś na mechaniczny, on słabiej czyści niż ten 1050l /h bo mniej wody przemieli na dobę i oczyści.
Jak masz kasę to ten mniejszy bym wymienił i po kłopocie.
Ale jak nie chcesz inwestować, to zamień funkcje filtrom na odwrót, choć oba zawsze de facto filturją wode biologicznie i mechanicznie czy tego chcemy czy nie i naszym przeznaczeniem, który jest do czego się nie przejmują zbytnio.
Te kulki zamieniłbym na gąbki o drobnych oczkach, dodał filc, a woda powinna być ładna nawet bez gąbek na wlotach rurek.
Jak bedziesz mieszał przy filtrach nic się nei stanie, jesli tylko w 1 z nich będziesz w danym miesiącu majstrował, tylko nie w obu na raz, bo mleczną wodę możesz mieć przy odrobinie pecha :)

Awatar użytkownika
ventix
junior
junior
Posty: 67
Rejestracja: 13 gru 2008, 12:48
Imie i Nazwisko: Krzysztof Dudko
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzgów
Lokalizacja: Rzgów
Kontaktowanie:

Re: Filtracja 450l

Post autor: ventix » 16 wrz 2010, 17:38

ale filtr pulsacyjny jest wykonany z przeznaczeniem na biologiczny i robienie z niego mechanicznego to pomyłka, myślę że powinieneś wymienić mechaniczny na bardziej wydajny albo poprostu częściej go czyścić

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Re: Filtracja 450l

Post autor: cocoloco » 19 wrz 2010, 11:40

w pulsatorach nie warto grzebać częściej niż raz do roku - musisz dodatkowo założyć gąbkę na wlot bo przekonasz się że ją będziesz czyścił w pewnym okresie co tydzień . Razi w oczka więc przetnij wąż i wsadź tam obudowę filtra do wody za parę złotych do kupienia w sklepach . Jak chce Ci się iść dalej w tym kierunku załóż to na złączkach np gardeny i trójnikach . Zalety - na trójnikach odcinasz dodatkowy filtr i go demontujesz - w tym czasie pulsator nadal sobie pracuje .
Z życia - pulsator też potrafi "zdechnąć" i po kilkugodzinnym braku prądu już nadaje się do płukania. Z doświadczenia - w takiej sytuacji przepuszczałem do ścieku około dwóch wiader wody z akwarium ( zakładając wąż odpływ na powrotny wąż ) . Z drugiej strony żaden pulsator nie da wody kryształ - dlaczego ?? Tysiące miniaturowych pęcherzyków powietrza w wodzie to i zaleta i wada pulsatora.

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości